Вівторок, 25 Січня

Стало відомо, яким буде бюджет Бердичівської міської територіальної громади на 2022 рік

На розгляд і затвердження членів виконавчого комітету було представлено проєкт бюджету Бердичівської міської територіальної громади на наступний 2022 рік, сформований відповідно до усіх законодавчих вимог. Яким буде його загальний обсяг відповідно до прогнозів, доходи та видатки, доповідала на засіданні виконкому начальниця фінансового управління Олена Геденач.

При обрахункові дохідної частини бюджету було враховано динаміку надходжень податків і зборів у поточному році, підвищення розмірів державних та соціальних стандартів та розміри ставок податків, які будуть діяти у наступному році.


Обсяг власних доходів визначено у сумі 410 млн. грн., а ріст становить 110,5% до очікуваних надходжень 2021 року. Питома вага власних надходжень у структурі бюджету складає 66%. Окрім того, очікуються надходження міжбюджетних трансфертів у сумі 184,5 мільйонів гривень і кошти спеціального фонду у сумі 26,9 мільйонів гривень.


Офіційні трансферти займають у бюджеті 27,9% і сюди відноситься дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти і охорони здоров’я – 2,5 млн. грн., освітня субвенція з державного бюджету – 167,5 млн. грн., субвенція з місцевого бюджету на інклюзивно-ресурсний центр – 1,6 млн. грн. та інші субвенції – 47,5 тис. грн.


Базова дотація розрахована Міністерством фінансів України для бюджету громади складає 12,8 млн. грн. Розрахунок обсягів базової дотації здійснюється за таким механізмом, що місцеві бюджети отримують її тоді, коли рівень індексу податкоспроможності є нижчим за значення 0,9 від середнього показника по Україні. По бюджету Бердичівської МТГ становить 0,837, то таку дотацію, як зазначила Олена Геденач, наша громада отримує.


Щодо надходжень загального фонду, то найбільшим бюджетоутворюючим джерелом власних надходжень є податок на доходи фізичних осіб, бо його питома вага становить майже 67%, 25% припадає на місцеві податки і збори, а на третьому місці – майже 6% - надходження від акцизного податку. Заплановано мобілізувати кошти податку на доходи фізичних осіб в обсязі 274,4 млн. грн. Збільшення надходжень цього податку на 11,6% сприятиме розмір мінімальної зарплатні та подальше зростання середньомісячної заробітної плати.


Другим за обсягом джерелом надходжень загального фонду в проєкті бюджету є місцеві податки і збори і їхній очікуваний обсяг надходжень прогнозують у сумі 104,2 млн. грн. До них відноситься туристичний збір – 0,2 млн. грн., податок на нерухоме майно – 7,5 млн. грн. Найбільшу питому вагу у структурі податків і зборів займають єдиний податок та податок за землю. Очікувана сума єдиного податку у 2022 році складає 60 млн. грн., що на 17,4% більше від цьогорічних надходжень, а плати за землю – 36,5 млн. грн.


Акцизний податок бюджет Бердичівської МТГ очікує отримати у сумі 24 млн. грн.: 12 млн. грн – з реалізації роздрібної торгівлі тютюну і алкогольних напоїв і 12 млн. грн. – з пального. Плату за надання адміністративних послуг визначено у сумі 3,8 млн. грн. з урахуванням зміни прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Орендна плата за майно, що є у комунальній власності, прогнозована у сумі 2 млн. грн.


Начальник фінансового управління також розповіла і про те, яким за прогнозами мають бути доходи спеціального фонду громади. Це 26,9 млн. грн., з яких найбільша частина належить власним надходженням бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів бюджету МТГ, – 23,7 млн. грн. Це кошти, які отримують заклади освіти, культури та інші установи за надання платних послуг та оренду майна.


Кошти бюджету розвитку передбачено отримати у сумі 3 млн. грн.: 1 млн. грн. – від продажу землі і 2 млн. грн. – від продажу майна, що є у комунальній власності. Також до спеціального фонду відноситься екологічний податок, який очікують у сумі 0,2 млн. грн.


Насамкінець Олена Геденач наголосила і на сумах видаткової частини бюджету. Загальний обсяг видатків бюджету на 2022 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів прогнозують в обсязі 617,6 млн. грн., в тому числі 574,7 млн. грн. - за загальним фондом і 42,9 млн. грн. - за спеціальним фондом. Кошти видаткової частини в першу чергу будуть спрямовані на оплату праці працівників бюджетних установ, а також на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, що споживають бюджетні установи.


Було зазначено, що 10 головних розпорядників коштів бюджету Бердичівської МТГ надали набагато більше потреб у коштах для проведення капітальних і поточних ремонтів приміщень, придбання обладнання, оновлення матеріально-технічної бази та інших видатків на утримання бюджетних установ. Проте, аби забезпечити ці потреби, потрібно, щоб надходження бюджету були як мінімум у 2 рази більшими, тому, враховуючи вимоги Бюджетного кодексу та наявні фінансові ресурси, на які очікують, заплановано в проєкті бюджету видатки на 77 бюджетних програм і вони дадуть змогу функціонувати 57 бюджетним установам із чисельністю понад 3000 працівників. Буде забезпечена їм оплата праці, адже фонд оплати праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери на 2022 рік визначено у сумі 442,1 млн. грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв буде спрямовано 61,4 млн. грн., а решта видатків – 12% - підуть на благоустрій, пільговий проїзд, різницю в тарифах тощо.

budzhet2022 1

budzhet2022 2

budzhet2022 3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.