Неділя, 4 Грудня

Для чого чи для кого в Бердичеві встановили намет від ДСНС?

В п’ятницю по обіді біля будівлі райдержадмінстрації стояло два пожежних автомобіля, і проїжджаючи повз, я звичайно ж не міг не поцікавитись, а що ж вони там роблять.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Але, ні. Пожежі тут не було. На цих автомобілях рятувальники привезли величезний намет та обладнання для його оснащення, і почали встановлювати його на газоні перед будівлею райадміністрації.

Коментувати свої дії рятувальникам не було часу, а може й не хотіли, щоб інформація про Бердичівський «Пункт Незламності» з’явилась раніше, ніж про аналогічні в Херсоні чи Києві. Саме в п’ятницю в РДА пройшла нарада (на яку знову ж журналістів не запрошували), присвячена взаємодії комунальних підприємств та аварійних служб, і саме тут оголосили, що пункт обігріву буде розгорнутий біля будівлі адміністрації.

В суботу часу подивитись на цей пункт не було, тож в неділю зранку завітав до нього і поспілкувався з рятувальниками. Я був цього дня першим відвідувачем, але чаю не просив, а змерзнути ще не встиг. Тай навряд чи б нагрівся, якби і змерз. Спеціальну дорогу та нову «теплову гармату» цього дня ще не вмикали, а споживає дизельного пального стільки, що навряд чи можна буде її надовго використовувати. Якщо палива не буде, тоді доведеться повертатись до традиційних буржуйок з дровами, адже такі намети розраховані саме на них.

Саме про такі намети точилась дискусія на останніх засіданнях виконкому в Бердичеві, і два таких по 190 тисяч гривень все ж вирішили закупити. Конструкція радянська, випробувана часом, але потребує досить прискіпливого догляду, адже коли її добре не висушити після використання, а скласти мокрою, то вона просто перегниває.

Генератор для електроенергії рятувальники теж не вмикали, адже провели тимчасову електропроводку з будівлі адміністрації, тому в наметі було світло, і якісь теоретичні відвідувачі могли б підзарядити телефони саме від цієї мережі.

А тепер і виникає питання, а чому ж ці потенційні відвідувачі не могли б підзарядити свої телефони безпосередньо в будівлі адміністрації? Тим більше, що вона добре опалюється від стаціонарних котелень тепломережі. А якщо б вони вимкнулись, то значно зручніше було б з «теплової гармати» опалювати, наприклад актову залу, в якій могли б розміститись і столи, і ліжка, і дитячі куточки. Адже, встановлювати намети теоретично потрібно там, де немає підходящих стаціонарних приміщень. А тут величезна будівля з цілодобовою охороною, поруч костел, поруч музей, поруч школи, тобто публічні будівлі, в яких організувати прихисток людей значно простіше і ефективніше.

В принципі, в таких будівлях і передбачається і в Бердичеві підготувати «Пункти Незламності» ( в школах і дитсадках) і в громадах (в старостатах та школах). А для чого ж тоді цей намет, біля РДА? Може для того, щоб голові адміністрації було веселіше у вікно визирати, а скоріше за все, щоб поставити галочку у виконання розпорядження обласної адміністрації, яка в свою чергу звітуватиме про це перед канцелярією президента. І якщо голова ОДА надумає приїхати в Бердичів, то в нього буде гарна локація для видачі інтерв’ю придворним піарникам.

punkt00

punkt1

punkt2

punkt3

punkt4

punkt5

punkt6

punkt7

punkt8

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.