Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

В Бердичеві все-таки хочуть збільшити вдвічі ставку єдиного податку

Хоча ще місяць тому перший заступник міського голови Артем Азізов запевняв журналістів, що вони аж ніяк не хочуть підвищувати цю ставку для підприємців другої групи, і що вона залишиться на рівні 10% від мінімальної зарплати.


З одного боку запевняв, що податок не збільшиться, а з другого боку, підпорядковане йому управління фінансів подавало на розгляд регуляторної комісії все-таки збільшену ставку у 20%.


Вчора, на засіданні бюджетної комісії знову повернулись до розгляду цього питання, і знову начальник фінуправління внесла пропозицію по встановлення ставки у розмірі 20%. Мотивувала вона цим, що значно збільшуються витрати міського бюджету, тож для їх покриття потрібні збільшені надходження.

Мовляв, в більшості міст України теж встановлена ставка 20%, а в Бердичеві вона була меншою 5 років, і за цей час бюджет недоотримав близько 25 мільйонів гривень.


І лише після того, як депутати підтримали винесення збільшеної ставки на розгляд сесії міськради,начальник управління зачитала звернення Бердичівської регіональної асоціації приватних підприємців про те, що підприємці просили залишити ставку розміром 10%.


Дивним в цій ситуації є те, що багато депутатів міської ради теж є підприємцями, або ж були ними зовсім недавно. Є серед них і такі, які не оформляли підприємницьку діяльність і не платили жодних податків до міського бюджету. Так ось, замість того, щоб збільшити кількість легалізованих підприємців, таким рішення вони лише доб’ються лише того, що діючі підприємці будуть офіційно закриватись, або ж перереєстровуватись в міста із меншою ставкою податку.


Остаточно крапку у цьому буде поставлено на сесії міської ради, яка відбудеться 7 липня, тобто наступної середи. Тоді і буде зрозуміло чи планують виконувати депутати міської ради програми своїх партій, в кожній з яких ідеться про розвиток підприємництва та власні передвиборчі обіцянки, чи знову підуть на повідку у виконавчої влади, яка багатьох з них вже приручила посадами та привілеями.


P.S. Наступного дня, на засіданні Постійної комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної  та інформаційної політики депутати не підтримали проект рішення про встановлення ставки 20%...

podatok1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.