Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Дві значні справи про корупцію розглянув суд Бердичева за минулий рік

У Бердичівському міськрайонному суді сьогодні відбувся брифінг голови суду з місцевими засобами масової інформації про результати роботи установи правосуддя за минулий 2021 рік. Олександр Яковлєв свою доповідь розділив на кілька частин, виходячи із тих видів судових справ, які розглядають у суді.

Для початку він зазначив, що в установі працюють 7 суддів, з яких 3 розглядають кримінальні та адміністративні справи, і 4 – цивільні справи. І хоч на одного суддю має йти навантаження у кількості 187 справ на рік, але кожен має їх набагато більше, тому строки розгляду справ більші, хоча наш суд є одним із найбільших в області по розгляду і, звісно ж, по навантаженню.


Щодо окремих видів справ, то розповімо кількома матеріалами. Найпершим, що зазвичай цікавить як журналістів, так і звичайних людей, є справи про корупцію. Всього таких за минулий рік надійшло до суду 19, що є малою кількістю на населення громади і, відповідно, для кількості посадових осіб в ній. Олександр Яковлєв додав, що ті протоколи, які прийшли до суду, були лишень двох категорій: не подача або несвоєчасна подача декларацій при звільненні, щорічної, при зміні майнового стану особи, а це більшість, та ті, що стосувалися конфліктів інтересів – 2 справи.


На рахунок декларацій, то зазвичай це стосується депутатів, які пояснюють, що не зіштовхувалися ще з цим, не знали чогось, не розуміли чи не запам’ятали. Серед цих 19 справ правопорушниками були депутати, працівники поліції, працівники пенітенціарної установи і по 10 справам було призначено штраф у розмірі 850 гривень відповідно до законодавства.


По двом депутаткам були більші штрафи і це найцікавіші справи. По одній справі депутатка проголосувала за те, щоб її вибрали головою комунального підприємства, хоча не повинна була голосувати через конфлікт інтересів. У другому випадку було голосування за виділення земельної ділянки, дозволу на розробку проекту землеустрою для чоловіка, що, знову ж таки, було конфліктом інтересів. Тому обох було притягнуто до відповідальності і це, як зазначив голова суду, були дві найбільш значні за минулий рік справи про корупцію.


По 6 таких справах було надано усні зауваження через малозначність. Було закрито 3 справи: 2 – у зв’язку із закінченням строків, 1 – через відсутність складу правопорушення. По цій справі Олександр Яковлєв пояснив, що подія не у Бердичеві, а в Андрушівці, і чоловік несвоєчасно подав декларацію, проте приніс судді відповідні підтвердження того, що нотаріус, який мав йому надати документи, захворів на «ковід» та був у лікарні. Більше нічого не було по корупції за минулий рік.

koruptsiya 0

koruptsiya 1

koruptsiya 2

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.