Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Що може зменшити чергу біля бердичівського паспортного столу?

А черга ця зараз там зовсім немаленька і займають її подекуди о п’ятій – шостій ранку.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Люди з черги скаржились на гарячу лінію, телефонували в редакцію, тож довелось звернутись за роз’ясненнями ситуації до начальника Бердичівського відділу державної міграційної служби Наталії Паламарчук.

Вона пояснила, що до такої великої черги призвела реорганізація служби, адже буквально нещодавно в рамках скорочення держслужбовців в області було зупинено діяльність дев’ятнадцяти відділів ДМСУ і, відповідно, всі їх клієнти перейшли до відділів, які лишились працювати. Так, наприклад, до Бердичівського відділу перейшли всі ті, хто подавав документи в Ружині, а це зараз не мало не багато, а більше тисячі документів у роботі.

До цього додалось традиційне літнє збільшення попиту на закордонні паспорти та внутрішні ID-картки (студенти, подорожі тощо) і зовсім нетрадиційне збільшення кількості тих, хто виїжджав за кордон по внутрішньому паспорту, а тепер приїхав ненадовго додому і хоче оформити закордонний.

Але після скорочення у районах міграційних відділів, у тих, що працюють, штати не збільшили, і якщо на сьогодні у Бердичеві кілька співробітників у відпустці та на лікарняному, то залишилось в десяти кабінетах всього троє реальних працівників. Одна – на оформленні ID-карток, друга - на прийомі документів на закордонний паспорт і сама начальниця відділу, котра безперервно видає ці паспорти. А все це тривалі по часу процедури: фотографування, взяття біометричних даних, внесення даних до національної програми, яка не завжди швидко працює.

За останні дні обробляють близько тридцяти документів на прийом та до ста – на видачу, ведуть прийом до шостої вечора, але додому розходяться не раніше восьми, адже крім прийому потрібно зробити ще чимало процедур (вклейки фотографій та інші). Останнім часом зовсім не приймають іноземців, а у них теж вже накопичились нерозв’язані питання.

Натомість люди в черзі нарікають, що раніше видавали талончики на визначений час, але давали їх дуже мало, а зараз їх зовсім відмінили. Люди стоять по кілька діб у черзі і не знають, чи вдасться їм чогось добитись. Так само збільшились і терміни виготовлення документів, адже схожа ситуація майже по всій країні.

Проблему, хоча б частково, допомогли б вирішити дві дії. Перша – якнайшвидше розпочати в Бердичівському ЦНАПі видачу ID-карток, щоб вивільнити співробітників ДМСУ для роботи над закордонними паспортами. Адже цю послугу вже два роки там впроваджують і ніяк впровадити не можуть. Зараз кажуть, що через місяць таки запрацює.

Друга – це потрібне термінове звернення від міської ради до обласного управління ДМСУ, щоб прислали в Бердичів хоч тимчасово додаткових працівників. Таке вже колись практикувалось, тож дуже допомогло б і зараз.

А поки цих дій немає, то людям можна лиш порадити, що оформляти закордонний паспорт в інших містах, у Житомирі чи Києві зараз може бути навіть простіше і швидше. А найостанніша новація ДМСУ – це створення свого пункту в центрі Варшави, де вже зараз в спеціальних бусах оформляють паспорти, а незабаром відкриють стаціонарне відділення.

pasport11

pasport1

pasport2

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.