Сімейний лікар і депутат Гришковецької селищної ради Ігор Васильович Жук – дві іпостасі одного служіння — РІО Бердичів

Субота, 4 Грудня

Сімейний лікар і депутат Гришковецької селищної ради Ігор Васильович Жук – дві іпостасі одного служіння

15 черв. 2021 Вікторія Кучерява

Серед депутатів Гришковецької селищної ради є лікарі. І, напевно, це не випадково: медичним працівникам люди довіряють найцінніше – здоров’я та життя. Тож виборці сподіваються, що представники цієї гуманної професії зможуть захистити їх інтереси й у статусі депутатів.

Процес децентралізації, медична реформа, щоденна праця сімейного лікаря, вакцинація та інші важливі питання – у розмові з депутатом Гришковецької селищної ради Ігорем Васильовичем Жуком.


Журналісти видання «РІО-Бердичів» зустрілися з лікарем Гришковецької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» у перерві між прийомами. Спілкуючись, дізналися, що корінний бердичівлянин народився у сім’ї фельдшерів. Закінчивши школу №2, у 1986-му році за порадою батьків відправився у м. Чернівці і вступив до медичного інституту (нині Буковинський державний медичний університет), де опановував лікувальну справу. Після другого курсу був призваний до армії. Служив у Німеччині, повернувшись на Батьківщину, продовжив навчання. Свій трудовий шлях розпочав в обласній психіатричній лікарні на посаді лікаря-психіатра. У 2006-му переїхав у рідний Бердичів і влаштувався на роботу у районну поліклініку. Пройшов піврічні курси, став працювати сімейним лікарем і лікарем швидкої допомоги районної лікарні. Має трьох синів, молодший Микита закінчив 9-й клас СЗОШ № 8. Дружина Тетяна Іванівна – медична сестра. З 2011-го року Ігор Васильович – сімейний лікар Гришковецької амбулаторії. Здавалось би, це було недавно, але вже минуло ціле десятиліття… І кожний день – складна й напружена праця…


– З чим зазвичай приходять до сімейного лікаря?

– З усіма проблемами стану здоров’я. Особливо в умовах ситуації, що склалася з поширенням коронавірусної хвороби. Телефон практично не замовкає. І кожний пацієнт потребує індивідуального підбору лікування. Сімейний лікар – це свого роду координатор: якщо хворий не знає, який лікар може йому допомогти, потрібно звертатися саме до сімейного. Кількість пацієнтів для сімейного лікаря становить 1800. Бувало по 50-60 хворих на день. І не завжди виходить дати відповідь по телефону, коли ненормований графік…


– З якими питаннями найчастіше звертаються до Вас, як до депутата?

– Коли люди приходять до мене на прийом, як до лікаря, то звертаються і з питаннями соціального характеру. Консультую, видаю потрібні довідки...


– Для Вас це – перша каденція. Що стало поштовхом піти у депутати?

– Прагнення якось впливати на проблемні питання у сфері медицини на рівні громади. І хочеться працювати у новому приміщенні амбулаторії, зведеному за типовим проектом, яке вже є, і де будуть нормальні умови для роботи з пацієнтами.


– Які питання, на Вашу думку, є найболючішими в громаді, і відкладати їх надалі не можна?

– За півроку свого депутатства можу сказати, що проблеми вирішуються в міру надходження. На мою думку, найважливіші – питання соціальної сфери, які у всіх однакові: як вижити.


– Ваша думка щодо реформ у медицині?

– Реакція на медичну реформу – критична. Вона не продумана, тому й виникають різні питання. Зокрема, хто буде утримувати районну лікарню, як вона буде функціонувати? Є чимало розмов на цю тему, але що буде далі, не зрозуміло. Непокоїть одне: щоб медицина не віддалилася від людей… І перспективу не назвеш райдужною… Щодо процесу децентралізації – підтримую. Наш заклад перейшов на баланс Гришковецької селищної ради, і це радує. Адже ресурси Національної служби здоров’я України не покриють навіть зарплат…


– Вакцинація від коронавірусу – це необхідність?

– Так, має бути колективний імунітет від COVID-19 – захист від інфекційного захворювання. Щоб сформувати його, потрібно вакцинувати щонайменше 60–70% світового населення. Кожна людина має добровільно приймати рішення щодо вакцинації.


– Ваші поради пацієнтам: яких правил слід дотримуватися, щоб зберегти здоров’я?

– Гуляти на свіжому повітрі, їсти натуральні продукти і відпочивати…


Сам лікар віддає перевагу лісовим прогулянкам і тихому полюванню – коли є час, залюбки збирає гриби. Якщо випадає можливість, відправляється з сім’єю на екскурсії в Київ, Львів чи Карпати. Подорожі корисні – нові емоції та враження позитивно впливають на здоров'я.

Zuk1

Zuk2


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.