П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

«Житомир дозволив, а Бердичів - ні продаж алкогольних напоїв» - сесія міської ради

Причому мова йде аж ніяк не про горілчані вироби, які так і залишаються під забороною продажу, а про дозволені рішенням Ради оборони Житомирщини винні продукти, шампанське, слабоалкогольні напої та пиво. І таке рішення повинні були продублювати голосуванням депутати Бердичівської міської ради на третьому пленарному засіданні 22 сесії, внісши зміни до попереднього рішення №489 від 24 лютого «Про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива».

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Зрозуміло, що у цьому питанні серед депутатів знайшлися як прихильники, так і противники продажу алкогольних напоїв. Одні зазначали, що це податки у бюджет, а другі – що не на часі під час воєнного стану пити, треті – що і пивом можна напитися не гірше, аніж горілкою.

Перш ніж голосувати за проект рішення в цілому, депутати мали проголосувати за 2 подані пропозиції. Перша стосувалася зняття пункту №2, в якому вказано делегувати повноваження виконавчому комітету у прийнятті рішень з питань реалізації алкогольних напоїв.

Як пояснив міський голова Сергій Орлюк, виконком можна зібрати швидше і одразу після рішення Ради оборони прийняти відповідне рішення і у Бердичеві. А так доводиться чекати 10 днів, щоб зібрати сесію , і за цей час підприємці не розуміють, що їм робити. Однак депутати не захотіли віддавати повноваження і сказали, що нічого страшного у тому, щоб зібратися через тиждень чи більше немає, бо підприємці можуть керуватися рішенням ради оборони.

Відтак внесли на голосування ще одну пропозицію – взагалі скасувати рішення №489 зі змінами, які були внесені після того, як Рада оборони дозволила продавати пиво та слабоалкогольні напої цивільним особам з 10-ї до 18-ї години. Тоді, як аргументували присутні, в подальшому можна просто керуватися рішенням Ради оборони Житомирщини, яке є обов’язковим до виконання, і взагалі не дублювати його на сесії міської ради.

Однак ні перша, ні друга пропозиції не набрали достатньої кількості голосів. Так само не вистачило голосів за підтримку проекту рішення в цілому, що автоматично унеможливило надання дозволу на продаж винних продуктів і шампанського. Тобто міська рада не дала дозволу продавати те, що дозволила Рада оборони. В дії, по суті, залишилося рішення лише про продаж слабоалкогольних напоїв і пива.

Однак, враховуючи той факт, що рішення Ради оборони Житомирщини має більшу силу і є обов’язковим до виконання, суб’єкти підприємницької діяльності, котрі мають ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, можуть посилатися на рішення вищого органу. А тому можуть продавати вино, шампанське, пиво і слабоалкогольні напої.

prodazh 1

prodazh 1

prodazh 1

prodazh 1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.