Четвер, 26 Трв

У Бердичева, спортивного ліцею та депутата Кицака забрали можливість «освоїти» майже півмільярда державних коштів

30 лист. 2021 Олександр Доманський

Минулої п’ятниці багатьох людей у Житомирі та Бердичеві сколихнула новина про те, що на позачерговій сесії Житомирської обласної ради, яку терміново запланували скликати 30 листопада, головним буде питання про обласний спортивний ліцей.

У Бердичеві за це найбільше почали хвилюватись представники команди нашого народного депутата. Депутат облради Людмила Кицак та секретар міськради Богдан Коляда опублікували гнівні пости у Фейсбуці про те, що в Бердичівського ліцею забирають кошти на ремонт та що в обласному ліцеї для обдарованих дітей погіршаться умови їх навчання.

У Житомирі пішли ще далі. Вихованці ліцею зробили гнівний ролик в Ютуб «Руки геть від ліцею» та організували 29 листопада пікетування обласної ради з вимогами не змінювати профіль навчального закладу.

В той же час, у Бердичівському спортивному ліцеї про майбутню реорганізацію нічого не знали. За годину до сесії облради я застав директора закладу на робочому місці, заклопотану господарськими проблемами. А на запитання, чому не їдете на сесію, почув у відповідь: «Нашого питання в порядку денному немає...».

Чи приїздили до ліцею проектувальники, які вже виграли тендер на проектування ремонту закладу та спорудження стадіону біля нього, директор теж не знала. Мовляв, комісій всіляких тут було чимало, але офіційні документи щодо огляду приміщень та територій для початку проектних робіт вона не підписувала.

Отже, інтрига з реорганізацією спортивних ліцеїв області (та, відповідно, з тим, хто буде «куратором» півмільярдного будівництва), тривала аж до відкриття сесії облради.

Майже все стало зрозуміло, коли запрошена до виступу директор Житомирського ліцею для обдарованих дітей сказала з трибуни, що спочатку вона була категорично проти реорганізації, але після того, як проект статуту змінили і запевнили, що академічний профіль в ліцеї таки залишиться, мовляв буде в ньому 50/50 «академіків» і спортсменів, то вона підтримала прийняття рішення про перейменування.

І хоча у виступах батьків вихованців звучала жорстока критика поспішності таких рішень, відтермінування чи нерозгляду питання реорганізації, на них не особливо звернули увагу.

Категорично проти виступила лише одна депутатка обласної ради, вище згадана Людмила Кицак. Вона зазначила, що кошти на розбудову спортивних об’єктів і без цього рішення прийдуть в область, але куди - у Бердичів чи у Житомир?

Інші депутати млявенько подискутували про те, чи не можна було б і у назві ліцею залишити слова «академічного профілю», але цим дискусії закрив голова облради, сказавши, що є фінансова програма, гроші якої направлені саме на «спортивний ліцей».

Ну і кульмінацією історії стало табло для голосування, на якому висвітилось 49 голосів депутатів «за» і лише один голос «проти». Напевно, керівництво області вже давно має «ключик» до кожного депутата, тому ці дискусії в залі сприймає, як просто набридливий фон, без якого поки що не можна обійтись.

Як на мене, то результат цього голосування може бути все-таки більш позитивним для Бердичева, ніж про це думають представники команди діючого депутата. Великі кошти, на жаль, розбещують окремих чиновників і депутатів. А все, що пов’язано навіть з початком освоєння цих «спортивних» грошей у Бердичеві показує, що корупційна складова там зашкалює (хоча нічого такого не бачить спеціаліст по корупції у міській раді). Про що ми неодноразово писали на сторінках газети.

А якщо, навіть, в результаті реорганізації Бердичівський спортивний ліцей повністю перенесуть до Житомира (хоча поки що про таке не йдеться), то в Бердичеві вивільниться чудове приміщення для профільного ліцею, який має бути в місті, згідно з законом про освіту, вже у 2024 році.

litcey1

litcey2

litcey3

litcey4

litcey5

litcey6

litcey8

litcey9

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.