Втерти носа Бердичеву? Район хоче присвоїти звання Почесного громадянина Олесю Коляді — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

Втерти носа Бердичеву? Район хоче присвоїти звання Почесного громадянина Олесю Коляді

Майже місяць тому бердичівлянам у соціальних мережах кілька днів було про що дискутувати, обговорювати, висловлювати свої думки «за» чи «проти» та обурюватись.

Причиною цьому стало те, що на сесії міської ради депутати не підтримали проєкт рішення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Бердичівської міської територіальної громади» бердичівському композитору, співакові, музиканту-мультиінструменталісту, автору багатьох творів Олесю Коляді.


Ми вже повідомляли, чому представники політичних сил у міській раді проголосували «проти» та «утримались», враховуючи і відсутність деяких фракцій на сесії. А от у Фейсбуці люди розійшлися не на жарт, коментуючи, що ця людина дійсно заслужила таке звання і що з кількості тих, хто його має, велика частина взагалі мало що зробила для міста і не має таких заслуг. Хоча були й ті, котрі зайняли позицію противників присвоєння звання бердичівському композитору.


Сесія у місті проходила 7 липня, а через два дні, 9 липня, на відкритті амбулаторії у Гришківцях Олесь Коляда виконував у якості подарунка гімн Гришковецької громади. Тоді як у місті присутність композитора на заходах ще при колишньому міському голові, незважаючи на написаний співаком та музикантом гімн Бердичева, була табу.


Та ось стало відомо, що на сесію Бердичівської районної ради, засідання якої проходитиме 12 серпня, буде винесено рішення «Про присвоєння звання "Почесний громадянин Бердичівського району"» Коляді Олександру Володимировичу. Цей проєкт рішення вже розміщений на сайті районної ради, а сьогодні це питання звучало на оперативній нараді голови Бердичівської РДА Людмили Димидюк, про що вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.


Зазначено, що підготовлено необхідний пакет документів для присвоєння звання музикантові і композитору Олесю Коляді, а далі все залежить від депутатів районної ради. Можливо, таким чином район намагається втерти носа Бердичеву, показавши, що місто незаслужено не підтримало це питання. Або ж район хоче відновити справедливість і достойній людині присвоїти дане звання. Як би там не було, але вирішувати будуть знову депутати.


До речі, обговорення того голосування на сесії міської ради у соцмережі супроводжувалося і кількома коментарями про одноразову грошову винагороду. І чомусь дехто вважав, що сума цієї винагороди -  захмарна. Дивлячись на проєкт рішення Бердичівської районної ради, де вказана така сума (а от в міському проєкті рішення цього пункту прописано не було), ті люди свою думку змінили б – 1250 гривень.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.