Понеділок, 5 Грудня

Відзавтра бердичівлян можуть штрафувати за російську мову

15 лип. 2022 РІО-Бердичів

У суботу, 16 липня 2022 року, вступають у дію дві частини статті мовного закону, які передбачають штрафи за порушення мовного законодавства. Простими словами, за офіційні повідомлення чиновників, їх ділове спілкування з населенням, версії вебсайтів та сторінок російською, а також за обслуговування мовою агресора у кафе, ресторанах, магазинах, медустановах, закладах освіти може бути складений адміністративний протокол. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Суми штрафу різняться. Якщо порушення вчинене вперше, за нього передбачене попередження або штраф у межах 3400-8500 грн. У випадку, якщо порушення протягом року вчинене повторно – від 8500 грн. до 11900 грн. Штрафи можна буде оскаржувати у суді. За спілкування російською в побуті притягувати до відповідальності в Україні не будуть. 

У Бердичеві регулярно проходять засідання адміністративної комісії, на якій її члени розглядають випадки адмінпорушень, вчинених містянами, та вирішують, яке покарання призначити у кожному окремому випадку, керуючись Кодексом України про адміністративні правопорушення. Коли чинності набере підпункт 1 пункту розділу 7 мовного закону «Прикінцеві та перехідні положення», до КУАП будуть внесені і  відповідні зміни щодо мови.

Незважаючи на це, адміністративна комісія у нас розглядати справи людей, котрі в офіційному мовленні користуватимуться російською, ймовірно, не буде. Виносити постанови у вигляді попереджень або штрафів зможе виключно Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь. Складати протоколи на порушників мовного закону матимуть право Уповноважений та його заступники. А такі будуть призначені не у всіх регіонах.

Як дотримуватиметься мовного закону Бердичів, чи знайдуться у місті його порушники, яким чином проходитиме процедура оформлення факту порушення з моменту його фіксації до призначення покарання - побачимо згодом.

mova1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.