Вівторок, 5 Грудня

Відверте і правдиве інтерв’ю першого заступника Бердичівського міського голови Артема Азізова

30 квіт. 2021 Вікторія Кучерява

Наприкінці квітня відбулася розмова журналістів видання «РІО-Бердичів» із першим заступником Бердичівського міського голови Артемом Азізовим. Бесіда проходила у довірчій атмосфері. Під час відвертого інтерв’ю репортери почули вичерпні відповіді на різноманітні питання і дізналися про перші кроки на новій посаді управлінця з багаторічним досвідом керівної роботи.

Azizov 01Графік першого заступника міського голови надзвичайно щільний і розписаний буквально по хвилинах. Отож журналістам довелося почекати, поки він викроїть час для діалогу. З самого ранку – зустрічі, наради, візити на підприємства міста і спілкування зі співробітниками та відвідувачами. І цей квітневий день для Артема Чингізовича видався інформаційно й подієво насиченим: переговори з Юлією Шевчук, головним інвестиційним радником НЕФКО, з НАК «Нафтогаз України», зустріч із фахівцями на дамбі у с. Скраглівці, виїзд на один із об’єктів міської інфраструктури, бесіди з підприємцями, підрядниками, десятки зустрічей із співробітниками, відвідування парку еколого-натуралістичного відділення ЦПО ім. О. Разумкова плюс купа документації для опрацювання. Ми спілкувалися після закінчення офіційного робочого дня. Розмова була ґрунтовною, цікавою та щирою. Але спочатку – декілька фактів із біографії посадовця.


Відоме та маловідоме. Факти з біографії


Артем Азізов народився 20-го березня 1984-го року. Його батько, Чингіз Абдула-огли, виходець з Азербайджану, – добре знана на Бердичівщині людина. За плечима чоловіка – 25 років служби в органах внутрішніх справ. Довгий час він був директором ТОВ «ФАКТ», де продовжує працювати і нині.


Мама, Жанна Володимирівна, за освітою – товарознавець-бухгалтер. Має великий досвід роботи у торгівлі, зараз займається підприємницькою діяльністю. Артем Азізов навчався у Гришковецькій школі та у Бердичівській СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка, яку закінчив із Похвальним листом. Класний керівник Наталія Лукошкіна з теплотою згадує випускника: «Артем мав чудові гуманітарні здібності. Призер міських та обласних предметних олімпіад із правознавства. Активний, комунікабельний і доброзичливий учень був заводієм різних справ. І головна його риса – цілеспрямованість, здатність правильно ставити цілі та вміння їх досягати. Коли дитина оточена любов’ю, відчуває турботу і розуміння рідних, – це запорука її успіху в майбутньому. Батьки Артема заклали міцні моральні основи, підтримували сина в усіх починаннях». Після школи Артем Азізов вступив до БКПЕП на факультет «Правознавство». «Юнак добре вчився, приваблювали його врівноваженість, розсудливість та товариськість. У нього було багато друзів. Брав активну участь у громадському житті коледжу. У мене була сильна група: з 30-и студентів 20 закінчили заклад із відзнакою», – розповідає наставник групи «Ю-3» Ольга Дуденко. Після другого курсу Артем Азізов пішов на строкову службу, тому перевівся на заочне відділення. У 2003–2004-му рр. служив у Повітряних силах ЗСУ. Закінчив коледж у 2004-му році, здобувши кваліфікацію юриста та отримавши червоний диплом.


Коротко – про подальшу хронологію подій біографії бердичівлянина


2004–2008 рр. – Київський національний університет внутрішніх справ (диплом спеціаліста за кваліфікацією «юрист»).

2011–2012 рр. – ННІ ППКК СБ України (диплом спеціаліста за кваліфікацією оперативного співробітника).

2005–2010 рр. – приватний підприємець, директор Бердичівського філіалу ТОВ «Фабрика вікон та дверей "Океан"».

2010–2017 рр. – співробітник Служби безпеки України в Житомирській області. У цей період працював за напрямком боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Звільнився в запас у званні капітана.

