Середа, 29 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Чергове таємне засідання виконавчого комітету пройшло у Бердичеві

Хоча яке ж воно таємне, якщо про нього написали на офіційній веб-сторінці міської ради, може спитати проінформований читач. Але чи справді там було все саме так, як написали?

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

У Бердичеві ще не стих інформаційний скандал щодо розподілу пального з державного резерву, відкрито кримінальне провадження з цього питання і ось з’являється інформація, що його знову розглядали на засіданні виконавчого комітету.

Складається враження, що тепер вже точно відкрито і прозоро вирішать дуже резонансне питання нашого непростого часу, але... Знову невідомо про що говорилось на засіданні та яке рішення було прийнято.

На офіційному сайті міста у розділі «Документи» вже давно збився чіткий порядок оприлюднення проектів та готових рішень виконавчого комітету. За останні місяці там виставлено лише окремі проекти і окремі рішення. Зрозуміло, що війна порушила звичний порядок у багатьох сферах, багато працівників міськвиконкому зараз немає на робочих місцях і часом просто банально не вистачає часу та людей, щоб своєчасно готувати і оприлюднювати документи.

Тут варто згадати, що навіть розміщення документів на встановленому стенді може бути одним з методів оприлюднення, який займає зовсім мало часу і ресурсів. Або ж просто варто не забувати сповіщати ЗМІ про місце і час проведення публічних засідань.

До речі, це не бажання, а обов’язок органів місцевого самоврядування, закріплений в Законі України «Про доступ до публічної інформації»:

«Стаття 3. Гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації

1. Право на доступ до публічної інформації гарантується:

4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;

Стаття 15. Оприлюднення інформації розпорядниками

Розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати:

7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань». 

До речі, у Житомирі навіть позачергове засідання виконавчого комітету сьогодні, 17 травня 2022 року, відбувається за присутності журналістів та транслюється онлайн.

 

Та й в основному для місцевих посадовців Законі «Про місцеве самоврядування» є стаття 59, в якій говориться:

«11. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом».

А ось, що ми бачимо в одному з оприлюднених нещодавно проектів рішення виконкому:

tayemne3

tayemne3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.