П'ятниця, 30 Вересня

Майже третину питань, запланованих на сесію Бердичівської міськради, не було прийнято

А наприкінці сесії, ще й один з депутатів міської ради запропонував міському голові написати заяву... Але про все по порядку.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Ми вже писали, що ще на етапі формування порядку денного було знято три питання, але таких виявилось не три, а чотири. Зняли з обговорення (за пропозицією погоджувальної ради) ще й питання про утворення та залучення добровільного формування цивільного захисту.

В процесі роботи сесії виявилось, що ще ряд питань не були підтримані більшістю депутатів і в підсумку не були прийнятими. Так, не підтримали депутати передачу техніки і приміщень в господарське відання ВЖРЕПу №7 (про це буде окрема публікація) та ще декілька земельних питань.

Зокрема, не були прийняті рішення про надання дозволу на розроблення детального плану території по вулиці Шолом-Алейхема, про надання дозволів по виготовленню документації із землеустрою, про затвердження технічної документації щодо інвентаризації земель с/г призначення ПП «Кароля» (в Скраглівці) та про надання дозволу на продаж земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок (приміщення біля кафе «Лагуна» та деревообробний цех на території колишнього цегельного заводу).

Не підтримували прийняття цих рішень в основному депутати фракцій «Слуга народу», «Українська стратегія Гройсмана» та іноді хтось із «Батьківщини» чи «Сили і честь».

На відміну від питань сьомого «ЖЕКу», щодо земельних заперечень ніхто з депутатів свою позицію не коментував, тому дізнатись, чому ж вони їх не підтримували, не вдалось. Кажуть, що когось не влаштовували прізвища покупців землі, але, як на мене, то там не було жодного незрозумілого чи маніпулятивного проекту рішення.

Все це поточна діяльність підприємств та підприємців, ніяких спірних моментів чи територій, тож неприйняттям цих рішень депутати просто відтягнули час їх впровадження, ну і додали негативної забарвленості як собі особисто, так і своїй каденції заразом.

А ще можна додати, що такими кроками лише погіршується інвестиційна привабливість нашого міста, яка вже й так не дуже висока. Якщо не подобаються окремі прізвища чи окремі ділянки, то можна було б саме їх вилучити на засіданнях комісій, а не відхиляти рішення на сесії в цілому.

Загалом можна припустити, що не підтримка рішень, підготовлених виконавчим комітетом, на сьогоднішній сесії є черговим етапом протистояння між командами діючого міського голови та секретаря міської ради, який теж хотів стати мером, і деякими іншими депутатами.

А наприкінці засідання це протистояння вилилось у відверту перепалку між депутатом Олексієм Побережним, який запропонував Сергію Орлюку написати заяву на звільнення, та міським головою, який наголосив, що в найтяжчі дні і години він чомусь не бачив серед захисників міста цього депутата...

Крім цих звинувачень, у «Різному» депутат Віталій Березовенко попросив міського голову прокоментувати події з дизпаливом (прокурор Бердичева і начальник відділу СБУ, які прийшли в сесійну залу, після початку засідання, на цей моменти вже пішли з неї).

І міський голова повторив версію, яку вже озвучував і на суді, і в інтерв’ю для ЗМІ його заступник Артем Азізов, який відсторонений тимчасово від займаної посади. Мовляв, паливо було, поліція його перевірила, опечатала, і лише після цього його кількість зменшилась. До речі, директора комунального підприємства «МКАРС» від посади не відстороняли, і він брав участь в роботі сесії.

Але чомусь міський голова не прокоментував, чому у рішеннях виконкому про можливий розподіл того палива між громадськими організаціями та комунальними підприємствами було розподілено лише 51 тонну палива, а не 82, як було передано областю. І різниця складає саме 31 тонну, яку тепер не можуть знайти.

А депутат Денис Заремський звернув увагу присутніх на ще одну можливу проблему. За інформацією управління ЖКГ, дуже мало людей, яким цього року відключать теплопостачання, згідно з прийнятою програмою, звертались щодо компенсації з міського бюджету частини витрат на встановлення індивідуального опалення. І вже зовсім скоро вони можуть залишитись без тепла в оселях.

Попутно депутати обговорили грабіжницькі ціни на проектні роботи, які може робити лише наближена до газконтори організація, і запропонували виконкому негайно зайнятись цією проблемою.

На цьому й закінчилась чергова сесія міської ради, яка ще раз підтвердила, що проблем у спільній роботі міського голови, виконавчого комітету та його апарату і депутатів міськради поки що набагато більше, ніж здобутків.

tretina1

tretina2

tretina3

tretina4

tretina5

tretina6

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.