Неділя, 4 Грудня

Друга історична ініціатива голови Бердичівської районної адміністрації Людмили Димидюк

Першою можна вважати ініціативу по встановленню спільного монумента для всіх загиблих Героїв Бердичівського району, про яку ми писали раніше.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

А сьогодні, на черговій апаратній нараді, говорили про реалізацію її другого починання – проведення 13 жовтня спільного молитовного сніданку до Дня захисників і захисниць України.

На цю нараду запросили голів усіх територіальних громад великого Бердичівського району, але міський голова Бердичева і голови всіх чотирьох громад колишнього Бердичівського району були фізично присутні в залі райадміністрації, а голови інших громад віртуально спостерігали за нарадою і, за командами головуючої, включались в обговорення.

Ось за це (за те, що голів ОТГ не відривали від поточних справ і не викликали особисто в Бердичів), потрібно голову РВА щиро похвалити, адже навряд чи в них були б відгуки пристойними словами, якщо їм потрібно було б ще й витратити по дві-три години на дорогу до такого «серйозного» зібрання.

Людмила Димидюк одразу повідомила, що є рішення (хто його приймав і коли - не уточнювалось), що молитовні сніданки потрібно провести саме 13 жовтня в визначену годину в усіх десяти громадах району одночасно. Залишилось лише обговорити час таких заходів та безпеку їх проведень.

І хоча священнослужителі, запрошені на сьогоднішню нараду, пропонували зробити молитовні заходи не в один час і не в один день, а голови деяких ОТГ говорили, що в них просто немає священників від усіх конфесій, та голова РВА ще раз нагадала про прийняте Рішення і таки почула від усіх голів громад більш-менш впевнене «так» її ініціативі.

Протягом наради багато разів головуюча наголошувала, що потрібно збирати на такі заходи родини всіх загиблих на війні військових та запрошувати представників ВСІХ релігійних конфесій. І оскільки на цьому зібранні зовсім випадково був присутній журналіст, то я і задав питання, чи запрошували на сьогоднішню нараду і взагалі на майбутні молитовні сніданки представників УПЦ (Української Православної Церкви).

На жаль, ніякої відповіді на це питання не прозвучало. Лише заступниця міського голови Олена Петрівська сказала, що на перший міський молитовний сніданок їх не запрошували, а протоієрей ПЦУ (Православної Церкви України) додав, що московська церква сама вибрала такий шлях.

Керівники Швайківської та Райгородоцької громад висловили думку, що їм би краще було разом провести цей захід, адже більшість церков у їх громадах належать саме до УПЦ, а в деяких ідуть навіть серйозні конфронтації між членами релігійних громад. Проте вони не настоювали на своїй точці зору і після закінчення наради майже мовчки швидко пішли займатись поточними справами.

«Дальні» громади дистанційно теж підтвердили свою участь у запропонованій головою РВА ініціативі, але про що вони говорили між собою після виключення мікрофонів - залишилось «за кадром»...

narada1

narada2

narada3

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.