2017–2018 рр. – менеджер із реалізації продукції ТОВ «ФАКТ».

Січень–травень 2018 р. – начальник транспортного відділу ТОВ «Бердичівська солодова компанія».

Травень 2018 р. – травень 2019 р. – заступник директора ПАТ «Червонський цукровик» (управління процесом закупівлі), відповідальний за аналогічну роботу на ПАТ «Саливонківський цукровий завод» і трьох ХПП –Чорнорудському, Фастівському та Устимівському. Підприємства належать компанії ТОВ СГП «Світанок».

Червень 2019 р. – лютий 2020 р. – начальник відділу матеріально-технічного забезпечення ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом» (м. Енергодар Запорізької обл.).

Березень – грудень 2020 р. – заступник генерального директора з питань фінансової та промислової безпеки ТОВ «Церсаніт Інвест».

11-го грудня 2021-го р. призначений на посаду першого заступника Бердичівського міського голови.


Під час служби в СБУ, з 2014-го по 2017-й рік, систематично перебував у відрядженнях на КПВВ «Чонгар» та в зоні АТО. Служба в СБУ розвинула аналітичне мислення, вміння швидко орієнтуватись у непростих обставинах, здатність глибокого бачення суспільних процесів, навички розуміння почуттів, вчинків і морально-психологічних якостей людей, вміння отримувати максимально правдиву інформацію та сформувала високий рівень працездатності й відповідальності.


Артем Азізов: «Міськвиконком – для людей. Не створювати проблеми, а шукати шляхи їх вирішення»


Невимушений формат зустрічі дозволив обговорити спектр різнобічних питань.


– Для багатьох було несподіванкою Ваше призначення на посаду першого заступника міського голови м. Бердичева. Що Вас спонукало на такий крок?

– З 2010-го року я досить рідко бував у Бердичеві – служба, навчання, робота в смт Червоному. Ніколи не був публічною людиною, не проводив час у соціальних мережах… У 2014-му перевівся у міський відділ Управління СБУ в Житомирській області. Знаю проблеми міста. У Бердичеві живуть мої рідні, мої діти. Хочеться вписати своє ім’я в історію міста нехай маленьким рядком, але реальними справами. З іншого боку: сподівався, що буду більше часу проводити з сім’єю, адже раніше перебував у багатокілометрових поїздках. Але по-іншому не вийшло. На роботі – з 8-ї ранку і до 22-х чи 23-х вечора. Вихідні випадають не завжди…

Azizov 02


– Що входить у коло ваших обов'язків?

– У моєму підпорядкуванні – фінансове управління, всі питання формування дохідної частини місцевого бюджету, управління містобудування, архітектури та земельних відносин, а також відділи: економіки та інвестицій, Державного архітектурно-будівельного контролю та інформаційних технологій. Як перший заступник вникаю в проблемні питання по кожному напрямку, в тому рахунку – кадрові, ЖКГ й освіти. Всі питання, якими займаюся, – пріоритетні. Маємо великі проблеми щодо наповнюваності бюджету. Відчувається недобір доходів, оскільки місцеві ФОПи першої групи по травень звільнені від сплати єдиного податку. Є велике поле для роботи з підприємцями: ведуться переговори з потенційними інвесторами, намагаємося створити максимум комфортних умов для ведення місцевого бізнесу. Хороша новина: з 1-го березня 26-а артилерійська бригада зареєструвалася в Бердичеві – податки йдуть у місто. Окрема подяка командиру Андранику Гаспаряну. Також існують невирішені питання щодо забудов. Відділ Державного архітектурно-будівельного контролю відслідковує самовільне будівництво. Шукаємо ресурси для придбання техніки в МКП «Бердичівкомунсервіс». Юридичний відділ не в моєму підпорядкуванні, але беру участь у вирішенні гострих питань, надаючи рекомендації. Зокрема, тривають судові процеси стосовно передачі районної лікарні у власність міста та щодо парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка.

