У Бердичеві розпочалась робота над складанням міського бюджету 2022 року — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

У Бердичеві розпочалась робота над складанням міського бюджету 2022 року

05 серп. 2021 Олександр Доманський

23 липня відповідне розпорядження підписав міський голова Бердичева Сергій Орлюк: «Про організацію складання прогнозу бюджету Бердичівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки та проєкту бюджету Бердичівської міської територіальної громади на 2022 рік».

До цього розпорядження на п’ять пунктів додається два додатки з детальним переліком заходів, які необхідно виконати для того, щоб своєчасно прийняти бюджет на наступний рік та прогноз на найближчі три роки.
Перечитавши їх, «кинулось в око» те, що депутати міської ради підключаються до цього процесу лише на останніх його етапах, коли вже й змінити особливо нічого не можна, а про якесь громадське обговорення головного фінансового документу міста взагалі не йдеться.


Хоча на запит «громадське обговорення бюджету» всезнаючий Гугл надає десятки посилань на офіційні сайти та інформаційні ресурси інших міст. Зрозуміло, що в багатьох випадках такі обговорення носять чисто формальний характер, але все ж.


Ось тут Бердичів і міг би стати першим містом, в якому могли б зробити такі обговорення не в кінці бюджетного процесу, а на його початку. Адже саме тоді розпорядники бюджетних коштів подають свої розрахунки потреб, і саме з них потім складається видаткова частина.


На цьому етапі запланований контроль фінансового управління, але не менш важливим було б і громадське обговорення нагальності чи необхідності як потреб, так і взагалі необхідності деяких розпорядників коштів.
Лише в останні роки громадськості «кидали кістку» у вигляді участі в обговоренні «Бюджету розвитку», на який спрямовували 1-2 відсотки від всього бюджету, а про інші 99% домовлялись кулуарно.


На жаль, у нас розрахунок бюджету ведеться не від надходжень, а від витрат. Це все одно, що ми б в сімейному бюджеті спочатку планували, на що ми можемо витратити кошти, а лише потім думали про те, де їх знайти.


Несанкціонована торгівля, незареєстрована підприємницька діяльність, неорганізоване платне паркування, неоформлені об’єкти нерухомості – це лише очевидні резерви наповнення міського бюджету. А перехід від принципу фінансування штатних посад на фінансування виконаних послуг – це значна економія витрат.


А скільки ще пропозицій може надійти від учасників реального громадського обговорення, важко й представити.

budget1

budget2

budget3

budget4

budget5

budget6

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.