Сесія Бердичівської міської ради: за годину - майже 30 питань, півгодини – про вакцинацію — РІО Бердичів

Четвер, 6 Трв

  • Ада Роговцева

Сесія Бердичівської міської ради: за годину - майже 30 питань, півгодини – про вакцинацію

На подив, ця сесія міської ради нового скликання була напрочуд короткою за часом. Зважаючи на те, що зазвичай на порядок денний винесено мінімум 60 питань, на цьому засіданні розглянули всього 28. І на додачу, нагадаємо вкотре, вплинув і той факт, що усі питання детально обговорюють на засіданнях постійних депутатських комісій і на погоджувальній раді. Тому за усі питання просто-на-просто голосували депутати по порядку, без будь-якого обговорення чи зауважень.

Насамперед було погоджено внесення змін до Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, роди загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік. Також зміни були внесені до програм розвитку освіти, галузі фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства та благоустрою міста, навколишнього середовища тощо. Було затверджено комплексну програму профілактики злочинності в Бердичівській міській територіальній громаді на 2021-2023 роки, на реалізацію якої із міського бюджету необхідно виділити 100 тисяч гривень.


Окремо на розгляд депутатів були представлені питання створення комунальних установ. Це «Міський плавальний басейн» та «Фізкультурно-оздоровчий комплекс», який раніше був Палацом спорту. У свою чергу, в Міському плавальному басейні затвердили штатну чисельність працівників у кількості 16 штатних одиниць, а у Фізкультурно-оздоровчому-комплексі – 14 штатних одиниць.


Третину питань порядку денного становили передача у власність громадянам земельних ділянок, припинення права користування земельними ділянками, їх вилучення, підготовку до продажу на конкурентних засадах, продаж та надання дозволів на виготовлення документації із землеустрою.


Вкотре на сесії розглядали питання виключення із числа однієї комісії - постійної комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики – та включення до складу іншої – постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Владислава Ліскова. Проте вкотре таке бажання, незважаючи навіть на написані депутатом заяви, присутні не підтримали – проголосували проти або ж утримались. Так само не пощастило і Костянтину Козакову, якого, згідно з проєктом рішення, мали б обрати головою постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, ЖКГ, транспорту та благоустрою, адже його кандидатура також не набрала голосів підтримки.


Всі ці питання депутати міської ради розглянули за годину, швидко та злагоджено. А от потім добрих півгодини вся увага була зосереджена на бурхливому обговорені проблеми вакцинації у Бердичеві зокрема та по всій країні загалом. Апелюючи до того, що ситуація з коронавірусною інфекцією нині важка у всьому світі, але єдиним правильним рішенням, аби вберегти себе, є вакцинація, депутат Віталій Березовенко виступив з проханням підтримати створене фракцією «Європейська Солідарність» звернення до Президента України, голови Верховної ради України, Прем’єр-міністра. Мова йде про вжиття відповідних заходів щодо посилення вакцинування, забезпечення вакциною у повній мірі українців, в тому числі жителів Бердичівської МТГ, адже обранці відстоюють найперше права наших земляків, медиків і тих, хто хоче вакцинуватися, але не може цього зробити, бо ще не дійшла черга чи інші причини відмови, вакциною якісною, а не тією, про яку навіть інформації немає ніде. Рівень виконання щеплень, за словами депутата, в нашій країні є зовсім низьким, а тих, хто отримав повних дві дози, в Україні налічується лише 5 осіб, тому процес потрібно посилити, а люди повинні довіряти вакцині, а не боятися її робити.


Тут, звісно ж, посипалися різного роди докази, що і українці загалом, і бердичівляни зокрема відмовляються вакцинуватися, не розуміючи, що саме це шанс почати повноцінно жити в нинішніх умовах пандемії і боротися з нею. Були і відповіді на запитання про вакцини, мовляв, Уряд веде переговори про постачання в країну у мільйонній кількості вакцин різного виробництва, що нині представлені у світі, і що в планах вакцинувати 70 відсотків населення країни. Первинний діалог між двома депутатами перетворився в суперечку між іншими, присутні активно коментували кожне слово і вже раз-по-раз звучали вигуки, що подібного роду звернення не обов’язково коментувати, тому варто закінчувати сесію. Коли ж усі бажаючі висловили свою думку, було прийнято рішення, що охочі після засідання підійдуть, ознайомляться з текстом звернення і за бажанням залишать свій підпис.

sesia 1

sesia 2

sesia 3

sesia 4

sesia 5

sesia 6

sesia 7

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.