Вівторок, 27 Вересня

Розмова про важливе: інтерв’ю з депутатом Бердичівської міської ради Альоною Сіталовою

27 квіт. 2021 Вікторія Кучерява

Є люди, у розмові з якими не помічаєш плину часу. І навіть при першій зустрічі з ними виникає відчуття довіри та спорідненості, відчуття дежавю, ніби знайомі давно… Промениста посмішка, теплий погляд очей депутата Бердичівської міської ради Альони Сіталової (фракція політичної партії «Європейська Солідарність»), її здатність швидко налагодити контакт та невимушено спілкуватися розташували до відвертого діалогу. Ми торкнулися найрізноманітніших тем: громадянської позиції, депутатських повноважень, значення людського фактору в управлінській діяльності, бюрократичних перепон у сфері надання послуг та фейкових новин.

Установка родом із дитинства: назустріч людям

Альона Сіталова народилася у смт Народичі першого липня, коли літо набирає обертів, – у день, який символізує екватор року. Як кажуть астрологи, першого липня на світ з’являються найбільш активні та яскраві представники зодіакального знаку Рак. Вони здатні захопити своїми ідеями, що дає їм непогані шанси на успіх, виключно щедрі і завжди готові допомогти іншим. Йти назустріч людям, прагнути зрозуміти їх, із повагою сприймати їхні думки та вчинки – цю батьківську науку Альона запам’ятала з дитинства. Її тато, Василь Петрович, людина різнобічних інтересів та занять, на жаль, уже пішов у світ інший… Мама, Валентина Степанівна, свого часу була депутатом Народицької районної ради, нині працює швачкою у ТОВ «Сончік». У 1992-му році родина переїхала до м. Бердичева, тут їх дочка продовжила навчання у школі № 15, яку закінчила з відмінними оцінками. Дівчині більше імпонували точні науки, отож вступила до Калинівського технологічного технікуму, де отримала кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит».

Чому обрала цей напрямок? Альона поринає спогадами у шкільні роки: «Змалку любила порядок у всьому. Дуже подобалося рахувати, додавати і віднімати числа – оперувати цифрами. Пунктуальність і наполегливість дісталися у спадок від мами, а від батька – бажання приносити користь людям». Молодий фахівець почала працювати у сфері підприємництва. Вчитися ніколи не рано і не пізно, вважає Альона Василівна, і для професійного зростання варто не стояти на місці, а рухатися далі. Згодом вона здобула вищу освіту у Міжрегіональній Академії управління персоналом (спеціальність «Управління персоналом і економіка праці»). Незабаром планує вступити ще до одного вишу та отримати ступінь магістра. Альона Сіталова має за плечима понад 20 років трудового стажу, протягом останніх п’яти працює на ПП виробництва та продажу «Мрія», спочатку – головним бухгалтером, і вже другий рік є керівником приватного підприємства.

Громадянська позиція – небайдужість

Альона Сіталова – звичайна людина, котрій не байдуже, що відбувається в країні та місті, яке стало рідним. Бути корисною – один із життєвих принципів бердичівлянки з твердою проукраїнською позицією, патріотки за духом та способом життя. Вона переконана, що країні потрібні самовідданість і згуртованість її громадян. Саме тому, пояснила журналістам, пішла в політику. Подружжя Альони та Дмитра Сіталових можна побачити серед учасників патріотичних акцій, воно підтримує соціально незахищені верстви населення, налагоджує зв’язки з громадськими організаціями, Спілками інвалідів війни, учасників АТО. Коли двоє активістів бувають у Західній Україні, то спілкуються з однодумцями, обговорюючи хвилюючі проблеми, щоб разом вирішувати їх. Нечасто зустрінеш сім’ю, де чоловік і дружина споріднені духовно, є справжніми половинками одного цілого, соратниками, які мають спільні погляди і переконання. Дмитро Сіталов спочатку займався підприємницькою діяльністю. За покликом серця став на захист України, боронив східні кордони держави. Першу вищу освіту отримав, закінчивши Житомирський національний агроекологічний університет (спеціальність «Агрономія»), паралельно опановував спеціальність «Правознавство» у МАУП, далі здобув ступінь магістра за спеціальністю «Психологія» (МАУП), а нещодавно закінчив Житомирський державний університет ім. Івана Франка, де навчався на соціально-психологічному факультеті, отримав диплом магістра.

