На минулому тижні до Бердичева приїздили аж два заступники міністра регіонального розвитку — РІО Бердичів

На минулому тижні до Бердичева приїздили аж два заступники міністра регіонального розвитку

Закінчення минулого тижня пройшло досить напружено для керівників усіх територіальних громад, які входять до Великого Бердичівського району, адже вони брали участь в декількох важливих заходах.

 


Так, минулого четверга у Бердичеві, з нагоди відзначення 222-ої річниці з дня народження класика французької літератури Оноре де Бальзака, пройшло виїзне засідання робочої групи Житомирської обласної ради за безпосередньої участі голови Житомирської обласної ради Володимира Федоренка та заступника голови обласної ради Володимира Ширми. Це «засідання» було організоване з метою створення туристичного маршруту по бальзаківським місцям. А в лапки назву заходу взято тому, що гості та господарі менше сиділи, а більше ходили і їздили. В костел Святої Варвари, до пам’ятника Бальзаку, у Верхівню.

 


Співробітники бердичівської бібліотеки в авральному порядку приготували для гостей вуличну фотолокацію з живими персонажами історії великого кохання, а бердичівські підприємці так само терміново організували виїзний фуршет у Верхівнянському палаці Ганської. Співорганізатором (і спонсором, напевно, теж) цих заходів, судячи з офіційної інформації, виступив французький власник торгового центру «Бальзак» Жан Рош. На жаль, крім офіційної (і більше житомирської) інформації, ніякої іншої не було, бо представників місцевих ЗМІ чомусь забули запросити.


У п’ятницю в приміщенні бердичівського виконкому відбулось третє відкриття ЦНАПу (див. статтю вище), а після цього - масштабний захід за участю високих гостей «Відкритий діалог щодо становлення територіальних громад Житомирської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади».


Участь в ньому планували взяти заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова облради Володимир Федоренко та міський голова Бердичева Сергій Орлюк. І якщо заступник міністра та міський голова таки були на цьому заході, то в складі обласної делегації відбулись заміни. До Бердичева приїхала заступниця голови ОДА Наталія Остапченко та заступник Віктор Градівський.


Вони відкрили захід вітальними виступами, а потім залишили присутніх слухати лекції крутих київських експертів з питань децентралізації, програма яких була розрахована на цілий день. «Оцінка спроможності територіальних громад Житомирської області», «Аналіз та шлях зміцнення фінансової спроможності територіальних громад», «Підсилення ефективності управління ресурсами територіальних громад у контексті законодавчих новел», «Про взаємодію між районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування для забезпечення надання якісних публічних послуг населенню» та «Питання організації діяльності районних державних адміністрацій», - такими були теми лекцій. А слухали їх (у всякому разі спочатку) голови та представники ОТГ Бердичівського району, голова Бердичівської ради та РДА та деякі спеціалісти міськради Бердичева.


До обіду лекції ще слухались уважно, а потім поважні слухачі, як шкільні двієчники, почали потроху покидати актову залу для більш важливих власних питань. Я особисто потрапив на лекцію щодо фінансової спроможності громад і почув багато таких сентенцій, які описував у своїй програмі кандидата в депутати Гришковецької ОТГ, особливо, щодо взяття на облік безхазяйного майна. Можливо, хоч тепер на це звернуть увагу в громадах.


Лектори говорили багато ще цікавих речей, але голови ОТГ, які щодня стикаються з сотнями проблем, яких не описує жодна теорія, слухали їх досить скептично. Натомість, голова РДА слухала дуже уважно, адже вся її робота, як і робота апарату адміністрації в 125 осіб, саме і складається з подібних повчальних нарад і продукування документів, які пишуть відділи один одному чи різним іншим інстанціям.


Так само цікаво (напевно) було і на заході, який відбувся в суботу, в залі засідань Житомирського інституту медсестринства під назвою: «Регіональний форум Асоціації міст України "Децентралізаційна реформа: фундамент є, будуємо далі!" Тут були присутні міський голова Бердичева, голови Гришковецької та Семенівської ОТГ та деякі спеціалісти міськради. Судячи з фотографій з особистих сторінок у Фейсбуці (а журналістів на цьому зібранні навіть житомирських майже не було), людей у великому залі з усієї області зібралось не так вже й багато.


Від керівництва Асоціації міст України Сергій Орлюк отримав сертифікат на півтора мільйона гривень для купівлі обладнання для шкіл, а Ірена Лісова та Наталія Семенюк - подібні сертифікати по одному мільйону. Але Бердичівський голова не тільки активно брав участь у цьому форумі, а навіть зумів після дискусій в затишній залі привезти головних гостей форуму, заступника міністра розвитку громад і територій Івана Лукерю та виконавчого директора асоціації міст України Євгена Шаповалова до Бердичева.


Він показав їм бердичівські об’єкти «Великого будівництва» - приймальне відділення лікарні й плавальний басейн та дуже прозоро натякнув, що місту потрібні ще гроші на дитсадок на Червоній Горі та власні очисні споруди. Побували високі гості також і в головній святині Бердичева – Кляшторі босих кармелітів, де оглянули реставраційні і будівельні роботи. Чи йшла мова там про подальшу реконструкцію мурів, постараємось запитати пізніше в учасників зустрічі.


Отже, говорили в Бердичеві та Житомирі на минулому тижні багато і про все, а чи були ці розмови та зустрічі корисними, стане зрозуміло лише в майбутньому.

forum13

forum1

forum2

forum3

forum4

forum5

forum6

forum7

forum8

forum9

forum10

forum11

forum12

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.