Вівторок, 17 Трв

За «алкогольне» питання двічі переголосовували бердичівські депутати

Це питання стосувалося дозволу продавати спиртні напої у Бердичівській громаді, який ще 15 квітня прийняла своїм рішенням Рада оборони Житомирщини, скасувавши повністю всі обмеження в області. В порядку ж денному першого пленарного засідання 23 сесії міської ради, яке відбулося сьогодні, питання звучало як «Про втрату чинності рішень Бердичівської міської ради».

spirtne dozvil2

По суті, депутатам потрібно було голосуванням скасувати попередні рішення, аби керуватися рішенням Ради оборони. І, по суті, це було те ж саме, за що голосували обранці на минулому пленарному засіданні. Причому тоді це було безрезультатно, бо вийшло, що Рада оборони, рішенням якої потрібно керуватися, дозволила продаж, а бердичівські депутати – ні. Тільки цього разу вони надали пропозицію внести пункт 2 до рішення, яким би заборонялось продавати пиво та алкогольні напої з 19:00 до 10:00, починаючи з 07 травня.

spirtne dozvil7


Цього разу до трибуни спочатку запросили начальника управління економічного розвитку пояснити юридичну складову Ради оборони, бо дехто зазначав, що її рішення не є обов’язковими для виконання або ж не мають юридичної сили. Михайло Май зазначив, що це дорадчий орган, який існує при обласній військові адміністрації. Рішення Ради оборони вводиться в дію розпорядженням голови обласної військової адміністрації, яке на сьогоднішній день фактично має таку ж юридичну силу, як і рішення обласної ради.

spirtne dozvil6


Перед голосуванням виступили двоє депутатів – Любов Івасюк та Павло Середюк, промови яких кардинально різнилися. Депутатка зазначила, що за продаж алкоголю, тому що підприємці, які мають акциз на його продаж, і так були в скрутному становищі через карантини, а тепер ще й ці обмеження. І додала, що навіть самі хлопці військові кажуть, що є моменти, коли хочеться випити 100 грам «бойових»: після лікування в госпіталі перед поверненням на передову, на поминальному обіді по загиблим побратимам тощо. Мовляв, люди самі знають міру, а з уведенням заборони кількість п’яних на вулицях навряд чи змінилась, бо кому потрібно, той знає, де знайти.

spirtne dozvil5


Павло Середюк пішов в іншому руслі, на початку наголосивши на тому, що все рівно від рішення міських депутатів нічого не залежить, бо прийняте рішення Радою оборони і воно обов’язкове до виконання. Однак додав, що у таких питаннях є і моральний аспект, який говорить про те, що не на часі нині вживання алкоголю і що багато людей мають нині зброю, а зброя і спиртне – це несумісні речі.

spirtne dozvil3


Не вистачило голосів підтримки депутатів за подану пропозицію, як і за саме питання в цілому. Знову вийшла ситуація, коли Рада оборони Житомирщини дозволила продаж алкогольних напоїв, а міська рада Бердичева не дозволила. Прозвучав у залі аргумент, що ті, хто торгує алкоголем, керуються Господарським кодексом, дозволом на торгівлю згідно з ліцензією, і вони готові оскаржувати такі недоопрацьовані і тим більше подвійні рішення, які протирічать одне одному.
З’явилася пропозиція переголосувати за це питання, адже Регламент дозволяє. Проголосували спочатку за повернення до цього питання, а потім – за саме питання. Однак голосів знову не вистачило, щоб підтримати проект рішення і дозволити відповідно до рішення Ради оборони продавати у Бердичівській громаді алкоголь.

spirtne dozvil1


«Не всі присутні у залі, тому не вистачає голосів», - пролунало у сесійній залі. Міський голова Сергій Орлюк звернувся до депутатів із запитанням про те, наскільки законним є це рішення, якщо місто не керується рішенням вищого органу. Любов Івасюк сказала, що підприємці не керуватимуться рішенням міської ради і торгуватимуть алкоголем відповідно до ліцензії.

spirtne dozvil9

Не витримав цього всього депутат Віталій Березовенко і, хоч і не збирався, та все ж висловився. За його словами, підпункт 44, крім частини 1, статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» чітко визначає, що виключно компетенція сільських, селищних та міських рад приймати рішення про заборону торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями у визначений час доби. Мовляв, рішення міська рада прийняла, заборона діє. Повноваження органів місцевого самоврядування на зразок Бердичівської міської ради не обмежені чинним законодавством. Вони можуть бути обмежені виключно у випадку введення на території міста Бердичева Бердичівської міської військової адміністрації. Оскільки такої адміністрації немає, діють повноваження міської ради. Обласна військова адміністрація свого часу ввела заборону, а тепер її відмінила. Але у Бердичівської міської ради є попередні рішення про заборону і вони не скасовані нашими депутатами.

spirtne dozvil4


Аби їх скасувати, депутати вирішили піти на 15-хвилинну перерву, після якої мав прийти ще один депутат, щоб кількості голосів «за» вистачило для прийняття рішення. Так і сталося. Після перерви один із тих депутатів, який був проти ще з самого початку, не прийшов голосувати. Зате, крім того обранця, на якого чекали для більшої кількості голосів, прийшов ще один, а тому картина кардинально змінилася. Голосів «за» депутатів вистачило, щоб прийняти рішення про втрату чинності рішень Бердичівської міської ради. Тим самим дозволено на території громади продавати всі алкогольні напої без обмеження у часі.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.