Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Стратегія розвитку Бердичева мало цікавить депутатів міськради

 

У всякому разі питання про встановлення спортивних майданчиків на пляжі цікавить їх значно більше, адже про нього говорили на постійних комісіях, збирали спеціальне засідання та широко дискутували в соцмережах.


Натомість інше рішення, яке має бути прийнятим на завтрашній сесії міської ради, – «Про Програму економічного і соціального розвитку Бердичівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки» – пройшло зовсім непомітно, хоча, по ідеї, саме воно мало б викликати суперечки і дискусії, широко обговорюватись та коментуватись. Адже це, по суті, траєкторія трирічного розвитку Бердичева, про який так багато писали в передвиборчих програмах партії та говорили кандидати у депутати міської ради.


Але так могло би бути, коли б писали цю стратегію саме депутати, а не чиновники міськради, або ж оголосили конкурс на її написання та призначили солідну премію його переможцю. А так, для чергової «галочки», написали чергову вибірку з чиновницьких планів та звітів і назвали її словом «Стратегія».


Цей 54-ьох сторінковий документ важко прокоментувати в короткій замітці, але деякі тези після його перегляду можна надати.


Так, наприклад, першим пріоритетом стратегії вказано будівництво очисних споруд, які почали будувати ще півстоліття тому, і навряд чи в найближчі роки продовжиться, як і будівництво дитсадка на Червоній Горі, вказаний другим пріоритетом. Завершення ремонту басейну, ремонт ЦПО та реконструкція водогонів – проекти, які вже розпочаті і мають гарні шанси бути звершеними у цій трирічці. Побажання щодо ремонту будівель лікарні могли б бути виконані, якби гроші, нещодавно були витрачені на ремонт приймального відділення, надавались без обов’язкових умов. Ну, а слова про ремонт доріг і тротуарів... – це просто слова.


Взагалі-то немає ніяких проблем з виконанням будь-яких планів, якщо є гроші на їх втілення. А що ж про гроші говорить стратегія?


Попри те, що власні надходження без врахування трансфертів щороку збільшуються, відсоток бюджету, який планується витратити на розвиток в стратегії, планується зменшити. Якщо протягом 2018-2020 років йшло його збільшення - 6,4; 5,7; 9,9%, то в 2021 році очікується всього 1,3 відсотка, а в подальші роки планується лише 3 відсотки.


А цей показник найкраще показує, на що витрачаються бюджетні кошти: на проїдання чи на розвиток. Мер Маріуполя, виступаючи на нараді за участю Президента, наголосив, що головним їх стратегічним правилом є використання на розвиток не менше 40 (сорока) відсотків видатків міського бюджету.
У нас же продовжується традиція гордитись тим, що всі бюджетні кошти з’їдають бюджетні установи, а на розвиток (будівництва, ремонти, реконструкції) залишаються жалюгідні три відсотки.


При такому підході намагання нової команди міських урядовців підняти податки для підприємців другої групи очікувано наштовхуються на спротив, адже гроші знову проїдяться чиновниками та бюджетниками, а Бердичів ні на йоту не стане кращим і розвиненішим.


Зменшення кількості бюджетних установ, зменшення кількості їх працівників, закупівля послуг, а не утримання установ і людей має стати правилом, який веде до економічного розвитку міста.


Ну, і про «вічне». Скільки можна утримувати збиткове і дотаційне централізоване опалення, коли більшість сусідніх міст давно позбулись комунальних тепло-монстрів і перейшли на індивідуальне опалення?!!

 

strategiya8

strategiya9

 

strategiya1

 

 

strategiya4

strategiya5

strategiya6

strategiya7

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.