272 програмних РРО вже встановили в Бердичеві та районі — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

272 програмних РРО вже встановили в Бердичеві та районі

З 1 січня 2022 року вступили в дію вимоги законодавства щодо застосування касових апаратів підприємцями 2-4 групи спрощеної системи оподаткування.


Що ж змінилось реально в магазинах та інших бізнес-об’єктах за ці кілька днів, які пройшли з початку року?


Щоб дати відповідь на це питання, довелось обійти сусідні до редакції «точки» та поспілкуватись з їх працівниками і клієнтами.


Кілька кафе і магазинів виявились просто закритими, незважаючи на десяту годину, а в інших теж не дуже сильно хотіли спілкуватись на теми законодавчих змін.


В багатьох магазинах, де використовували раніше термінали для оплати картками, продавці казали, що з нового року вони не працюють, і коли будуть працювати невідомо, хоча в деяких об’єктах не жалілись на якісь збої в роботі терміналів.


В банку запевнили, що з нового року ніяких змін ні в програмах, ні в правилах обслуговування терміналів не вносилось, а відмови деяких підприємців використовувати їх після нового року пояснили нерозумінням порядку застосування одночасно старих терміналів та нових РРО. До речі, зараз банки пропонують своїм клієнтам апарати, які поєднують ці обидві функції.


І дійсно, багато підприємців і продавців поки що не розуміють, як же правильно встановити РРО, занести в нього дані про всі товари і, врешті-решт, використовувати його.


Я особисто два святкових дні витратив на те, щоб встановити програмний РРО на телефон, бо дуже важко розібратись в сертифікатах, електронних ключах та ідентифікаторах до цих сертифікатів. І це при тому, що перелік товарів і послуг в нас складає всього декілька найменувань.


Начальник Бердичівської податкової інспекції розповів телефоном, що останніми днями активізувались підприємці, які встановлюють саме програмні РРО на свої телефони чи комп’ютери. Дехто почав це робити ще в грудні минулого року, але більшість з 272-х встановлених на 6 січня ПРРО все ж були зареєстровані в перші дні нового року.


Встановити, який це відсоток, досить важко, адже дехто з підприємців змінює умови свого бізнесу, щоб не застосовувати касовий апарат, а декого Кабмін звільнив від цього обов’язку буквально в останні дні 21-го року.


Головний ідеолог повальної «фіскалізації» підприємців Данило Гетьманцев повідомляв, що по всій Україні в перші дні нового року зареєстрували більше десяти тисяч програмних РРО.


Та все ж більша частина підприємців поки що очікують, розуміючи, що швидко в нас нічого не робиться. 25 січня багато з них знову збираються їхати в Київ на акцію протесту, і хтозна, може, дійсно, щось вдасться змінити.

kasa1

kasa2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.