Бердичівські міська рада, 2 школи та дитсадок підписали угоди про співпрацю із закладами Ченстохови — РІО Бердичів

Середа, 19 Січня

Бердичівські міська рада, 2 школи та дитсадок підписали угоди про співпрацю із закладами Ченстохови

Це вже друга делегація із Республіки Польща за цей місяць, яка приїхала до Бердичева з важливою метою – підписання угоди про співпрацю між двома містами. На початку жовтня Меморандум про дружбу та співпрацю підписував міський голова Бердичева та бурмістр Явора. А вже 19 жовтня для такої почесної місії приїхали гості з міста Ченстохови.

Даний візит був важливим не лише для міської влади, а й для освітніх закладів. Адже угоди про взаєморозуміння та співробітництво підписували також директори шкіл та садочків Бердичева і Ченстохови. Директорка Бердичівської міської гуманітарної гімназії №2 Ірина Толочко і директорка початкової школи № 24 міста Ченстохови Йоанна Засемпа, директорка Бердичівського міського ліцею №15 Ванда Івасюк і директор комплексу економічних шкіл міста Ченстохови Мачєй Тшмєль, керівник Центру розвитку дитини №7 “Соняшник” Олена Косаківська і директорка муніципального дитячого садку №37 міста Ченстохови Анна Ліс.


На офіційній частині з числа польських гостей були присутні заступник Президента міста Ченстохови Ришард Стефаняк, віце-консул Республіки Польща у Вінниці Бартош Шелига, начальник управління освіти міста Ченстохови Рафал Петровськи, вчитель комплексу технічних шкіл Марек Фішер, директор початкової школи №21 Рената Кристек, директор комплексу спеціалізованих шкіл №28 Агнєшка Цупял, директор комплексу шкіл імені Я. Кохановського Маріуш Завада.


Бердичів же, окрім міського голови, представляли секретар міської ради Богдан Коляда, заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, начальник відділу освіти і науки Валентина Адаменко, керівники двох потужних бердичівських підприємств – пивзаводу та хлібозаводу - Володимир Ліпецький і Олена Левченко, а також голова громадської організації «Бердичівське відділення СПУ» Лариса Вермінська і заслужений діяч польської культури Юрій Сокальський. До речі, Юрію Сокальському за вагомий внесок у розвиток польської культури на теренах України заступник Президента міста Ченстохови Ришард Стефаняк вручив Почесну медаль до 100-річчя здобуття Польщею незалежності. 


Сергій Орлюк, який першим виступив з промовою, зазначив, що для Бердичева це велика честь – приїзд польських гостей, яким наше місто може представити культурні цінності, освітні досягнення шкіл та садочків, а також черпати досвід, підхід до навчання і виховання, обмінюватися з досвідом з міською владами і освітніми закладами Ченстохови. А ще додав, що надзвичайно приємно мати сусідів, які не ворогують, а шукають дружбу, взаєморозуміння та співпрацю, особливо, якщо це стосується найціннішого – дітей.


Такі ж гарні і теплі слова сказали і польські гості про наше місто, наших жителів, освітян та дітей. Адже перед тим, як зібратися в міській раді, польська делегація відвідала вищевказані бердичівські навчальні заклади, де не лише дізналися історії створення та функціонування у минулому цих шкіл та садочку, ознайомилися з їхньою навчальною базою, пригостилися смаколиками та українськими стравами, отримали сувеніри і поспілкувалися з учнями.


Після довгоочікуваного та важливого моменту – підписання угод, відбувся традиційний обмін подарунками. Директори школи №15 та гімназії №2, а також керівниця садочку №7 Бердичева отримали для своїх закладів цінні і необхідні для роботи подарунки від польських колег. Представники міських влад Ченстохови та Бердичева теж вручили один одному подарунки. Наші ж місцеві підприємці – керівники хлібозаводу та пивзаводу – також долучилися і передали польським друзям власну продукцію, знану не лише в Україні, а й за її межами.

Chenstokhova 0

Chenstokhova 1

Chenstokhova 2

Chenstokhova 3

Chenstokhova 4

Chenstokhova 5

Chenstokhova 6

Chenstokhova 7

Chenstokhova 8

Chenstokhova 9

Chenstokhova 10

Chenstokhova 11

Chenstokhova 12

Chenstokhova 13

Chenstokhova 14

Chenstokhova 15

Chenstokhova 16

Chenstokhova 17

Chenstokhova 18

Chenstokhova 19

Chenstokhova 20

Chenstokhova 21

Chenstokhova 22

Chenstokhova 23

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.