Субота, 25 Березня

Чи будуть бердичівські депутати мати свій Фонд?

Розмови про це в міській раді Бердичева велись чи не двадцять останніх років, адже всіх міських депутатів «надихав» досвід обласних депутатів, яким щокварталу виділялась певна сума коштів для здійснення депутатських повноважень.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Ні, напряму на руки ніяких грошей не давали, а лише за заявою депутата з відповідного фонду їх перераховували або на благодійну допомогу певним виборцям, або ж на встановлення дитячих майданчиків (свого часу найулюбленіша депутатська «тема»), або на інші потреби закладів освіти, медицини чи інших галузей виборчого округу.

Так ось, міські депутати весь час жалілись, що в них немає такого механізму виконання депутатських повноважень і передвиборчих обіцянок. Але колишній міський голова не хотів впроваджувати такий фонд, адже це могло частинку його слави якимось чином розпорошити серед депутатів, та й інших негативних сторін діяльності подібних фондів теж вистачало.

За нинішньої каденції в публічному просторі я не можу пригадати побажань депутатів про створення такого фонду, але в плані роботи міської ради, нещодавно оприлюдненому на Офіційному сайті, таке питання постало. Звучить воно як «Затвердження Положення про депутатський фонд». І його віданням, згідно з планом, має перейматись Постійна комісія з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики.

Та голова цієї комісії Віталій Березовенко телефоном заперечив журналісту свою ініціативу у цьому питанні, та навіть більше, запевнив, що він і раніше, в попередніх каденціях, виступав проти такого фонду і зараз свою позицію не змінив.

А секретар ради Богдан Коляда пояснив, що формальним приводом для розробки цього положення є звернення депутата Казакова, яке він зробив ще на початку каденції, а займатись розробкою будуть спеціалісти відділу з питань діяльності міської ради. Про загальний розмір фонду, чи суму на кожного депутата в положенні нічого не буде сказано, адже фонд буде наповнюватись лише коштами з перевиконання бюджету, а його розмір передбачити неможливо.

Ну що ж, ідея не нова, але цікава. З плюсів – вона допоможе депутатам набути більшої суб’єктності, а не бути просто підйомщиком руки на сесіях, з мінусів – може викликати спокусу направити кошти «своїм» людям чи організаціям. Побачимо, що візьме верх – плюси чи мінуси.

fond1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

За рішуче затримання грабіжника очільник поліції відзначив бердичівлянина

За рішуче затримання грабіжника очільник поліції відзначив бердичівлянина

24 березня 2023

22 березня до оселі жительки райцентру, пошкодивши вікно, заліз незнайомець. Підозрілий шум у житловому приміщенні привернув увагу жінки, яка у цей час працювала в офісній частині будинку. Заявниця відразу звер...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.