Середа, 29 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Молодіжна рада при міському голові Бердичева – школа майбутніх бюрократів

24 груд. 2021 Олександр Доманський

Таке перше враження після першого засідання цього нового колегіального дорадчого органу при міському голові, яке відбулось вчора в приміщенні міськвиконкому.

Ми вже писали, що кілька місяців тому в Бердичеві задумали створити молодіжну раду, яка б радила меру щодо проблем, які хвилюють молодь. Дали оголошення на офіційному сайті, щоб громадські організації, які займаються молодіжною тематикою, направили до неї своїх представників і провели 10 грудня перше організаційне зібрання під керівництвом начальника відділу молоді та спорту, на якому обрали головою ради Олексія Тростянського.

Отже на вчорашньому засіданні головував вже він, але все одно начальник молодіжного відділу виконкому була присутня, і навіть привела з собою юриста виконавчого комітету. Його консультації, як виявилось, знадобились для розгляду одного з основних проблемних питань: брати чи не брати до складу молодіжної ради відомого в місті спортсмена та активіста В’ячеслава Олішевського?

На погляд начальниці, він не може входити до ради, бо має вік 35 повних років. Юрист пояснив, що в нормативних документах щодо молодіжних рад вік їх членів має бути в межах 14-35 років, тобто тільки до 35 років, а не більше. З цього приводу розгорнулась дискусія, але врешті-решт Олішевському все ж було відмовлено в членстві.

Натомість члени ради, які подали свої заявки раніше та вже були затверджені відповідним розпорядженням міського голови, на вчорашньому засіданні голосували за нових - тих, які подали свої документи пізніше. Як повідомив інший чиновник міськвиконкому (який до того ж є членом молодіжної ради), радник міського голови Артур Іваненко, в прийнятому положенні про молодіжну раду Бердичева вказана її кількість – 20 осіб.

Новими членами ради, яких прийняли вчора, стали Марія Степанська з НВК №10, Шеховцова Анастасія з школи №8, Следюк Марина з 12 школи, Лещенко Вікторія з гімназії №2 та Єгор Пишняк від ГО «Захист та правопорядок». До речі, батько останнього був кандидатом на посаду міського голови Бердичева на останніх виборах, а нині очолює «дорослу» громадську раду при міському голові, і був вчора присутній на зібранні. І це не єдиний приклад родинних стосунків між нинішніми чиновниками і активістами та майбутніми. Так, до молодіжної ради вже увійшла донька начальниці відділу молоді та спорту і не ввійшов поки що, але подав заявку син відомої у Бердичеві Наталії Онуфрієнко - Річард Зеленюк.

Напевно, і батьки, і діти бачать, що участь у роботі подібної структури є гарним способом отримати досвід бюрократичної діяльності. Можливо, в подальшому і ще якоїсь, але поки що тільки такої. Адже іншим голосуванням члени ради прийняли Положення про членський квиток та обговорили способи оповіщення один одного.

Хоча, ні. Свої пропозиції щодо способу затримання молоді в Бердичеві вже вчора подав Олексій Шишмінцев. Він пропонує переорієнтувати роботу закладів освіти міста під потреби міжнародних ай-ті компаній, яких не задовольняють випускники наших ВНЗ. Вони хотіли б уже в старших класах відбирати здібних учнів та вузькопрофільно готувати для роботи в найбільш зростаючій сфері економіки. Тим більше, що в Бердичеві вже є основа – факультет програмістів у коледжі промисловості.

Чи стануть ці та інші пропозиції молоді дороговказом для бердичівських чиновників - побачимо з часом.

molodiznarada2

molodiznarada3

molodiznarada4

molodiznarada5

molodiznarada6

molodiznarada7

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.