Конкуренцією в тендерних процедурах в Бердичеві таки добре навчились управляти — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

Конкуренцією в тендерних процедурах в Бердичеві таки добре навчились управляти

І знову розповідь в замітці піде про сумнозвісні тендери на визначення проектантів ремонтів і будівництв бердичівських спортивних об’єктів.

 


Коротко нагадаємо фабулу: після великого будівництва доріг у Президента відкрилось друге бачення і він зрозумів, що на будівництві стадіонів і спортзалів можна теж не менше грошей «освоїти» і попіаритись заодно.

 


Його «слуги» теж були не проти отримати свою частку слави (і ще чогось вагомішого), тому й швиденько наваяли перспективу перетворення Бердичева у спортивну столицю світу, для чого потрібно вбухати сюди десь з півмільярда бюджетних коштів.


Об’єктів, де можна освоїти такі кошти, небагато, тому й виходить, що на маленьких ремонтах треба задіяти великі суми. А щоб легімітизувати їх необхідність, і на проектні роботи потрібно потратити багато. Мовляв, вартість проекту складає 5-10% кошторисної вартості всього об’єкту (так принаймні сказав в інтерв’ю наш депутат), тому і коштує проектування президентських (та його слуг) візій так багато.


Тендери по проектуванню ремонту спортивного ліцею та побудові там стадіону (обидва по 4 з лишком мільйони гривень), де замовником був департамент ОДА, пройшли за сценарієм, тобто реальної конкуренції не було, і Хтось точно отримає свою частку навіть з цієї початкової стадії будівельної спортманії.


Але тендери на проектування ремонтів спортзалу по Європейській, залу боксу та будівництва нового залу біля міськвиконкому, замовником яких є бердичівське управління освіти, пішли не так, як задумувалось. В торги вступили реальні конкуренти, збили ціну майже в два рази і в підсумку мали б стати переможцями.


А тепер можна ще раз перечитати заголовок статті і переконатись, що навіть суперпрозорі процедури чиновники навчились уміло обходити. Адже кілька днів на сайті «Прозоро» висіла інформація про те, що «Житомирська архітектурна майстерня», яка запропонувала найменшу ціну, «очікує рішення».


Та дотичні до тендерних процедур люди розуміли, що це мало що означає. І в підсумку навпроти документів цієї фірми з’явилась позначка «відхилено», а переможцем визнано другого учасника – ТОВ «Астерія +», яке й представляло на містобудівній раді передпроектні ескізи і з яким у бенефіціарів процесу освоєння коштів, напевно, й були домовленості по «чесному» розподілу бюджету. Так, вони не дорахувались півтора мільйона, які вже майже були в кишенях, але все ж зберегли можливість не залишити їх зовсім пустими від цієї оборудки.


Звісно, ошукані представники «Житомирської архітектурної майстерні» звертались зі скаргами, але їм дуже тонко, майже філігранно дали зрозуміти, що нічого в них не вийде. Для пояснення відмови довели, що трудовий кодекс можна читати по-всякому, і навіть задіяли правила українського правопису, щоб довести, що у їхнього конкурента все «окей» з документами.


Телефоном я поцікавився в очільника тендерного комітету управління освіти, чи залучали вони до підготовки такої відповіді освітянських мовознавців, але вона сказала, що справилась лише за допомогою «гугла».


Ця історія лише підтвердила слова місцевих проектантів, що вони не хочуть витрачати час і енергію, знаючи, що все одно знайдуть, до чого докопатись і викинути неугодних. Перефразовуючи відому футбольну речівку, можна сказати: «Тендеруй, не тендеруй, все одно отримаєш ...».

 tender1

 tender2

 tender3

 tender4

 tender5

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.