П'ятниця, 2 Червня

Депутати розбігаються з Бердичівської районної ради

Сьогодні на сесії районної ради задовольнили заяви трьох депутатів про дострокове припинення повноважень, а ще одну таку ж заяву відклали.


Інна Кирилюк так і не повернулась з Іспанії, куди поїхала ще на початку війни, Віталій Верещак тільки планує їхати на лікування, Роман Негода, який єдиний з «відмовників» був сьогодні на сесії, публічно свою позицію не коментував, а ось заяву Олександра Майстренка відклали, бо не впевнені, що він писав її самостійно.

До речі, цікаво, що інформацію про припинення повноважень депутатами спочатку опублікували на сторінці райадміністрації, а потім прибрали з тексту. Журналістів на сесію, знову не запрошували, тож довелось шукати відомості про те, що там відбувалось вже постфактум.

Хоча навіть з оприлюднених питань, які вирішувала сьогодні районна рада можна зрозуміти, що навіть якби всі депутати подали заяви про припинення своїх повноважень, на життя жителів району це абсолютно, ніяк, ніскілечки, ні грама не вплинуло б.

З 12 запланованих питань чи 15 прийнятих, чотири питання стосувалось зарплат голови ради і його заступника (вони відмовились від премій у 100% окладу, залишивши собі лише 10%) та присвоєння їм же чергових рангів державної служби.

Три питання стосувалось внутрішньої роботи ради (відміну одного з попередніх рішень, план роботи на І півріччя та звіт про виконання бюджету, який використовується знову ж таки виключно для зарплат апарату ради і її керівникам).

Два питання (а якщо з відміною попереднього рішення, то й три) – стосуються земельної ділянки під гаражами поблизу універмагу, однієї з двох чи трьох, які якимось чудом залишились в розпорядженні районної ради, хоча за законом давно б мали бути передані міській громаді.

Ну і чотири рішення про припинення депутатських повноважень.

Виходить, що єдиним пунктом порядку денного, який хоч якось пов’язаний з подіями на території району, а не тільки з подіями в чиновницьких кабінетах, залишилось питання «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони публічної безпеки та порядку  на території обслуговування Бердичівського районного відділу поліції  ГУНП в Житомирській  області.» І навіть воно ніякого практичного значення не мало – послухали начальника поліції, подивились слайди, покивали головами, та й усе.

Для порівняння, сьогодні бюджетна комісія міської ради розглянула на своєму засіданні 82 питання, за кожним з яких люди, гроші, конкретна діяльність і відповідальність за неї.

На жаль, сьогодні навряд чи хто швидко зможе змінити закони про те, щоб забрати зайві ланки з адміністративної системи України, хоча такі розмови народні депутати вже починають вести. І можливо, якби всі районні депутати написали б заяви про свій вихід, а рада б оголосила про свій розпуск, то такі б зміни пришвидшились.

А так, зараз партійні осередки витягнуть свої передвиборчі списки, подивляться, хто там ще залишився, і знову будуть тягнути цю «волинку» з імітацією бурхливої діяльності…

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

На екскурсію до Бердичівського суду завітали школярі

01 червня 2023

У Бердичівському міськрайонному суді побували учні 9-А класу ліцею «Територія 12» міста Бердичева. Екскурсія відбулася у рамках навчальної програми з правознавства. Учні випускного класу познайомилися з організ...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.