Альона Сіталова допомагає чоловіку в реалізації його ідей та ініціатив у сфері соціальної роботи з учасниками бойових дій та їх сім’ями. Обидва люблять учитися, прагнучи до нових знань. У цьому році Альона закінчила онлайн-курси НДІ «Навички ефективної роботи місцевих депутатів/ок». Є велике бажання щось змінити у нашому місті, говорить народна обраниця: «Хочеться, щоб Бердичів, дійсно, був європейським містом у всіх сенсах цього слова – комфортним, безпечним, чистим і затишним. У Бердичеві є гарні історичні будівлі та місця, які потрібно зберігати, щоб люди мали можливість доторкнутися до минулого, відчути дух тих часів…»

– З якими питаннями звертаються до Вас жителі?

– Зазвичай –комунально-житлового характеру: стосовно відсутності води у старих будинках, платежів за спожиті послуги… У міру можливостей намагаюся допомагати. Але, на жаль, не все в моїх силах відповідно до норм законодавства щодо діяльності депутатів місцевих рад. Є громадська приймальня на першому поверсі приміщення виконкому – кабінет № 122. За графіком депутати від політичної партії «Європейська Солідарність» здійснюють прийом у середу першого та третього тижнів щомісячно. Можна звертатися з 10:00 до 12:00.

Про хобі, відпочинок і вподобання

Унікальність людини нерідко постає саме в діалозі. У спілкуванні розкриваються її риси та властивості. Останнім часом побутує думка: «У тренді – щирість». Альона Сіталова щира у прояві своїх емоцій: радість, подив, гордість відображаються на її обличчі. І одночасно відчуваються бухгалтерський досвід та управлінська жилка: спланувала – зробила, намітила – виконала. Вона дбайливо ставиться до свого часу і, будучи поглинена роботою, намагається приділяти достатньо уваги рідним та близьким. Роки самодисципліни й самоорганізації допомагають грамотно планувати робочий день. Тому істотних труднощів не виникає. Як проводить вільний час?

– Кожну вільну хвилину присвячую сім'ї та спілкуванню з друзями.

– Ваші улюблені заняття?

– Люблю вчитися, читати, пізнавати нове… Зараз читаю українських авторів: книги військового та громадського діяча, одного з керівників повстанського руху в Україні Івана Лютого-Лютенка і сучасного письменника Сергія Жадана. Ще з дитинства люблю детективну прозу Агати Крісті. І у колі сім’ї люблю передивлятися фільми на соціальну тематику… Відвідую тренування у фітнес-клубі «FitCurves». На жаль, через карантинні обмеження зараз занять немає…

– Кажуть, захоплена людина проживає багато життів. Розкажіть, будь ласка, про своє хобі.

– В мене чимало захоплень. Дуже подобається займатися рукоділлям. Створюю жіночі прикраси з бісеру, вишиваю картини хрестиком, гладдю та бісером…

– Ваші життєві принципи і правила?

– Порядність у всьому, обов’язковість у виконанні обіцянок. Завжди намагаюся знаходити з людьми спільну мову, налагоджувати толерантні взаємовідносини…

Кожне інтерв’ю – свого роду двосторонній процес взаємного дослідження. І радує, коли співрозмовники надихають, коли зустріч збагачує новими знаннями та враженнями... Дякуємо, Альоно Василівно, за спілкування…

Sitalova1

Sitalova2

Sitalova3

Sitalova4

Sitalova5

Sitalova6

Sitalova7

Sitalova8

Sitalova9

Sitalova10

Sitalova11

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.