Субота, 4 Лютого

Два керівники громад на Бердичівщині змагались у тому, хто більше любить місцеву районну лікарню

У всякому разі, таке враження склалось сьогодні під час зустрічі в районній лікарні, яка більш ніж на годину була паралізована через загальні збори колективу.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Головний лікар Віталій Добровольський розповів присутнім, що зараз існує заборгованість із заробітної плати, яка постійно збільшується. Обласний департамент охорони здоров’я пропонує прийняти рішення про об’єднання районної лікарні з міською.

«Їм потрібні наші пацієнти, їм потрібні наші приміщення, але чи потрібні їм ми?» - такою емоційною фразою він задав тон обговорення і запросив до виступу голову Райгородоцької громади (розпорядника коштів лікарні) Максима Самчика.

Максим Юрійович доповнив розповідь про борги лікарні - теперішні та майбутні. З минулого року в лікарні залишилась «фінансова подушка» в 1,5 мільйона, яка свідчила про успішну роботу лікарні, але зміни до законодавства, які збільшили зарплати лікарям, привели до її проїдання в перші місяці року, а вже з червня почались борги. До кінця року таких боргів буде близько 3 мільйонів, а в наступному може бути всі 8 мільйонів.

Та відразу запропонував спосіб позбутись цих боргів і успішно далі функціонувати. Чарівним вирішенням проблеми він назвав перерозподіл ПДФО від батальйону ТРО, який зараз в повному обсязі надходить лише до Гришковецької ОТГ (3 млн. в місяць) між усіма чотирма громадами. Адже перед тим, як розміщали ТРО, була домовленість про це, але її, чомусь, «забули». В свою чергу Самчик пообіцяв ПДФО від працівників районної лікарні (3,5 млн. в рік), яке нині надходить лише до Райгородоцької ОТГ, теж ділити на всіх.

І, до речі, після наведення доказів на обласному рівні, що засновниками районки є всі чотири громади, один місяць казначейство так і виплатило по 700 тисяч гривень всім чотирьом, але потім «Хтось» домігся, щоб і надалі Гришківці отримували все, а інші – нічого.

Або ж, констатував Максим Юрійович, районку чекає ліквідація або у вигляді приєднання до міста, або ж остаточна. «Ми не знаємо, що місто вам запропонує в разі об’єднання, але є сумніви, що там буде така автентична терапія і хірургія, які є сьогодні в районці...», - лив єлей на душі лікарів голова Райгородоцької громади.

Його колега з Швайківської ОТГ Габріел Мкртчян теж емоційно і обурливо звинувачував деякі громади в тому, що вони не хочуть рятувати районну лікарню. Мовляв, Гришківці отримали додатково 20 мільйонів, і нині будують бомбосховища, але навіщо ці бомбосховища, якщо не буде лікарів?!!

З мовчазних до того рядів медиків пролунала репліка: «Ви самі між собою не можете знайти спільну мову!».

Від Гришковецької ОТГ на збори прийшла Тетяна Войцехівська, яка є директором Гришковецького ПМСД, депутатом районної ради та була раніше начальником фінуправління району, тобто, повністю в темі проблеми. Але вона досить песимістично повторила інформацію про борги, повідомила, що 5 мільйонів з того, пресловутого ПДФО вони повернули напряму ТРО та пообіцяла передати керівництву громади суть висловленої на зборах позиції. Хоча і зазначила, що тут звучала лише позиція керівництва, а слова від медиків так і не були висловлені.

Засвистувати її не стали, але дехто з лікарів між собою тихо говорили, мовляв, що б було, якби до гришковецьких пацієнтів було б інше відношення...

Підсумував збори головний лікар словами про те, що тепер потрібно ще більше економити, брати відпустки за власний рахунок та утримуватись від понаднормових навантажень.


P.S. Після цих зборів чомусь згадались типові історії підприємців, які вдвох чи втрьох засновували якісь бізнеси. Поки грошей не було всі разом вирішували всі спільні проблеми, раділи і дружили, а як тільки з’являлись перші серйозні гроші - тут і дружбі приходив кінець, і бізнеси розсипались...

 

lik1

lik1

lik1

lik1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

Офіційна інформація

У Бердичівському ЦНАПі набирають бажаючих звільняти Крим і Донбас

У Бердичівському ЦНАПі набирають бажаючих звільняти Крим і Донбас

03 лютого 2023

Відсьогодні тут відкрито роз’яснювальний пункт для тих, хто хоче долучитись до штурмових бригад Міністерства внутрішніх справ.  

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.