Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Болем втрати за загиблими Героями та вірою у Перемогу був пронизаний захід до Дня Української Державності у Бердичеві

28 лип. 2022 Діана Сискова

Пекучий біль втрати за найдорожчими людьми, які віддали життя за рідну землю. «Слава Україні» і у відповідь - «Героям слава!». Тривога за майбутнє та криваві реалії сьогодення. Війна, сирени, вибухи, страждання. Пісні про Героїв, рідну землю, про сивих матерів, дітей, які не дочекались батьків з війни про бажання жити на рідній землі без війни та омріяну Перемогу у супроводі оркестру заполонили сьогодні залу Музично-драматичного театру на Європейській. Бердичів вперше відзначив День Української Державності.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Це свято нове для України. Може, хтось скаже – не на часі. Але ми святкуємо його попри все. Такі слова прозвучали зі сцени театру до зали, де зібрались родини загиблих захисників, їх рідні, друзі, близькі, працівники міськради, освітяни та інші небайдужі люди.

Зараз ми переживаємо найбільше випробування у новітній історії і навіть маємо першу перемогу – згуртований народ, що разом воює, пліч-о-пліч стоїть на варті миру, спільно молиться за кожного українського воїна і разом плаче за полеглими.

Поіменно тут згадали усіх бердичівлян, які віддали свої життя за Батьківщину...

Міський голова Бердичева Сергій Орлюк у своєму виступі наголосив, що подвиг Героїв не буде забутим ніколи. Війна почалась не 24 лютого, зазначив міський голова. І не у 2014-му. Історія нашої держави складна: в різні роки на її обороні стояли мужні чоловіки та жінки, які боронили цілісність її територій, суверенітет, свободу. Зараз складний для нас час - час становлення та очищення. Найстрашніше, що ці зміни даються дуже дорогою ціною – життями кращих з нас, справжніх патріотів, воїнів, завдяки яким сьогодні у відносно спокійних регіонах ми маємо можливість спати у власних ліжках, працювати, продовжувати жити та виховувати дітей. Ще одна страшна данина, яку платить Україна – це втрати серед мирного населення, знищені приватні будинки, дитячі садочки, школи, лікарні, пологові.

Сьогодні нація формується в окопах, - наголошував Сергій Орлюк. Для того, щоб ми жили у вільній цивілізованій європейській Україні. Окремо звернувся міський голова до тих, чиї рідні не вернулись з війни нашого покоління. Пообіцяв, що ніхто не буде забутий. Усі ми докладаємо максимум зусиль, щоб війна скоріше закінчилась, бо розуміємо, що кожен день – це чиєсь життя. Ще до початку заходу він окремо говорив із кожною сім’єю, прагнув втішити, наскільки це взагалі можливо. Мами, дружини та діти втирали сльози, батьки мужньо по-чоловічому намагалися триматися. Однак той біль, який пронизує їхні серця, не можливо сховати та затамувати. Тим паче, коли лунають такі щирі і душевні слова, а у рядках пісень згадують Героїв, котрі не вернулись з поля бою, коли співають про тих, хто так любив життя і ще стільки усього не встиг...

На жаль, заходи в умовах нинішній реалій не мають чіткого плану і іноді коригуються ворожими атаками. Так і сьогодні, сигнал «Повітряна тривога!», що пролунав у місті, ознаменував завершення концертної програми у театрі завчасно. Присутніх, задля безпеки, попросили покинути залу і пройти до найближчих укриттів. Продовження програми перенесли на Центральну площу на 15.00.

Derzavnist1

Derzavnist2

Derzavnist3

Derzavnist4

Derzavnist5

Derzavnist6

Derzavnist7

Derzavnist8

Derzavnist9

Derzavnist10

Derzavnist11

Derzavnist12

Derzavnist13

Derzavnist14

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.