Неділя, 29 Січня

Звіт за 12 місяців голови Бердичівської районної ради зайняв 10 сторінок тексту

Ми вже не раз писали, що із завершенням процесу децентралізації у районних рад фактично не залишилось ніяких повноважень, окрім як утримувати свій апарат і керівництво та вирішувати деякі питання зі своєю власністю.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Саме ці питання розглядають на сесіях районної ради, які відбуваються в середньому раз у квартал, і на які приходять та приїжджають лише трохи більше половини депутатів.

Ось і 25 листопада прибуло лише 24 депутати з 42, сесію проводили в малій залі, куди не тільки не запросили представників ЗМІ (як це вже давно практикується), але й штатному дописувачу адміністрації не дали зробити декілька кадрів з цього зібрання.

Добре, хоч досить оперативно виклали рішення сесії на офіційному сайті райради. Саме з них і вдалось дізнатись, що депутати надали дозвіл комунальному підприємству РМ КРЕП здати в оренду вільні кабінети у будівлі за адресою Соборна, 23 та приміщення по вул. Садова, 3. І якщо орендарів кабінетів ще не знайшли, то в будівлі на Садовій приміщення на двох поверхах мають намір орендувати ГО «Українські Гуманітарні Ініціативи» та Благодійний фонд «Карітас-Бердичів УГКЦ» .

Крім того, депутати погодили звіт про оцінку земельної ділянки по вул. Торговій та продаж її за 177 тисяч гривень підприємцю, який раніше вже викупив будівлі гаражів, що там знаходились.

Здавалося б, стандартна процедура, але якщо копнути глибше, то виявляється, що могло б бути й по-іншому. Після того, як об’єкти були продані, районна рада мала б (ну, могла б, це точно) передати цю ділянку місту, адже саме в міській громаді вона знаходиться, і саме міській раді належить вся земля в межах міста (крім приватних та державних земельних ділянок).

Аналогічно і по стадіону в Скраглівці – після того, як його будівлі були продані, саме територіальна громада, де він знаходиться, мала б розпоряджатись землею. І, чесно кажучи, коли депутати від Бердичева обирали головою районної ради бердичівлянина Олександра Балянова, то вони сподівались, що саме інтересами міста він і буде опікуватись насамперед.

А чим саме опікувався голова ради протягом останніх 12 місяців, можна прочитати у його звіті, який публікуємо нижче в повному обсязі.

P.S. Рішення про скорочення апарату ради з 10 до 7 осіб (звільнено одного радника, одного спеціаліста і одного водія), прийняте на цій же сесії, лише підтверджує написане на початку замітки.

zvit1

zvit2

 

ЗВІТ
про роботу голови районної ради Балянова Олександра Олександровича
відповідно до вимог чинного законодавства
за період з грудня 2021 року по листопад 2022 року


 
Відповідно до статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", я підсумовую результати нашої з вами роботи та діяльність всієї ради вцілому. Фактично, це своєрідне підбиття підсумків колективної роботи – кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату за минулий рік та окреслення планів на наступний період діяльності ради.
Для кожного з нас це був не простий рік, адже ми працюємо в умовах війни і, хоча наш район сьогодні і вільний від російських окупантів, організація та проведення пленарних засідань, засідань постійних комісій, робочих груп, апарату районної ради потребують особливої зосередженості, оперативності та консолідації. Без політичних розходжень, враховуючи усі ризики та окремі критичні ситуації , я з впевненістю можу сказати, що районна рада працювала послідовно, конструктивно та результативно. Нам з вами вдалося зберегти стабільність в роботі, оперативність у прийнятті найважливіших рішень та вирішенні найгостріших питань, будуючи діяльність на принципах законності, колегіальності, гласності а головне відкритості. Маємо пам’ятати, що все це стало можливим завдяки нашим воїнам - захисникам! А від імені всього депутатського корпусу Бердичівської районної ради хочу висловити слова щирого співчуття всім тим, хто втратив рідних та близьких через воєнні дії.
Районна рада працювала відповідно статей Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради.
В Бердичівському районі спільні інтереси територіальних громад представляє Бердичівська районна рада. Депутатський корпус Бердичівської районної ради VIII скликання налічує 42 депутати, які представляють інтереси виборців 10 адміністративно-територіальних одиниць району і є висококваліфікованими та авторитетними людьми, компетентними у своїй діяльності, вирішенні економічних і соціальних проблем та питань регламентованих воєнним станом в Україні.
Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією.
До підготовки порядку денного пленарних засідань залучалися працівники виконавчого апарату, депутати, фахівці та спеціалісти управлінь, відділів військової адміністрації.
Всі депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі, що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На веб-сайті районної ради розміщуються рішення сесій районної ради, результати поіменного голосування.
Одним із завдань голови районної ради є забезпечення підготовки сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень до їх виконавців, організація контролю за їх виконанням.

