П'ятниця, 2 Червня

У Таллінні відбувся «Другий Форум з відновлення: Житомирщина»

12 груд. 2022 Власкор

Про його роботу та результати повідомив народний депутат Арсеній Пушкаренко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Уже традиційно Форум став міжнародним, а головне питання, яке обговорювали, – необхідність відбудови України та пов’язані з цим важливі реформи, у тому числі – євроінтеграційні. Звичайно, дуже предметно обговорювали й питання відбудови безпосередньо Житомирської області. Організаторами виступили Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium, Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia.

У Форумі взяли участь Президент Естонії Alar Karis, Міністр закордонних справ Естонії Urmas Reinsalu, Міністр економіки та інфраструктури Естонії Riina Sikkut, Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, міністр закордонних справ України 2014-2019 роках Pavlo Klimkin, Посол Естонії в Україні Kaimo Kuusk, Посол України в Естонії Мар’яна Беца, колеги-депутати Riigikogu і Верховної Ради, Голова представництва Європейської комісії у Талліні Vivian Loonela, Посли двох десятків країн, зокрема Данії, Латвії, Литви, Швеції, Ірландії, Австрії, Польщі, делегації Житомирської області та представники естонського бізнесу.

Естонія вже будує та відновлює в регіоні 2 об’єкти – дитячий садок в Овручі та зруйнований ворожою ракетою міст у Малині. Зараз визначається з наступними об’єктами відновлення на 2023-й рік.

Приємно відзначити, що сьогодні маємо ще один спільний великий результат: до відбудови Житомирщини долучається Португальська Республіка. Серед учасників Форуму були представники нашого нового міжнародного партнера – Міністр закордонних справ Португалії João Gomes Cravinho, Посол Португалії в Естонії Francisco De Assis Morais E Cunha Vaz Patto. Вже відомо, що Португалія бере на себе відновлення зруйнованого російською ракетою ліцею №25 у Житомирі.

Під час Форуму ознайомили учасників із масштабами руйнувань у регіоні й обговорили пріоритети відновлення. Також відзначили успішний досвід співпраці в рамках відновлення й обговорили механізми залучення більшої кількості партнерів і союзників до відбудови регіону.

Дуже символічно, що саме в день проведення Другого Форуму, Естонський Парламент затвердив Бюджет Естонії на 2023-й рік, у якому закладено 10 млн євро на відбудову інфраструктури Житомирської області.

Хочу нагадати, що Перший Форум ми провели у вересні в Лугинській громаді Житомирської області.

Працюємо далі!

Спільно відбудуємо Україну»

sluga1

У Таллінні відбувся «Другий Форум з відновлення: Житомирщина»

 

У Таллінні відбувся «Другий Форум з відновлення: Житомирщина»

 

У Таллінні відбувся «Другий Форум з відновлення: Житомирщина»

Відео

Офіційна інформація

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

01 червня 2023

У Бердичівському міськрайонному суді побували учні 9-А класу ліцею «Територія 12» міста Бердичева. Екскурсія відбулася у рамках навчальної програми з правознавства. Учні випускного класу познайомилися з організ...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.