Неділя, 4 Грудня

Намет з тепловою «гарматою» тепер є і біля бердичівського міськвиконкому

 Лише днями біля райдержадміністрації було встановлено намет від державної служби з надзвичайних ситуацій, в якому цілодобово чергують рятувальники.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Тоді як на центральній площі Бердичева, біля міськвиконкому, ось вже кілька місяців стоїть інший намет – точка «Спільно» від ООН. Його потрібність і доцільність така ж примарна, як і першого, але радує лише, що кошти на його встановлення, облаштування та чергування (не цілодобове, а лише з 10.00 до 17.00) двох спеціалістів витрачаються не з бюджету, а з фондів міжнародних організацій.

І якщо літом черговим там було досить зручно і затишно, то осінню стало прохолодно, а останніми тижнями і зовсім холодно. Але кілька днів тому до намету привезли теплову гармату, і виділили додаткові кошти на дизельне пальне для неї. В середньому за день її роботи спалюється близько 30 літрів солярки. І за таких умов тут стало більш-менш тепло.

Співробітниці цього наметового офісу розповіли, що просили міську владу надати стаціонарне приміщення в центрі, але згоди так і не дійшли. Їм пропонували навіть приміщення колишньої районної бібліотеки, але за умови, що вони зроблять там ремонт, та кошти на це програмою допомоги від ООН не передбачені.

Сьогодні подібну «Спільно. Точку» вже організували в міському Палаці культури спільно з місцевим управлінням соцзахисту, але як і тут, так і там дітей можна побачити рідко. Воно й зрозуміло, адже за соціальними і психологічними послугами наші діти якось не звикли звертатись до чужих тьоть, а щось привабливе для дітей чи підлітків запропонувати тут не придумали.

Єдине, за чим сьогодні вони б могли приходити до намету – це зігрітись і зарядити свої телефони. Така можливість є, хоча нею не часто користуються. Для молоді та підлітків півроку цей намет служив просто ширмою, за якою вони зустрічались вечорами, співали, курили, їли...

А якщо він достоїть до Дня Святого Миколая, то дійсно може стати епіцентром свята, яке щорічно проводилось саме в цьому місці біля головної ялинки міста. Хоча, хто знає, чи буде в цьому році свято та ялинка.

Як на мене, то цей білий намет просто дає змогу бердичівлянам розуміти, що бюрократія є не тільки в нас. Вона є і в інших країнах, і, тим більше, в міжнародних організаціях. У якомусь з розділів якогось звіту ООН буде пафосна інформація про те, як вони за допомогою таких наметів надали допомогу тисячам знедолених діточок, хоча насправді це просто профукані сотні тисяч доларів.

 tochka1

tochka2

tochka3

tochka4

tochka6

tochka5

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.