Бердичівським підприємцям залишився тиждень для здачі найбезглуздішого звіту — РІО Бердичів

Середа, 27 Жовтня

Бердичівським підприємцям залишився тиждень для здачі найбезглуздішого звіту

Щоправда, стосується це не всіх підприємців, а лише тих , які є засновниками або власниками бізнесу у формі юридичних осіб. А таких в Бердичеві є не мало і не багато - близько півтори тисячі. Плюс, засновники та керівники громадських організацій, яких теж зареєстровано в місті та районі кілька сотень.


Ще в кінці 2019 року було прийнято закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який і зумовив необхідність до 10 жовтня 2021 року здати звіт про беніфіціарів (тобто, реальних власників та вигодонабувачів) усіх юридичних осіб.


І це нічого, що ще в 2018 році всі юридичні особи вже подавали такі дані. Тепер їх треба обов’язково (бо буде великий штраф) оновити, і надалі подавати щорічно. До бланків з прізвищами та адресами тепер додали ще й необхідність графічного зображення структури власності. Дещо схожий на генеалогічне дерево малюнок вже три місяці малюють юристи, бухгалтери чи власники всіх юросіб в Україні. 


Я почув новину про новий звіт десь з місяць тому, але особливого значення їй не придав. Ну так, мав колись необережність засновувати юридичні особи, але думав, що в наш діджиталізаційний час, коли спілкування навіть з податковою інспекцією проходить в електронному режимі, заповнити якісь бланки не складе великої проблеми.


Але, ні. Ніякої електронної звітності. Тільки на паперах, тільки особисто і тільки куди?.. В нормативних документах вказано, що такі звіти мають приймати або державні реєстратори, або нотаріуси, отже, першою адресою став ЦНАП міськвиконкому. Але там чекала прикра несподіванка – єдиний державний реєстратор був на лікарняному, а людина, яка б мала стати другим реєстратором, ще проходить спеціальне навчання.


Думаю, спитаю нотаріусів, що в них може коштувати ця процедура. Зателефонував п’ятьом бердичівським нотаріусам, і лише один сказав, що надає таку послугу за ціною 700 гривень за одну юрособу. Всі інші відмовились, посилаючись на брак часу і небажання, хоча і сказали, що стільки копій паспортів, як в останні місяці, ще не робили (законодавці написали, що в кого немає цифрової ID-картки, тим потрібно нотаріально завірену копію паспорта подавати, а нотаріуси додали від себе, що дві сторінки паспорта замало, потрібно всі 16, щоб вони могли це вважати копію а не витягом з копії паспорта).


Державні реєстратори крім Бердичева зараз є тільки в Швайківській громаді, хоча й знаходяться вони в Бердичеві, бо в Гришківцях не вдалось створити таку посаду, а інші громади і не пробували це зробити (у Бердичівській РДА є цілий відділ державної реєстрації, але самих реєстраторів там немає). Зателефонував, про всяк випадок, в Червоне, і там залюбки погодились прийняти документи.


Але, на щастя, їхати в Червоне не знадобилось. Реєстратори Швайківської ОТГ, які, по суті, обслуговують весь колишній Бердичівський район (бо міський ЦНАП не дуже хоче приймати документи районних організацій), швидко прийняли готові документи по одній юрособі, і проконсультували та прийняли наступного дня по другій. Але звіт по громадській організації прийняти вони не змогли, бо Швайківський ЦНАП таких повноважень не має, порадили їхати в Житомир, в управління юстиції. І тут вже на висоті виявився Бердичівський міський ЦНАП, який має такі повноваження, і де швидко прийняли відповідний звіт.


Та знаючі люди кажуть, що мені просто пощастило, бо декому доводилось значно більше часу, нервів та енергії витрати на таку безглузду паперову процедуру. Адже з екранів телевізорів глашатаї нової влади так гарно кричали про діджиталізацію, про те, що ніяких паперових довідок тепер не потрібно і т.д., і т.п. А, врешті-решт, ці папери адміністратори ЦНАПу сканували і в електронному вигляді вносили до відповідного реєстру. То невже не можна було це зробити самим підприємцям? За допомогою електронного цифрового підпису зараз здаються мільйонні звіти до податкової інспекції, то хіба це важко було б зробити з кількома прізвищами та одним малюнком?!


Зрозуміло, що такі питання у нас завжди залишаються без відповіді, тому і раджу всім, кого стосується дана процедура, не зволікати до останнього та скористатись можливостями нашого міста (і моїм досвідом), щоб не наразитись на штрафні санкції.

P.S. Не надають відомості про кінцевого бенефіціарного власника у 2021 році: політичні партії, профспілки, творчі спілки, організації роботодавців та їх об’єднання, адвокатські об’єднання, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), релігійні організації, державні органи, державні та комунальні підприємства; установи, організації, заклади охорони здоров’я, які перебувають у державній чи комунальній власності територіальної громади або об’єднаної територіальної громади.

zvit1

zvit2

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.