Вівторок, 17 Трв

З 24 січня не всі бердичівляни віком 60+ зможуть придбати ліки за президентську тисячу

Тисячею гривень, яку оформлюють та отримують бердичівляни, котрі зробили два щеплення від коронавірусної інфекції, можна буде розрахуватися в аптеках.

Придбання ліків і оплата їх вартості карткою еПідтримка були дещо згодом включені у перелік того, на що вакциновані громадяни можуть витратити президентську тисячу.


І одразу ж тут була вказана помітка, що придбати ліки за ці кошти пощастить лише тим, хто віком 60 років і старше. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, ця вікова категорія – у групі ризику з наявними супутніми хронічними захворюваннями, тому купують додаткові лікарські засоби.


З 24 січня вакциновані бердичівляни віком від 60 років матимуть змогу в аптечних закладах та інтернет-аптеках розрахуватися тисячею за лікарські засоби, призначені лікарем по рецепту і не призначені. Однак ці кошти не можна буде витратити на дієтичні добавки, косметичні засоби та медичні прилади типу тонометра, інгалятора, глюкометра тощо.


Перший етап передбачає отримання цією віковою групою громадян тисячі в додатку «Дія». Але такий наявний лишень у власників смартфонів. А тому тим, у кого телефон кнопковий, варто чекати другого етапу програми, яку планують на другу половину 2022 року. Для них розроблять альтернативний механізм отримання виплат офлайн.


Нагадуємо також, що цю тисячу бердичівляни повинні витратити протягом 4 місяців після її отримання. Якщо ж не встигнуть нічого за цей час придбати за ці кошти, то вони повернуться назад у держаний бюджет.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.