Azizov 05


– У грудні Ви стали першим заступником міського голови. Чи уявляли, що Вас очікує на такій відповідальній посаді?

– Знав, що буде непросто, але не очікував, що господарство, яке отримав міський голова, – з такими великими проблемами і перебуває в настільки жалюгідному стані. Інженерні мережі зношені, їх стан – критичний. Зокрема, у мікрорайоні Червона Гора у березні протягом тижня було 9 проривів у різних місцях на теплотрасі. Люди залишилися без опалення. В чому причина? Моя суб’єктивна точка зору: скоріше за все, був гідроудар. І це – необачність керівництва та операторів КП «Бердичівтеплокомуненерго». Ця проблема характеризує все господарство підприємства. Воно має до 200 млн грн боргу, 30–35 млн – це заборгованість абонентів, близько 60–70 млн – штрафні санкції перед НАК «Нафтогаз України». Будемо вирівнювати борги за газ. Уже є позитивні моменти – продовжуємо співробітництво з НЕФКО щодо отримання кредитних та грантових коштів для вирішення проблем підприємства. Маючи гроші, зможемо замінити циркуляційні насоси та вентиляційне й димососне обладнання. Докладемо максимум зусиль, аби цей проєкт був реалізований до початку наступного опалювального сезону. Заходи з енергозбереження, економія електроенергії дозволять хоч трохи вирівняти борги та вивести в нуль...

Azizov 04


– Що ще вдалося зробити за чотири місяці Вашого перебування на посаді першого заступника?

– Ми працюємо над проєктом для вирішення проблем водоканалу. Йдеться про заміну критичних точок водогінних мереж, а це 11 км, та 90% насосного обладнання на більш якісні із впровадженням енергозберігаючих заходів. Займаємося проєктом «Безпечне місто». Плануємо встановити відеокамери по всьому Бердичеву, що зменшить злочинність у місті. Робимо це для того, щоб люди почувалися безпечніше. У місті зараз є 32 камери, коефіцієнт їх корисної дії практично близький до нуля. Частина не підлягає ремонту, частина має слабкі можливості, частина – на сервісному обслуговуванні. Деякі розміщені непродумано. Ведуться роботи із встановлення відеокамер по периметру міста, на його головних артеріях та у багатолюдних місцях у всіх мікрорайонах. Проєкт дороговартісний, будемо його реалізовувати поетапно… Прагнемо перелаштувати стиль роботи співробітників виконкому у напрямку: міськвиконком – для людей. Потрібно не створювати проблеми, а шукати шляхи їх вирішення. Багато працівників сприйняли переформатування, а хтось не зміг змиритися. Тому кадрові зміни неминучі. Ми однозначно відкриті для людей. Створюємо кадровий резерв, потрібні освічені професіонали, які хочуть працювати для людей, щоб був максимальний ККД співробітників. Прагнемо, аби крім зарплати працівники ще отримували задоволення від роботи. Звільняти нікого не збираємося. Хто хоче працювати – буде працювати. На даний час я задоволений багатьма співробітниками. У спілкуванні чую позитивні відгуки жителів про те, що посадовці йдуть назустріч. І це радує. Вважаю, що в цьому напрямку ми правильно рухаємося.

Azizov 12


– З якими питаннями до Вас звертаються?

– Графік прийому громадян був оприлюднений на офіційному сайті виконкому Бердичівської міської ради. В умовах «червоної зони» багато людей звертаються в телефонному режимі. Спілкуванню з жителями намагаюся приділяти максимум уваги. Питання – різнопланові, більше – щодо земельних ділянок, забудови, неоформлених гаражів та спірних моментів. Багато і щільно працюємо з управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин. Будемо вносити зміни, виробляти чіткі правила. Хочемо опрацювати і систематизувати розділи Положення, впроваджувати практику інших міст.

Azizov 07


– Ваші життєві цінності?

