Бердичівська районна рада вперто шукає чим би їй зайнятись — РІО Бердичів

Бердичівська районна рада вперто шукає чим би їй зайнятись

Таке враження було і раніше, а на останній сесії ради, яка відбулась сьогодні, воно лише підтвердилось.

Ми й до цього писали, що після створення об’єднаних територіальних громад у районних рад фактично не залишилось ні повноважень, ні коштів, але тому, що такий орган влади був записаний в Конституції, восени минулого року все ж провели вибори до цих рад. А ось що їм робити, так ніхто і не сказав.

 
Кілька місяців після створення Бердичівська районна рада шукала кошти на своє утримання, і лише після нового року, коли змогли переоформити рештки грошей, які залишились в бюджетах ліквідованих Андрушівської та Ружинської районних рад, на цей рік буцімто вирішили це питання.


І тепер знову взялись за пошук своїх повноважень. Депутат Володимир Білик, який посів посаду в апараті ради, запропонував створити робочі групи, які б зайнялись контролем земельних питань (оформлення міжпайових проїздів, розораність прибережних смуг та інші проблеми) та питаннями власності газогонів, збудованих за кошти людей.


За ці комісії говорили на першій частині сесії, і фактично, лише про них говорили на другій частині, яка сьогодні відбулась. Більшість виступаючих підтримували ідею їх створення, адже проблем в земельній сфері дійсно вистачає, але як саме районна рада зможе їх вирішити без повноважень все ж достеменно не знали.


Активно виступив проти створення таких комісій лише депутат Микола Каченюк, який наголошував, що згідно із законодавством, право розпоряджатись землями тепер мають об’єднані територіальні громади. І вони вже розвернули активну роботу з інвентаризації земель. А ходити за ними вслід ще одним «контролерам» немає ніякого сенсу.


Більшістю голосів, рішення щодо створення комісій були все ж прийняті, але хто туди увійде і що буде робити так і залишилось незрозумілим.


Традиційно, для районної ради на сесії постало питання про роботу районної лікарні. Про її проблеми, мовляв, пишуть уже всі кому не ліньки, а її власники (чотири ОТГ колишнього району) і у вус не дують. На це заступник районної ради Володимир Діхтярь, який очолює наглядову раду лікарні, повідомив, що засідання ради відбулось, і нічого особливого там не звучало.


Натомість, депутат Дарина Луцька, колишня головна лікарка «районки», емоційно розповіла, що проблем там зараз більше, як колись. І головна з них – лікарі тікають звідти хто куди може, а на останок додала, що ще й опалювальний котел лікарні нещодавно спалили.


В дискусії, яка розпочалась після цього, виявилось, що головний лікар Андрій Мирончук зараз знаходиться у відпустці, але вже написав заяву про звільнення з 31 травня. Різке зменшення фінансування лікарні з НСЗУ у другому кварталі відбулось тому, що було менше пацієнтів у ковідний період, не проведені певні кадрові оформлення, і знову ж тому, що немає відповідних спеціалістів. Але, мовляв, це проблема голів ОТГ, які взяли собі лікарню, нехай вони їх і вирішують.


А на завершення сесії голова ради Олександр Балянов зовсім приголомшив депутатів і присутніх переказом своєї розмови з заступником міністра громад і територій В’ячеславом Негодою, який був у Бердичеві минулої п’ятниці. Той сказав, що в Києві не бачать необхідності існування районних рад, і хочуть внести зміни до Конституції щодо їх ліквідації. «А що ж нам зараз робити», - запитав голова ради, і у відповідь почув: «Надавати юридичні та консультаційні послуги.......»


І вже перед самим закінченням сесії слово взяв депутат Віталій Верещак та зачитав звернення до Президента та Кабінету Міністрів від партії «Європейська солідарність» з вимогою спростити надання субсидій та запропонував бажаючим депутатам підписати його.


Ефект від таких звернень став зрозумілим через кілька хвилин, коли голова райради зачитав відповідь на лютневе звернення ради про необхідність розчистки доріг від снігу. Актуальність травневої відповіді на нього не дає ніяких сподівань на потрібність цих листів.


P.S. Єдине, чим могла б прославитись Бердичівська районна рада, а її депутати - увійти в історію, це якби вони першими в Україні написали б всі заяви про свій вихід з ради, а рада прийняла б рішення про свій розпуск.

rayrada1

rayrada2

rayrada3

rayrada4

rayrada5

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.