Вівторок, 30 Трв

Бердичівські «слуги народу» прозвітували про свою діяльність

Вчора в приміщенні міської бібліотеки відбулось офіційне звітування за 2022 рік депутатів Бердичівської міської ради, які входять до партійної фракції «Слуга народу».

 


Така звітність передбачена законом про місцеве самоврядування, хоча і не завжди, і не всі його дотримуються. Але й чітко визначеної процедури теж немає. Одні проводять звіт у формі зустрічі з виборцями, інші - у письмовій формі подають його до міської ради, а нещодавно додали до цього арсеналу ще й публікації на сайтах та відеозвіти у соціальних мережах.

 

Але депутати з провладної фракції, порівняно з іншими, ставляться до звітів відповідально. Вони і в минулому році провели організовано цей процес, і в цьому році теж. За словами секретаря міської ради, на зустріч запрошували більше сорока осіб особисто та дали оголошення в соцмережах про час і місце її проведення.

Прийшли, на жаль, набагато менше, але визначитись, чому так сталось, організатори не змогли. Може, в людей були більш нагальні справи, а, може, вони не сильно цікавляться місцевою політикою (хоча по коментарям у Фейсбуці такого не скажеш). Поки люди збирались, у залі провели бліц-опитування щодо необхідності виділення на ремонт басейну 38 мільйонів гривень, і присутні в цілому підтримали таке рішення.

Голова фракції Анна Левандовська, яка розпочала збори, зазначила, що всі депутати фракції після початку війни залишились в Україні й активно включились до роботи гуманітарного штабу та інших волонтерських ініціатив. А за відвідуванням сесій та комісій фракція «Слуга народу» має одні з кращих показників.

Богдан Коляда, якого партія делегувала на виконання ролі секретаря міськради, розповів присутнім про загальну діяльність міської ради та про роль депутатів фракції у прийманні ключових рішень.

Всього в 2022 році було підготовлено 293 проекти рішень міськради і 266 з них було прийнято, 17 – не прийнято, 6 – відправлено на доопрацювання, а 4 взагалі не виносились на розгляд. Найбільше рішень (56) стосувались галузі ЖКГ, потім йшли земельні питання (45 рішень), за ними соцзахист, бюжет і комунальне майно. За рахунок ПДФО з військових бюджет міста збільшився чи не вдвічі, але використати всі кошти в минулому році не змогли.

Як серйозне досягнення, секретар повідомив про створення депутатського фонду, кошти якого підуть на благо виборців саме за рішенням кожного з депутатів, або спільного їх рішення.

На мою репліку про те, що «бюджет участі» - ще більш демократичний шлях використання бюджетних коштів, депутати відповіли, що в них є у планах і «бюджет участі», і «бюджет молоді», і «зелений бюджет».

Так, наприклад, Анна Левандовська була нещодавно на навчанні за кордоном і бачила там чудові приклади ландшафтних робіт, які можна застосувати в нашому місті.

Про свою діяльність в минулому році розповіли також і депутати Олег Пасічник, Денис Моцний та Богдан Богатирчук. Під час цих та інших виступів ні разу не прозвучали слова «задавайте питання», тож після спільної фотографії депутати розійшлись, впевнені, що все вони роблять правильно і, мабуть, сподіваючись, що бердичівляни оберуть їх ще не раз.

slugi1

slugi2

slugi3

slugi4

slugi5

slugi6

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

19-річному бердичівлянину суд призначив нічний домашній арешт

19-річному бердичівлянину суд призначив нічний домашній арешт

26 травня 2023

Бердичівський міськрайонний суд, розглянувши клопотання слідчого, ухвалив застосувати запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту щодо мешканця Бердичева, якому висунуто підозру у нанесенні тяжких тілесни...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.