П'ятниця, 30 Вересня

Співпраця українського Бердичева та польського Сєдліце продовжується, незважаючи на війну

Ці міста стали побратимами ще в 2005 році, майже щорічно обмінювались культурними делегаціями, виступи яких бердичівляни завжди могли бачити на Днях польської культури.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

А коли в Україну прийшла війна, місто-побратим одразу простягнуло руку допомоги. Президент Сєдліце Анджей Ситник зателефонував міському голові Бердичева Сергію Орлюку, щоб дізнатись найнеобхідніші потреби. І вже 27 лютого фура з допомогою рушила із Сєдліце до українського кордону.

Через зміну прикордонних та митних правил, польське авто не могло заїхати в Україну, тому з Бердичева до кордону терміново приїхали 4 мікроавтобуси, в які перевантажили продукти харчування, медикаменти, миючі засоби та одяг, які направили на потреби міської лікарні та інших закладів міста.

Потім було ще 5-6 рейсів з гуманітарною допомогою, що була так необхідна переселенцям, котрі вже приїжджали тоді до Бердичева. Але крім одягу чи продуктів були і спеціальні прохання з української сторони, які польські друзі, хоча й з пригодами, але все ж виконували.

Так, наприклад, в Бердичеві постала проблема, що старі системи оповіщення були дуже тихими, і не всі могли почути звуки повітряної тривоги. Тоді по всій Польщі шукали необхідне обладнання радіусом дії 7 кілометрів, яке незабаром опинилось в Бердичеві та було встановлено замість старих сирен. А ще наша міська лікарня отримала сучасний апарат УЗД та чимало різних медикаментів і приладдя.

Після початку війни Сєдліце офіційно розірвало побратимські відносини з білоруським містом Вовковиськ та російським містом Кіров, а натомість зв’язки з Бердичевом лише укріпились та зміцнились.

Щоб підтримувати їх на такому ж високому рівні, минулими вихідними з Бердичева на відзначення Днів Сєдліце їздила дуже скромна делегація у складі трьох співробітників виконавчого комітету та директора хлібозаводу. Вони передали подяки від міського голови Сергія Орлюка та всієї бердичівської громади за надану гуманітарну допомогу та взяли участь в урочистих заходах.

Хоча непогода внесла корективи, гостей Днів Сєдліце це не зупинило. Головними і досить багатолюдними заходами святкувань були 50-річний ювілей вокально-хореографічному колективу «Ходов’яци», який неодноразово бував у Бердичеві та аграрна виставка, де були представлені і техніка, технології і величезне розмаїття продукції сільського господарства.

До речі, в Сєдліце прийняли більше трьох з половиною тисяч біженців з України, в тому числі і багато з Бердичева. Багато хто з них вже знайшов і роботу і заклади освіти для дітей. Спочатку вони жили переважно у сім’ях, але потім у місті завершили спорудження величезного гуртожитку на 500 осіб (який по нашим міркам більше схожий на крутий готельний комплекс), куди і переселилась більшість тих, хто ще досі залишається в Польщі.

Безпосередньо питаннями гуманітарної допомоги для Бердичева та інших міст України у мерії Сєдліце займається Аннета Краєвська, і представники нашої делегації передали для неї окрему подяку та побажання і надалі продовжувати братерські відносини особливо у ці тяжкі часи.

Siedlce1

Siedlce2

Siedlce3

Siedlce4

Siedlce5

Siedlce6

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.