Субота, 1 Квітня

Бюджетна комісія Бердичівської міськради нарешті взялась за реальну роботу

Так, ми вже писали, що на попередній сесії Бердичівської міської ради не була прийнята програма розвитку культури на 2023 рік.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Причиною стала позиція постійної депутатської комісії з питань бюджету щодо непомірних витрат галузі. Голова цієї комісії Юрій Ніколаєнко особисто виступав на сесії та закликав депутатів не приймати програму в такому вигляді, як її подали розробники.

На вчорашній позачерговій сесії він знову стояв за трибуною та розповідав що було після того. Знову збиралась на своє засідання бюджетна комісія, і керівники галузі культури та очільники закладів, які до неї входять детально і довго розповідали для чого ж вони все-таки запланували стільки коштів.

Там чимало було питань у депутатів і до комунального оркестру, і до аматорських колективів, у яких крім безпосередньо учасників, які на громадських засадах співають там чи танцюють є ще по два-три хормейстера, акомпаніатора чи керівника, і до реальних результатів їхньої роботи.

Депутати пропонували урізати фінансування галузі на 23 рік на 30%, але начальник управління на це не погоджувалась, адже зменшити комунальні витрати ніяк не можливо, і навіть звільнити когось теж потребує тривалої процедури.

Врешті-решт, після тривалої дискусії сторони погодились лише зменшити на 200 тисяч витрати на організацію загальноміських заходів, що в порівнянні з загальною сумою витрат на галузь майже 45 мільйонів, складає десь пів відсотка, а не тридцять.

Себто, фактично, депутати відступили від своєї попередньої позиції, але попередили розпорядників бюджетних коштів, що будуть набагато пильніше контролювати галузь, і хочуть протягом наступного року все ж почути пропозиції по економії витрат.

Юрій Ніколаєнко на сесії попередив і очільників інших галузей міста, що відтепер бюджетна комісія буде прискіпливіше оцінювати їх витрати, особливо на фоні їх «здобутків».

Міський голова додав при цьому, що попереджав раніше всіх бюджетників і наголошує зараз на тому, щоб їх роботу було реально видно населенню міста.

Якою стане ця «виднота» побачимо вже в наступному році, але розбіжності у поглядах використання бюджету між депутатською комісією та виконавцями - це щось нове в історії місцевого самоврядування в Бердичеві останніх двох десятиліть. Головою бюджетної комісії завжди мер ставив людину або яка зовсім в цьому не розбирається, або ж своя «в доску» і подібних конфліктів фактично не виникало.

Сьогоднішній голова комісії теж, не чужий міському голові, але, як бачимо все ж намагається поставити громадські повноваження вище особистих. Чи дійсно так буде, побачимо вже в наступному році.

kulura1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

Підозрюваного в умисному вбивстві бердичівлянина суд відправив під варту, а парубка, якого підозрюють у «наркозакладках», – під домашній арешт

Підозрюваного в умисному вбивстві бердичівлянина суд відправив під варту, а парубка, якого підозрюють у «наркозакладках», – під домашній арешт

31 березня 2023

Бердичівський міськрайонний суд 30 березня розглянув два клопотання слідчих про обрання запобіжних заходів. Чоловіка, якого підозрюють в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 ККУ) суд відправив під варту, а підозрюва...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.