Протистояння міських депутатів та підприємців вирішилось по-бердичівськи — РІО Бердичів

Середа, 22 Вересня

  • vistavka800

Протистояння міських депутатів та підприємців вирішилось по-бердичівськи

Про намагання міської влади підняти вдвічі ставки єдиного податку на 2022 рік почали говорити десь півтора місяці тому. Це сталось на засіданні бюджетної комісії, коли вони дали «добро» для фінансового управління відправляти проект рішення про збільшену податкову ставку до регуляторної служби України.

 


«Підняв бучу» проти цього депутат Ігор Романський, і для того, щоб роз’яснити позицію міської влади, перший заступник міського голови Артем Азізов провів прес-конференцію для журналістів. Тоді він запевняв, що ніякого підвищення податку не планується, просто, на всяк випадок, вони розраховують ставку 20 відсотків замість 10, а депутати в подальшому будуть визначатись.

 


Після цього багато обговорень питання пройшло і на сторінках соцмереж, і на засіданнях постійних комісій. І лише дві з них проголосували «за» підвищення ставки, а три комісії утримались.


І ось, сьогодні, настав час «Х». Перед початком сесії до міськвиконкому прийшли зо два десятки підприємців, які зустрічали депутатів плакатами з текстом: «Ні - підвищенню єдиного податку». До них вийшов міський голова Сергій Орлюк і сказав, що він оприлюднить свою думку щодо підвищення податку під час голосування, наголосивши, що гроші до бюджету все-таки треба. Адже часто, коли він в якихось державних структурах просить кошти, йому наголошують, що в Бердичеві низька ставка єдиного податку і рекомендують шукати додаткові гроші саме тут.


Після короткої дискусії, підприємці разом з міським головою зайшли до сесійної зали і стали чекати офіційного вирішення їхнього питання. Тривало це чекання майже годину, поки депутати дебатували щодо порядку денного сесії, і це при тому, що вони погодились розглянути дане питання першим пунктом.


Доповідала за проектом рішення, як і на засіданнях постійних комісій, начальник фінансового управління Олена Геденач, яка знову детально проаналізувала частку єдиного податку в загальному бюджеті міста та динаміку його збирання протягом останніх років.


Начальник податкової служби Ірина Самборська, яку міський голова запросив до слова, сказала, що в минулому році рішенням міськради вже звільняли від сплати єдиного податку за два місяці бердичівських підприємців та наголосила, що у всіх 3600 бердичівських підприємців оформлено всього 1500 найманих працівників.


Від фракції партії «Сила і честь» слово взяв депутат Павло Середюк і запропонував встановити ставку податку у розмірі 15%. Після цього виступало ще багато і депутатів, і підприємців, близько години тривала дискусія та лише за кілька хвилин до полудня таки дійшли до голосування.


Спочатку поставили на голосування ставку 20%, і за неї проголосувало 19 депутатів, трохи не дотягнувши до результативних 21 (перед цим із зали демонстративно вийшла вся фракція ОПЗЖ, протестуючи таким чином проти підвищення тарифів 7-го ЖЕКу). За ставку 10% проголосували лише 10 депутатів, а за ставку 15% нарешті зібрали необхідний 21 голос.


Таким чином, загальний результат цієї проблеми вирішився чисто по-бердичівськи – ні вашим, ні нашим. Але все могло б бути і по-іншому, якби міські чиновники більш вдало комунікували з підприємцями, або ж самі підприємці більше перейнялись цим. Міський голова навіть сам визнав, що дана ситуація стане йому уроком.


Та й підприємці ще довго не розходились після оголошеної на сесії перерви, обговорюючи свої подальші дії в аналогічних ситуаціях у майбутньому. А те, що таких ситуацій ще буде багато, ніхто й не сумнівався.

podatok2

podatok3

podatok4

podatok5

podatok6

podatok7

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.