Всього у звітному періоді проведено 4 пленарних засідання районної ради, одне з яких відбулося у перший день повномасштабної війни росії проти України. Прийнято 21 рішення, у тому числі щодо:
затвердження районних Програм;
розгляду прогнозу бюджету району;
соціального та економічного розвитку Бердичівського району;
затвердження та внесення змін до районного бюджету;
управління майном комунальної власності;
земельних відносин.

Та головним завданням було і залишається забезпечення, передбачених Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходів й повноважень , необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави. Спільно з військовою адміністрацією Бердичівського району мною, як головою Бердичівської районної ради, було вирішено ряд питань які потребували, особливо в перші місяці війни, швидких і рішучих дій, злагодженості у співпраці та відповідальності при прийнятті рішень.

З лютого місяця 2022 року, фактично з перших днів початку російської агресії, ми працювали в режимі 24/7. Вирішено питання :
- освітлення, побудови та укріплення блокпостів;
- виготовлення та встановлення протитанкових їжаків;
- налагодження постачання піску;
- забезпечення в перші дні війни пальним підрозділів ДСНС Бердичівського району;
- забезпечення блоками для укріплень блокпостів та адмінбудівель;
- забезпечення спецтехнікою для відгрузки та встановлення бетонних блоків;
- врегулювання питань реєстрації громадських формувань та зберігання зброї;
- організації допомоги в доставці з Німеччини автомобілів швидкої допомоги для військових;
- забезпечення транспортними засобами (мікроавтобуси) мобільних груп швидкого реагування;
- забезпечення транспортом для перевезення зброї, вивезення набоїв зі складів;
- виготовлення плит, забезпечення матеріалами та організація пошиву 85 бронежилетів, 200 розгрузочних бронежилетів, плитоносок;
- надання допомоги будівельними матеріалами в/ч в Михайленках після ракетного удару;
- організації та проведенню ремонту в заглибленому командному пункті;
- надання гуманітарної допомоги жителям Ірпеня та Бучі;
- 24 лютого 2022 року Бердичівською районною радою було прийнято Програму надання матеріальної допомоги 139 окремому батальйону територіальної оборони і військовим частинам Сил територіальної оборони Збройних сил України. Окрім виділених коштів було також вирішено питання забезпечення, завдяки бізнесменам міста Бердичева, батальйону автомобілем ГАЗель, надано 300 л дизпалива, організовано забезпечення бутильованою водою, передано гуманітарну та продовольчу допомогу, тепловізор, придбаний за кошти меценатів, організовано безкоштовні послуги лазні.

Я дякую підприємцям міста Бердичева, керівникам підприємств та установ за тісну співпрацю, розуміння та оперативність у прийнятті рішень. Всі ці питання були життєво важливими з перших днів війни. А з кожним новим днем - нові виклики.
Так апаратом Бердичівської районної ради окрім організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення організаційної підготовки сесій, засідань президії, постійних комісій, нарад, систематичного та оперативного оприлюднення і оновлення інформації про діяльність районної ради було організовано гуманітарну роботу. Завдяки тісній співпраці з Бердичівською районною військовою адміністрацією за підтримки гуманітарного штабу Fundacya UNITERS (Варшава), Благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України», Мальтійської служби допомоги Україні, Львівської обласної ради, логістичного центру міста Львова, Української асоціації районних та обласних рад з березня по червень 2022 року системно формувалася та була передана для усіх громад району гуманітарна допомога родинам та дітям із внутрішньо переміщених родин - засоби гігієни, продукти харчування, одяг, постільна білизна, дитяче харчування, памперси, побутова хімія. Це було вкрай необхідно, адже в окремих громадах проживали тисячі переселенців, котрі знайшли прихисток від війни в нашому районі.

Завдяки співпраці з волонтерами Польщі, Німеччини, Іспанії, Литви, Естонії, волонтерськими організаціями та бізнесом міста Бердичева у перші місяці війни нам вдалося допомогти військовим із плитоносками, розгрузками, аптечками, раціями, військовим одягом та взуттям, будівельними матеріалами. Здебільшого це були звернення бійців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, бійців Сил спеціальних операцій, бійців добровольчих батальйонів.

