П'ятниця, 2 Червня

Чи будуть в Бердичеві закупляти продукти в матеріальний резерв на 10 мільйонів гривень?

Про це говорили на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури, яке пройшло в понеділок під головуванням Олега Пасічника.


Серед питань, які плануються до розгляду на сесію міської ради є затвердження «Положення про порядок використання рідкого палива, що придбано або постачається до матеріального резерву». Через те, що такого документу раніше не було, і почалась знаменита тепер уже «Бердичівська паливна справа».

Щоб такого не сталось з іншими складовими резерву, на цій же сесії готується до прийняття аналогічне «Положення про порядок накопичення, збереження та використання продовольства, що придбано або постачається до матеріального резерву».

Доповідав з цього питання перед депутатами начальник відділу надзвичайних ситуацій Віктор Рябушко, і сказав їм, що поки що закупівля продовольства не планується, поки що потрібно лише прийняти Положення та передбачити в бюджеті для цього кошти в розмірі 10 мільйонів.

Але, депутатів таке пояснення не вдовольнило, і вони почали обговорювати, що потрібно не тільки передбачити кошти, але й почати закупати продовольство, яке може зберігатись тривалий час, щоб це був реальний запас а не паперовий.

Адже, всі сьогодні бачать, як змінюються ціни на товари, які раптово стають найнеобхіднішими, як то генератори чи інші прилади незалежного енергозабезпечення. А, не дай Бог, дійсно виникне ситуація, коли потрібно тут і зараз кормити людей, а поки гроші перетворяться на реальні продукти може пройти і місяць, і більше. То тендер потрібно провести, то казначейство чекати, щоб провело оплату, та ще перебороти безліч бюрократичних перепон, не говорячи вже за те, що ціни тепер «вміють» легко зростати і вдвічі, і втричі.

Тож депутати цієї комісії надали відповідні рекомендації для виконавчих органів щодо створення реально необхідного матеріального резерву.

Та, прочитавши Положення, яке пропонується для затвердження я зрозумів, чому чиновники не спішать закупляти продовольство. Там стільки умов і обмежень, а також списки необхідних дозволів, сертифікатів та інших документів, що як тільки хтось візьметься втілювати в життя побажання депутатів, то у слідчих і прокурорів з’явиться небачена кількість можливостей причепитись до відсутності, чи неправильного написання котрогось із них.

На жаль, в Бердичеві тепер навчені, що краще нічого не робити, ніж виконувати всі ті правила, умови, інструкції та положення. Та й немає у комунальних структур ні складів, ні холодильників, ні транспорту.

А пропозиція депутатів, щодо використання для цього закладів освіти, які теж споживають багато продуктів, навряд чи буде реальною. Адже постачальники привозять до шкіл і дитсадків їх малими партіями по мірі необхідності, тож місць для зберігання там теж немає.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

01 червня 2023

У Бердичівському міськрайонному суді побували учні 9-А класу ліцею «Територія 12» міста Бердичева. Екскурсія відбулася у рамках навчальної програми з правознавства. Учні випускного класу познайомилися з організ...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.