Слово з трьох букв повністю змінило правила паркування, і у Бердичеві стали реальними платні парковки — РІО Бердичів

Понеділок, 14 Червня

Слово з трьох букв повністю змінило правила паркування, і у Бердичеві стали реальними платні парковки

До цього часу з оплатою паркування для тимчасової стоянки автомобіля бердичівлянам доводилось мати справу лише за кордоном, або ж в інших містах України, які реально запровадили платні парковки.

 


Довгий час у бюджетному рядку «Збір за паркування транспортних засобів» у Бердичеві стояли нулі, або ж мізерні цифри збору, який одного часу збирався з операторів платних стоянок (в парку Гагаріна та біля пивзаводу). Але нова міська влада, можливо, й зможе змінити таку ситуацію, адже коштів на ремонт вулиць хронічно не вистачає, а цей збір мають платити ті, хто по цих вулицях їздить і, відповідно, зупиняється на них.

 


На розгляд громадськості в кінці квітня винесено проект рішення «Про встановлення ставки збору за місця для паркування транспортних засобів», який має бути прийнятим до кінця червня, тобто, за півроку до його реального впровадження в новому податковому році.


Крім ставки в 0,01 відсотки мінімальної зарплати за квадратний метр площі, виділеної під паркування за один день провадження діяльності, в цьому проекті є й «П Е Р Е Л І К місць, визначених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів».


За цим переліком передбачається встановити платне паркування на вулицях, які прилягають до центрального ринку: по вулиці Чорновола – 75 місць, по вул. Миру – 82 місця і по вул. 30-річчя Перемоги – 11 місць. Зважаючи на площі виділених ділянок, на одне паркомісце планується виділити 13,7 квадратних метри.


Отже, в бюджет має надійти з місця під один автомобіль майже 9 гривень у день, незалежно від того, стояв тут автомобіль цього дня чи ні. За рік, відповідно, більше 2,5 тисяч гривень, а за всі заплановані паркомісця – майже півмільйона гривень.


Але заплатити власники чи водії автотранспорту, які будуть паркуватись на цих «улюблених» бердичівлянами вулицях, мають набагато більше, адже, крім податку, вони будуть платити за послуги оператора: «юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи — підприємці, які згідно з рішенням міської ради, організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів». І тут вже плата буде рахуватись не від метрів чи днів, а, скоріше за все, від годин, які автомобіль проведе на паркувальній ділянці, і становитиме в наших реаліях 3-5 гривень за годину.


А тепер повернемось до чарівного слова з трьох букв, яке допоможе запровадити нововведення, адже подібні рішення приймались і раніше Бердичівською міською радою, і навіть місця для паркування встановлювались ці ж самі. Що ж заважало?


В законодавстві (а саме в Правилах паркування транспортних засобів) раніше обов’язковою умовою для провадження платного паркування було встановлення паркоматів (дорогих електронних пристроїв) на кожну певну кількість парковочних місць. Але 31 березня 2021 року було затверджено зміни до цих правил, і тепер відповідний пункт звучить так: «Відведені майданчики для платного паркування повинні обов’язково бути обладнані паркувальними автоматами, платіжними пристроями та/або інформаційними знаками про способи та порядок оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.»


Отже, саме слово «або» відкрило можливість для впровадження не тільки готівкової оплати за паркування за допомогою паркоматів, але й такої звичної сьогодні оплати за допомогою онлайн сервісів.


Ще однією проблемою, яка відлякувала потенційних операторів займатись цим бізнесом, була «розмита» відповідальність за несплату збору, як і взагалі наша інституційна неспроможність оперативно стягувати будь-які штрафи з «простих» людей. Невеликі зміни щодо цього прийняти відповідними змінами, бо законодавчо закріплено відтепер термін «інспектор з паркування», але, думаю, що цього може бути недостатньо для вирішення ситуацій, які обов’язково будуть виникати.


Реальне встановлення збору за паркування для всіх бердичівлян та гостей міста може дозволити не піднімати податок окремим категоріям, тобто підприємцям другої групи, яким міська влада планує збільшити вдвічі ставки єдиного податку.

parkovka6

parkovka7

parkovka8

А сільради теж можуть встановити такий податок, але збирати його буде рентабельним, напевно, лише один день в році - на проводи:

parkovka9

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.