Роздрукувати цю сторінку

Інформація про розпуск фракції ОПЗЖ стала, фактично, головною на сесії Бердичівської районної ради

Хоча її і намагались сховати під питанням «Різне» порядку денного. 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Ми вже писали, що чергова сесія Бердичівської ради мала б дати відповіді на питання чи є вона легітимною, і чи має якісь повноваження після вступу в дію нового закону «Про воєнний стан». Але, публічно на сесії це питання ніхто не піднімав, а радник голови ради та сам голова запевнили мене, що все в них добре і правильно.

І, мовляв, якщо з тексту цього закону і можна запідозрити, що з повноваженнями щось не так, то в інших законах вже більш точно сформульовано спроможність районних рад, які не знаходяться в зоні бойових дій чи в оточенні або які не саморозпустились за власним бажанням.

Але, якщо ніхто з простих (безкоштовних) депутатів райради ніхто не піднімав питання про саморозпуск, то його звичайно ж ніколи не будуть піднімати голова, заступник чи радник, які отримують за свою «роботу» чималеньку зарплату.

Отже, ще о 10.05 актовий зал був пустим, то вже о 10.15 сесійне засідання розпочалось. Потребу прийняття першого рішення порядку денного (Про уповноваження РМ КРЕП Бердичівської районної ради на укладання охоронного договору пам’ятки  архітектури місцевого значення ) пояснила Софія Томашевська. Вона розповіла про судовий позов прокуратури, яка хоче, щоб районна рада таки зробила цей охоронний договір. А якщо не може зробити цього сама, уповноважила на це своїм рішенням балансоутримувача.

На моє запитання, чи є у районної ради плани на подальше використання цієї будівлі (по вул. Садовій, 3), Софія Броніславівна відповіла, що плани будуть після перемоги, а Олександр Балянов додав, що в будівлі зараз розміщується управління соціального захисту, тож використовується приміщення в інтересах району.

При обговоренні другого «епічного» рішення «Про звернення до білоруського народу» я задав питання про ініціаторів такого «історичного» кроку, але відповіді не отримав. Мовляв, депутати районної ради ініціювали, а хто саме, напевно, великий секрет.

Депутат від «Слуги народу» Ростислав Гаврилюк хотів додати до цього тесту звернення ще й подяку урядам і народам усіх країн, що надають допомогу нам в цей скрутний час. Йому довго пояснювали, що саме у це звернення аж ніяк не ліпляться його подяки, і навіть голосували два рази, щоб це довести. На відео нижче чути, що він хотів подякувати не тільки іншим народам, а й…

І тут вже сесія котилась би до завершення, якби слово не взяла голова районної військової адміністрації Людмила Димидюк. На прохання деяких депутатів, що прозвучали на засіданні постійних комісій, які відбулись безпосередньо перед сесією, вона розповіла чим займалась адміністрація і вона особисто з перших днів війни і по сьогоднішній час.

Це була дуже емоційна розповідь, в якій фактично прозвучали відповіді на більшість питань, які я теж хотів задати, домовляючись нещодавно про інтерв’ю. Я старанно занотовував сказане, але чим більше писав, тим більше розумів, що на сьогоднішній день ця інформація, на жаль, ще не може бути висвітлена для загалу. Можливо, після війни, вона буде розміщена десь на центральному стенді у будівлі райадміністрації, але на сьогодні вона може бути більш корисна ворогу, ніж населенню району.

І ось, після такого емоційного спічу, та ще після нетривалих перепалок з головами деяких ОТГ, які прийшли на сесію, щодо того, хто більше допомагав району і військовим, настала черга і для «Різного». Саме тут і було оголошено, що всі члени фракції «ОПЗЖ» (Діхтяр Дмитро Іванович, Діхтяр Володимир Іванович, Шевчук Олег Антонович, Рудомьотова Наталія Михайлівна та Луцька Дарія Володимирівна) написали заяви про свій вихід із фракції та з партії, і тепер такої фракції немає у районній раді.

Мови про те, що хтось хоче залишити ряди депутатів, чи хоча б виборчу платну посаду, не було.

arayrada1

arayrada2

arayrada3

arayrada4

arayrada5

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський