Середа, 29 Березня

Епопея з обміном лампочок виходить на Бердичівщині на новий рівень і на нові гроші

В кінці минулого року в Україні чи за кордоном комусь в голову прийшла епічна ідея із обміном лампочок розжарювання на енергозберігаючі. Євросоюз оплатив своїм виробникам вартість 30 мільйонів лампочок, які з середини січня почав передавати в Україну.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

На телемарафоні ведучі захлиналися від щастя, яке мало прийти в Україну завдяки доленосним ідеям влади, а два українські заводи по виробництву аналогічних лампочок тим часом готувались до закриття, адже їм в найближчі два роки просто нікому буде продавати свою продукцію.

Працівники Укрпошти теж були не у захваті від ідеї, але відмовлятись вони не могли, тому й почули вже незабаром потік лайок і прокльонів від тих «клієнтів», які раніше ніколи й не заходили до відділень. Коли привезуть лампочки? Навіщо стільки документів? Чому по п’ять, чому маленькі, чому великі, чому не вистачило????

І якщо в епопеї з марками поштовики хоч розуміли, що від їх продажу залежатиме і їх дохід та зарплата, то від лампочок вони отримали тільки проблеми і зіпсовані нерви. І проблеми ці ще далеко не закінчились, адже сьогодні у відділеннях стоять величезні мішки зі старими лампочками, заважають нормальній роботі, і які поки що не знають куди дівати. Поштарки кажуть, що було б набагато простіше просто видавати по п’ять нових лампочок, а не міняти їх на старі, які до речі, багато хто купляв просто за рогом відділення, піднявши ціну на них.

А тепер черга висловлювати все, що вони думають (і без матюків тут навряд чи обійдеться) про геніальну ідею, прийшла до органів місцевого самоврядування. Їм хочуть «втюхати» обов’язок здати всі ці старі лампи на утилізацію до спеціалізованих фірм (а таких всього сім по Україні) і ще й заплатити за це чималі кошти. За утилізацію однієї лампочки ці монополісти хочуть від 50 копійок до гривні в залежності від розміру партії.

В Бердичівських міських відділеннях в середньому вже накопичилось по 3-5 тисяч лампочок, але й цього ще недостатньо, щоб зробити їх вивіз більш-менш рентабельним. А що вже й казати за сільські громади, яким за двісті-триста лампочок потрібно робити спеціальні рішення сесій, змінювати програми використання екологічного податку, укладати договори з ліцензованими фірмами, словом стільки морочити голову задля виконання «придурочної» ідеї, що й словами не передати.

Єдиним плюсом з цієї «роботи» міг би бути гарний приклад міжмуніціпального співробітництва, коли б не всі громади укладали ці угоди, а лише одна, а інші якось би домовились полюбовно. Але, знаючи, яка «любов» нині навіть між громадами колишнього Бердичівського району, такий приклад навряд чи вдасться.

Та прочитавши детальніше постанову Кабміну №25, яка й регулює цей експеримент з лампочками, можна побачити, що громадам там лише рекомендують фінансувати утилізацію, а «забезпечити вирішення питання належного поводження з відпрацьованими лампами» покладено на обласні та районні військові адміністрації.

Тобто, виходячи з такої логіки, якщо поштовим відділенням заважають мішки з лампами, вони можуть їх везти до райадміністрації, місця там достатньо. А сільські громади можуть взагалі «не паритись» укладанням якихось договорів, коли пересувні поштові відділення, які їх обслуговують, базуються в місті.

P.S. При написанні цієї замітки були використані не зовсім літературні слова, але значно більше їх залишилось ненаписаними і не висказаними. Кількість таких слів лише збільшується завдяки «мудрим» рішенням влади.

lamp1

lamp2

lamp3

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

У Бердичівському районі поліцейські затримали наркодилера з Вінниччини

У Бердичівському районі поліцейські затримали наркодилера з Вінниччини

29 березня 2023

Підозрілого чоловіка на вулиці с. Великих Низгірців оперативники кримінальної поліції Бердичівського райвідділу зупинили для перевірки. У нього виявили пакунок з полімерними згортками. У кожному з них була крис...

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.