– Головна цінність – сім’я. Ми з батьками живемо у будинках, які навпроти один одного. Маму з дитинства я, а зараз і її онуки, називаємо ніжно Жанною. Вона – наш найкращий друг. Тато Чингіз – захисник, ніколи не чув від нього грубих слів. Його авторитет, його досвід допомагають... Хочеться залишити своїм дітям таку духовно-моральну спадщину, яку отримав від батьків. Моя дружина Ольга, котру вдома називаю Льолею, – хореограф. Вона закінчила Житомирський коледж культури і мистецтв ім. Івана Огієнка. Пройшла багато курсів і тренінгів, має чимало сертифікатів, працює тренером у фітнес-клубі «Євроспорт». Не уявляю, як вона все встигає: займатися дітьми, слідкувати за порядком удома, проводити заняття з фітнесу і постійно розвиватися в цьому напрямку. Старшому сину Артему – 15 років, молодшому Тимуру – 3. Сказати, що він гіперактивний, – мало, дуже непосидючий! Діти – найголовніше, для них живемо. Це переконання перетинається і з моєю роботою. Хочеться зробити щось хороше для міста, щоб залишилося дітям… Для мене важливо досягти результату. Є такі поетичні рядки: «Слова придуманы для лжи. А правду говорят поступки». Цією фразою оцінюю себе та людей, які мене оточують.

Azizov 09


– Одна з найбільш важливих людських цінностей – дружба…

– Я виріс на піснях та віршах Володимира Висоцького. Пам’ятаєте: «Если друг оказался вдруг и не друг, и не враг, а – так…»? Для мене слово «друг» багато значить. Кажуть: «Друзі пізнаються у біді». Думаю, що і в радості також. Охочих поспівчувати, коли тобі погано, зазвичай чимало. Щира, невдавана радість щастю та успіхам іншої людини без почуття заздрощів – це ознака справжньої дружби. Для мене важливо допомогти навіть тим, хто недруги, забувши про образи. Це моя життєва філософія…


– Що для Вас є важливим у спілкуванні з людьми?

– Чесність і довіра. Ціную порядність та вміння тримати слово. Згадуються слова мого батька: «Будь простіше, і люди до тебе потягнуться».

Azizov 11


– З ким і як проводите вільний час?

– Його катастрофічно мало. Наскільки можу, намагаюся приділяти увагу родині.

Azizov 15


– Ваші музичні вподобання.

– Люблю пісні Ігоря Талькова, слухати «Наутілус Помпіліус» та «Арію». Але без фанатизму. Люблю музику зі змістом. Останнім часом слухаю Бетховена, Баха і Вівальді…


– У Вас є захоплення, улюблені заняття?

– Колись був інтерес до полювання. Зараз на це немає часу. Раніше займався підводним дайвінгом. У вихідні люблю робити щось біля свого будинку, підрізати дерева, приводити в порядок двір. Колись моя бабуся Галина Петрівна Сідлецька, вчитель початкових класів школи № 6, не вміючи косити, могла мене цьому навчити, стоячи за парканом і даючи теоретичні пояснення. Отримав серйозне трудове виховання! Можу відремонтувати автомобіль, покласти своїми руками плитку…


Ми спілкувалися доволі довго – протягом двох годин. Наприкінці перший заступник міського голови зазначив: «Зараз відбувається період «Хочу все знати». Ґрунтовно вичитую кожен документ. Проводиться велика аналітична робота». Ідей та задумів, говорить Артем Азізов, – чимало. А для того, щоб їх вдалося реалізувати, потрібна системність.

Фото з сайту Бердичева та особистого архіву Артема Азізова

Azizov 05

Azizov 08

Azizov 13

Відео

Офіційна інформація

Підозрюваного у грабежі бердичів’янина суд узяв під варту та визначив розмір застави

Підозрюваного у грабежі бердичів’янина суд узяв під варту та визначив розмір застави

04 грудня 2023

До Бердичівського міськрайонного суду надійшло клопотання слідчої про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно підозрюваного у грабежі, вчиненому у великих розмірах ( ч.4 ст. 186 КК Україн...

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.