Бердичів увійшов до ТОП-20 інвестиційно найпривабливіших міст України — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

Бердичів увійшов до ТОП-20 інвестиційно найпривабливіших міст України

10 вер. 2021 З офіційного сайту Бердичева

Рейтинг 45-ти населених пунктів України за якістю ділового середовища розробила дослідницька агенція Info Sapiens спільно з ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» у рамках програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

У результаті визначення індексу конкурентоспроможності міст Бердичів із сумарною оцінкою у 56,77 балів посів 19-те місце у загальному рейтингу, обійшовши при цьому Житомир (23-тє місце), Полтаву (44-те), Одесу (45-те), Дніпро (38-ме) та інші великі населені пункти.


У Бердичеві дослідники зафіксували:


Найшвидшу середню тривалість реєстрації бізнесу – 2,6 дня, що майже у 2,5 рази менше, ніж в середньому по іншим містам (6,3 дня);

Найкоротший період, необхідний для запуску бізнесу: у 2019-2020 рр. від дати подання документів до першої операції з продажу товарів/послуг минало лише 11,8 дня. У середньому по країні цей період вдвічі довший;

Одну з найнижчих часток підприємців, котрі стикалися з перешкодами під час проходження процедури реєстрації бізнесу у 2019-2020 рр. – лише 4,5%. В інших містах перешкоди відчули 11,0% опитаних;

Найбільшу кількість підприємців – майже дві третини (61,6%), які вважають, що міська влада “добре” або “дуже добре” ставиться до приватного бізнесу. Для решти населених пунктів цей показник у середньому склав 33,4 %;

Таку саму кількість підприємців – 61,6%, котрі вважають, що органи місцевого самоврядування підтримують бізнес, що вже існує. Середній показник інших міст становить лише 41,9%.


Основною проблемою, яка заважає розвиткові бізнес-середовища у Бердичеві, майже половина опитаних підприємців (49%) назвали епідемію коронавірусу та карантин. Друге місце у рейтингу посів низький попит на товари і послуги (45%). Міські результати повністю співпадають із загальнонаціональними: на рівні країни ці дві проблеми також очолюють список перешкод для ведення бізнесу.


У цілому, висновки авторів щодо економічного стану міста – позитивні, а прогнози на майбутнє – оптимістичні. На думку дослідників, за умови дотримання ряду чинників (підтримки інновацій, застосування найкращих практик ділових об’єднань України, формування кластерів серед представників місцевих галузей тощо), Бердичів має великі можливості для конкуренції з містами-лідерами рейтингу.

reiting 1

reiting 2

reiting 3

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.