Передано медичні препарати та засоби Бердичівському госпіталю ветеранів війни, Центральній районній лікарні Бердичівського району, Бердичівській міській лікарні, Ружинській центральній лікарні, Бердичівській міській стоматологічній поліклініці, Андрушівській міській лікарні. Надано допомогу Бердичівському геріатричному пансіонату. (Ця допомога передавалася згідно актів приймання- передачі) Сьогодні апаратом районної ради системно організовується та доставляється гуманітарна допомога військовим госпіталям. Так, зокрема, тільки клініці психіатрії Київського військового госпіталю зібрано та відправлено 9 вантажів - продукти харчування, постільна білизна, засоби гігієни, одяг, побутова хімія, далеко не весь перелік переданої допомоги, яку ми формували за підтримки депутатів Бердичівської районної ради, та жителів і керівників Ружинської, Райгородоцької, Швайківської, Гришковецької, Андрушівської, Бердичівської та Семенівської територіальних громад. Окремі слова вдячності хочу висловити команді народного депутата Богдана Кицака та голові БФ «Відродження для України» Віталію Стодольському.

Важливою функцією виконавчого апарату районної ради є правове забезпечення діяльності ради та депутатів, як це передбачено статтею 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У звітному періоді з усієї загальної кількості прийнятих радою рішень, розпоряджень виданих головою районної ради та заступником голови ради (який виконує обов’язки голови ради у разі його відсутності) в судовому порядку не було подано жодного щодо оскарження рішення районної ради.

Впродовж звітного періоду апаратом районної ради своєчасно здійснювався прийом, реєстрація, облік документів та контроль за якістю і правильністю їх підготовки та оформлення. Регулярно забезпечувався оперативно-технічний контроль за строками виконання документів. З дотриманням термінів, передбачених Регламентом районної ради, оформлялись протоколи пленарних засідань, засідань президії районної ради та протоколи засідань постійних комісій. Вчасно здійснювалась реєстрація запитів на інформацію та надавались відповіді згідно вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Бердичівська районна рада є членом Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад. Членство в Асоціації дає змогу отримувати допомогу у здійсненні повноважень органами місцевого самоврядування, а також брати участь у підготовці та розгляді проектів нормативних документів, які стосуються районних рад. Впродовж звітного періоду я, заступник голови районної ради, працівники апарату брали участь в онлайн-нарадах, вирішували питання гуманітарної допомоги, спільно підготували та направили Відкрите звернення до країн членів НАТО щодо закриття неба від військової авіації росії.

Однією із складових роботи районної ради є діяльність її 5–ти постійних комісій. Робота комісій спрямовувалась на вивчення, попередній розгляд і підготовку питань, що належали до компетенції кожної з них, після чого проєкти рішень вносились на розгляд пленарних засідань ради. Усього в звітному періоді постійні комісії районної ради провели 9 засідань, на яких розглянуто 32 питання, з них - 21 сесійне. При підготовці та обговоренні питань порядку денного пленарних засідань депутатами районної ради на засіданнях постійних комісій висловлювались конструктивні зауваження та пропозиції, які були опрацьовані виконавчим апаратом районної ради. Кожне з них знайшло своє втілення в запропонованих на сесію проєктах рішень, або по них готувалися доручення голови районної ради щодо надання інформації чи вжиття заходів на адресу керівників організацій та установ, посадових осіб.

На звітний період було проведено 4 засідання президії, на яких були узгоджені переліки питань та проєкти рішень, які виносились на сесії районної ради. Дякую членам президії за конструктивні пропозиції, зауваження та активну роботу.
Керуючись статтею 22 Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», статтями 55, 56 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою забезпечення реалізації прав громадян на звернення, мною, як головою районної ради та заступником голови здійснюється особистий прийом громадян та робота з їх письмовими та усними пропозиціями, заявами і скаргами. В районній раді створено належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення, налагоджено системну роботу в цьому напрямку. У звітному періоді (станом на 23.11.2022) у районну раду надійшло 31 усне та 16 письмових звернень, реєстрацію їх здійснював виконавчий апарат районної ради. Здебільшого це питання гуманітарної допомоги, ряд звернень соціального захисту, питань екології, звернення із земельних питань, роботи закладів охорони здоров'я та інші. 18 звернень вирішено позитивно, на 29 дано роз'яснення щодо шляхів вирішення піднятих питань. Всі звернення, розглянуті згідно вимог чинного законодавства та вжито заходів щодо вирішення питань з якими звернулись громадяни. Порушень термінів розгляду заяв не було. Крім того, навіть під час війни, здійснювались виїзди голови районної ради та заступника голови на сесії територіальних громад району. Це дало можливість на місцях вирішити окремі питання, з якими зверталися жителі громад та внутрішньо переміщені особи.

