Понеділок, 3 Жовтня

Потрапити у Громадську раду Бердичева виявили бажання ще кілька громадських організацій

Причому остаточний список тих, хто буде членами створеної Громадської ради і братиме участь у вирішенні питань місцевого значення, здійсненні громадського контролю за діяльність виконавчих органів міської ради, налагодженні ефективної взаємодії цих органів із громадськістю тощо, ще не сформовано. Так само ще наразі не є затвердженим Положення про Громадську раду при Бердичівському міському голові, хоча у середу наприкінці робочого дня відбулося вже друге засідання.

Проте якщо під час першої зустрічі представники громадських організацій, котрі виявили бажання стати членом цього новоствореного органу, знайомилися, представляли себе, свою організацію, напрямки її діяльності та своє бачення роботи ради, то вже на другому засіданні обговорення було спрямоване на внесення пропозицій та зауважень до Положення. Таких було декілька і їх активно озвучували ті, хто вже ознайомився з документом і віднайшов певні неточності або ж неповне чи неконкретне формулювання.


Разом з тим на початку цього засідання головуючий, а ним був Олександр Кухар - головний спеціаліст-юрисконсульт виконавчого комітету Бердичівської міської ради, зазначив, що надійшли заяви ще від чотирьох громадських організацій на вступ до Громадської ради. І це стало ключовою темою обговорення, бо як тільки почалися розмови про створення ради ще взимку, то прийом таких заяв був призначений до середини січня. Та щось пішло не так, бо найперше засідання відбулося аж 4 червня і навіть після нього заяви від охочих не перестали надходити.


Спочатку у склад Громадської ради при Бердичівському міському голові було вписано 16 членів, які є представниками 16-ти громадських організацій: «Конгрес проти всіх», «Захист та правопорядок», «Татко», «Воскресіння», «Бердичівська міськрайонна організація Національної спілки журналістів України», «Патріотична сила», «Креативний Бердичів», «Стоп Корупції», «Діабет і діти», «Спілка учасників бойових дій Бердичева та Бердичівського раойну», «Побратими АТО Бердичівщини», «Насіння Надії», «Бердичівська асоціація футзалу», «Щасливе місто Бердичів», «Щаслива дитина» та «Небайдужі». У середу ж Олександр Кухар назвав ще 4 нових, котрі приєдналися буквально за пару днів: «Онуфрієнко-діти», «Кіборги Полісся», «Оберіг-26» та «Сприяння люстрації». Представники цих організацій також представилися, хоча для багатьох вони є відомими як депутати міської та районної ради минулого скликання, волонтери тощо.


Далі прозвучала фраза, що бажаючі ще є і вони теж принесуть заяви, потім контраргумент, що тоді так до нових віників склад ради будуть затверджувати, як і Положення. Тому розмова перейшла у вирішення кінцевого терміну прийому заяв. Хтось пропонував до 15 червня, проте присутні порахували, що це по факту 3 робочих дні і часу мало. Тоді запропонували до кінця місяця - 30 червня – і стали вести дискусію про кількість охочих. Адже у нашій громаді громадських організацій багато і всіх до ради не включиш, тому з самого початку було вирішено про 35 осіб. Виходить, що вільних місць наразі є 15, тому пощастить тим, хто принесе заяви раніше. Їх буде опрацьовано, прізвища цих людей додадуть до списку і вже тоді буде остаточно затверджено склад Громадської ради. Щодо Положення, то у членів ради є так само час до наступного засідання, що надати свої пропозиції, рекомендації чи зауваження. А наступне засідання заплановане на 17-ту годину 02 липня. Як тільки всі організаційні питання будуть вирішенні, Громадська рада зможе обрати голову, заступника, секретаря, розподілити обов’язки між членами та навіть створити всередині ради комісії.

gr rada1

gr rada2

gr rada3

gr rada4

gr rada5

gr rada6

gr rada7

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.