Вівторок, 17 Трв

Про політику, паливо та Бердичів

Кілька днів тому бердичівський інформаційний простір збурила публікація народного депутата, обраного по нашому виборчому округу, Богдана Кицака. На своєму телеграм-каналі він звинуватив міську владу Бердичева у непрозорому розподілі дизельного пального з резерву. Мовляв, в області розподілили заарештоване паливо і для Бердичева перепало більш ніж 82 з половиною тонни.

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Він спочатку опублікував вимоги надати інформацію повну інформацію з цього приводу, а потім сам же й виставив фото якогось документу зі списком організацій та фізичних осіб і кількістю літрів палива. Зрозуміти, що це був за документ, з фотографії було важко, і чи були ці літри передані цим організаціям і людям, теж незрозуміло.

 


На інформаційний запит газети у міськвиконкомі надали протоколи останніх засідань виконавчого комітету бердичівської міської ради, але деякі питання у цьому протоколі були закриті формулюванням: «Публікація з обмеженим доступом (у сфері оборони країни)».


З фото депутата можна зрозуміти, що паливо з резервного фонду отримали (чи мали отримати) підприємства ЖКГ (в тому числі і приватні), пожежники, прикордонники, військкомат, добровольчі формування, волонтерські громадські організації, військова адміністрація та деякі підприємці.


Я телефонував декому з цього списку, і в більшості вони підтверджували, що отримували безкоштовні талони на дизельне паливо для виконання необхідних перевезень. Це і доставки гуманітарних вантажів, і, на жаль, тіла загиблих на війні земляків. Дехто говорив, що поки що вони отримали не стільки палива, скільки там написано, але знають, що при потребі їм дадуть ще. Але дехто говорив, що їх просто записали в цей список, бо треба оформити те, що в метушні перших тижнів війни не завжди був час оформлювати. Можливо, тому й попали до списку громадські організації з досить цікавими, навіть символічними назвами, як, наприклад, ГО «Світ майбутнього».


На зустрічі з міськими перевізниками міський голова запевнив, що всі дії з паливом обгрунтовані вимогами до стратегічного резерву громади та ніяких перевірок щодо цього він не боїться. Інші посадовці міськвиконкому взагалі пов’язують цей інформаційний скандал виключно з політичною боротьбою, яку вже почали деякі учасники нашої громади.


Приводом для таких думок може бути й те, що саме нещодавно у Верховній Раді розпалились пристрасті щодо змін до Закону про місцеве самоврядування в умовах військового стану. Та, врешті-решт, цей закон прийняли у дещо компромісному варіанті.


Можливо, саме такий компроміс потрібно шукати і на місцевому рівні, а не кидатись звинуваченнями колишнім політичним супротивникам, а нині – команді корабля, який у штормових військових буднях веде наш Бердичів вперед. Але й не слід забувати, що там, де немає інформації, може бути недовіра.


Перефразовуючи Вінстона Черчіля, можна сказати: «Якщо ми економимо на прозорості, тоді за що ми воюємо?».

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.