Понеділок, 5 Грудня

Регламент Бердичівської міської ради став причиною «буцання» на засіданні комісії

Сьогодні, на засіданні постійної депутатської комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики розглядали чимало цікавих питань, але одне з питань буквально зіштовхнуло лобами двох місцевих політиків найвищого бердичівського ешелону.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Питання називалось «Про внесення змін до рішення міської ради від 11.12.2020 №13 "Про затвердження Регламенту Бердичівської міської ради"», а політики – це секретар міської ради Богдан Коляда (кандидат на посаду міського голови від партії «Слуга народу» в 2020 році) та голова регламентної комісії міськради Віталій Березовенко (кандидат на посаду міського голови від партії «Європейська солідарність» та голова відповідної фракції у раді).


Богдан Коляда, представляючи суть необхідних змін до регламенту, доводив, що існуючі в ньому норми протирічать закону про місцеве самоврядування, зокрема не дозволяють йому, як секретарю ради, виконувати свої посадові обов’язки (якщо перекласти це простими словами, то багато рішень проходять «мимо» нього або ж його ставлять до відома на етапі, коли вже нічого не можна змінити). Так, наприклад, рішення мають візуватись за регламентом виконавчого комітету, а там не передбачена віза секретаря міськради.


На це Віталій Березовенко йому зауважив: «Та ж секретар є членом виконавчого комітету, то й змінюйте регламент комітету, а не ради...». Звичайно, він не хотів, щоб хтось вносив зміни у його дітище, адже саме Віталій Березовенко, по суті, писав цей регламент в 2016 році та представляв на затвердженні у 2018 році. І писався він тоді в інтересах лише однієї особи - колишнього міського голови, при якому секретар ради виконував лише декоративні функції.


Я ще тоді писав, що головне покликання нового регламенту – заблокувати навіть найменші спроби будь-кого (в тому числі і депутатів) провести якісь рішення хоч трохи неугодні тодішньому міському голові. Але, як видно зараз, і нового міського голову такий регламент поки що цілком задовольняє.


Віталій Березовенко наголосив, що його регламентом користуються нині десятки міських рад по всій Україні, а щодо зазіхань секретаря, то, мовляв, протягом листопада-грудня в Бердичівській міській раді сформувалась інша ситуативна більшість, яка зараз і «мутить воду».


Богдан Коляда визнав, що у 2020 році він і його команда були дилетантами у тонкощах самоврядування і повірили більш досвідченому представнику «Європейської солідарності», але зараз все ж хотіли привести все у відповідність до закону.


Але, напевно, секретар міськради все ж був не такий переконливий та послідовний у своїх вимогах, як його візаві. Та й радник міського голови Артур Іваненко, який є членом цієї ж комісії, виступив проти змін під тим соусом, що негоже по дві-три правки зараз робити, а потім ще дві-три, і так знову і знову. Краще, мовляв, ґрунтовно переглянути його весь, а потім змінювати.


Одним словом, проект рішення про зміни в регламенті цією комісією, яка являється профільною для нього, не було підтримано. Чи підтримують його інші комісії та міська рада разом, буде зрозумілим вже незабаром. Сесія відбудеться 6 травня.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.