Вівторок, 4 Жовтня

Кого на бердичівському базарі викрили як російських зрадників

Вчора наш інформаційний простір збурила новина, яку синхронно оприлюднили офіційні сайти прокуратури та СБУ. Вона стосувалась подружжя бердичівських підприємців, які дуже активно агітували за «руській мір». Їх першими в Житомирській області судитимуть за новою статтею кримінального кодексу про колабораційну діяльність, яка вступила в дію лише 14 березня.

 

РІО-Бердичів в Телеграм: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Що ж стало причиною їх затримання?

 


На бердичівському центральному ринку цю пару знали давно як таких, що дуже полюбляють російські новини і росію. Сварки з цього приводу між сусідами на ринку були давно, а в 2014 році лише посилились.

Анатолій і Олена Шаповал тоді купили сину квартиру в Москві і відправили туди його, щоб, не дай Бог, його тут не призвали до Збройних сил і йому не довелось стріляти у своїх (тобто, росіян).


Олена дійсно народилась на росії та все життя вважала себе руською, а Анатолій був свого часу офіцером і у всьому піддакував дружині. Вони завжди повторювали російські новини і доказували, що все це правда. Сусіди по ринку не раз і не два сварились з ними, але бити не били, хоча й іноді дуже хотілося.


Та після 24 лютого слухати цей «брєд» стало неможливим: «Через пару днів путін прийде сюди, будете йому ноги цілувати, в українській армії лише металолом і т.д., і т.п.».


За це підприємці недвозначно сказали цим любителям всього руського, щоб негайно вимітались з базару, бо за себе не ручаються. Тоді Олена побігла до директора ринку жалітись, що її виганяють з місця лише за те, що вона - руська.


Наступного дня до директора пішли вже інші підприємці, і за його сприяння та порадою дільничного поліцейського зробили офіційну заяву до поліції. Але вже від цього дня Шаповалів на ринку не було, і, як виявилось, у Бердичеві теж.


Співробітники СБУ кілька днів на ринку оформляли протоколи свідчень від тих, хто слухав цю російську маячню та оперативним шляхом шукали колаборантів. Їх знайшли на Рівненщині, затримали та привезли до Бердичева.


Суд ще не призначив дати першого судового засідання, але ми постараємось інформувати читачів про хід судового розгляду.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.