П'ятниця, 22 Вересня

Чому бердичівські депутати скорочують терміни оренди землі?

Дискусія щодо термінів оренди земельних ділянок виникла на засіданні бюджетної комісії Бердичівської міської ради, яке було першим з вивчення питань, що виносяться на чергову сесію ради 3 червня.


В проекті рішення щодо продовження договорів оренди, яке підготував відділ земельних ресурсів було зазначено 30 років, але депутати не погодились з такою цифрою. Начальник відділу пояснив, що в проект рішення вони ставлять такий термін, який просить у відповідному листі орендар. В даному випадку, відбувся поділ земельної ділянки, яку давно займає бердичівський автопарк. Там відділилась територія, яку займає ПП «Спецтехогляд» і потрібно поновити договори оренди. Спеціаліст виконкому пояснив, що зменшити цей термін депутати можуть, а збільшити – ні.


Розгорнулась жвава дискусія, чому одним продовжують лише на три чи на п’ять років, а інші хочуть на 30. Врешті-решт депутати вирішили, що вони мають моральне право розпоряджатись землею лише на термін своєї каденції, тобто 5 років, і тому більше ніж на такий термін договори не будуть продовжувати.


Аналогічно довго сперечались і щодо заяви ТОВ «Полісся Екосфера», яке просило продовжити оренду земельної ділянки під сортувальною лінією біля звалища на 7 років. Тут депутати пішли ще далі, і вирахувавши скільки часу залишилось у цього підприємства на діючий договір оренди полігону твердих відходів (близько 4,5 роки), саме на стільки продовжили оренду земельної ділянки під сортувальною лінією. Хоча вона, як і інша нерухомість на цій ділянці є власністю товариства.


Я нагадав депутатам, що вони ж самі є підприємцями, зокрема, як голова комісії Юрій Ніколаєнко, який найбільше наполягав на скороченні термінів оренди, і не потрібно іншим підприємцям додавати мороки з переоформленням, але це їх не зупинило.


Хоча, з іншого боку, потрібно сказати, що договори на 5 років - це вже неабияке досягнення порівняно з тим, що 10-15 років тому аналогічні договори продовжувались лише на 1 рік і, як виняток, на 3 роки. Робилось це для того, щоб мати хоч якийсь важіль впливу на підприємців.


Але цей «важіль» ні грама не заважає, наприклад, кооперативному ринку, якому щораз на півроку продовжують оренду території за межами основного ринку, проводити свою поточну діяльність, хоча й сильно заважає у плані розвитку. Адже ніхто не хоче вкладати серйозні кошти у реконструкцію чи благоустрій того, що через півроку можуть просто забрати.

orenda1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

Довічне ув’язнення присудили у Бердичеві убивцям лісника

Довічне ув’язнення присудили у Бердичеві убивцям лісника

22 вересня 2023

Бердичівський міськрайонний суд ухвалив обвинувальний вирок стосовно трьох чоловіків, яких визнав винними в умисному убивстві, скоєному з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб (п. 4,12 ч.2 ст...

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.