Сьогодні особливо хочу відмітити діяльність робочої групи Бердичівської районної ради щодо вивчення екологічного становища та екологічної безпеки територій району. Можливо хтось вважає, що війна, яка триває в Україні, жертвами якої стали тисячі наших бійців та мирних жителів, усе спише. Ні! Сьогодні наші території страждають від масованих ракетних та авіаційних ударів, тому не можемо і не маємо права дозволити нищити її ще і своєю безгосподарністю та безвідповідальністю. Робочою групою проведено 3 засідання. Розглянуто 9 індивідуальних, одне колективне звернення жителів району та одне депутатське звернення стосовно порушень норм екологічної безпеки. По розгляду скарг та звернень було направлено листи до Бердичівської міської ради, 9 громад району та до Житомирського ОЦКПХ МОЗ України, створено комісію до складу якої увійшли громадські інспектори, члени ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри»», начальник Бердичівського управління ГУ Держпродспоживслужби, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби, складено акт комісійного обстеження та направлено матеріали до Бердичівської окружної прокуратури та Бердичівського РВ поліції Про вчинення злочину.

За звітний період до районної ради надійшло 167 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності, направлено на виконання та інформування територіальним громадам, організаціям та установам 129 документів. Виконавчим апаратом вжиті заходи по їх своєчасному виконанню.

Не дивлячись на те, що у власності районної ради, окрім РМ КРЕПу, не залишилося жодної комунальної установи, районна рада не стоїть осторонь проблем, що виникають в громадах. Постійна увага приділяється медичним закладам району. Питання опалення, організації харчування, надання своєчасних якісних медичних послуг, сучасні підходи до менеджменту - це першочергові питання, які я, як голова районної ради, постійно тримаю на контролі. Так, зокрема, мною було ініційовано проведення робочої зустрічі, на якій обговорювалися питання про те, як зберегти систему надання якісних медичних послуг пацієнтам, як отримувати кошти від НСЗУ, аби медичний заклад міг працювати, а персонал отримувати гідну заробітну плату, як залучати фахівців та розширювати спектр медичних послуг навіть в умовах війни. Провів цю зустріч на базі Ружинської центральної лікарні мій заступник, голова наглядової ради Володимир Діхтяр.

Також мною було організовано доставку з Італії та передачу Бердичівській районній лікарні сучасного апарату УЗД вартістю 800 000 гривень.

Обговорено питання із заступником голови Житомирської обласної ради щодо придбання генератора для Бердичівського геріатричного пансіонату. Проведено ряд робочих зустрічей стосовно проектів альтернативного опалення в громадах району (Ружинська гімназія, Білилівська гімназія, Андрушівська міська рада, Андрушівська міська, Бердичівська районна та Ружинська центральна лікарні), участь у роботі засідання архітектурно-містобудівної ради ???, регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території області.

Цей звітний період був важким… Дякую усім депутатам Бердичівської районної ради, котрі окрім роботи в постійних комісіях, робочих групах та участі у пленарних засіданнях допомагають у вирішенні нагальних питань та надають системну допомогу нашим Збройним силам, людям, котрі вимушені були покинути власні домівки через вторгнення російських терористів, постійно підтримують соціально вразливі категорії громадян, надають допомогу медичним закладам та лікувальним установам. Досягти результату можна лише за умов злагодженої співпраці та конструктивного діалогу. Дякую усім за підтримку, розуміння, терпіння, щоденну працю та активну життєву позицію у вирішенні життєзабезпечення нашого району та наближення Перемоги.

Слава Україні!

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

Офіційна інформація

Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть бердичівлянам і на електронні месенджери

Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть бердичівлянам і на електронні месенджери

26 січня 2023

У Державній судовій адміністрація України запроваджують новий сервіс. Відтепер судові повістки, повідомлення та виклики надходитимуть і на електронні месенджери учасників процесу. Відповідний порядок затверджен...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.