Вівторок, 3 Жовтня

Бердичівська районна рада продовжує імітувати діяльність

В черговий раз в цьому можна було переконатись на сесії районної ради, яка відбулась минулої п’ятниці.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Щоб добитись «ефекту повної зали» сесію проводили не в актовій залі, а в кімнаті для нарад. Адже, якщо три десятки депутатів навіть з десятком активістів, які прийшли цього разу на сесію розмістити у великій залі, то все одно вона буде пуста, і стане наочно видно, що це зібрання вже мало кому цікаве. А якщо цих самих три-чотири десятки та в невеликій кімнаті, диви, й здасться, що в ній відбувається щось дуже важливе.

І виявляється, що є ще такі люди, які вважають, що робота в районній раді комусь потрібна, адже на цій сесії офіційно прийняли до складу ради трьох нових депутатів взамін тих, хто написав заяви про складання повноважень. Через дуже заплутану систему, за якою визначались на останніх виборах переможці, важко сказати, чи це ті, що йшли безпосередньо за попередньо обраним депутатом, чи просто ті, кого зловили, і хто не відмовився від примарного щастя побути депутатом ради яка нічого абсолютно не вирішує.

Отже, ще перед початком сесії представник виборчої комісії оголосила, що замість вибувших депутатів від партії «Європейська солідарність Інни Кирилюк та Віталія Верещака, до ради проходять Андрій Марківський (директор школи № 11) та Юрій Слободенюк (робітник Гришковецького інтернату), а замість Олександра Негоди з партії «Слуга народу» до ради увійшов Дмитро Ковтонюк (директор ТОВ «Енергія світла» з Андрушівки). Новим депутатам були видані відповідні посвідчення.

З п’ятнадцяти озвучених питань порядку денного дванадцять стосувалось внутрішньої роботи самої ради і лише три трохи стосувались жителів Бердичівського району. Одне з них передбачало заслуховування представника від керівництва Бердичева щодо екологічних проблем річки Гнилоп’ять. Саме на нього й прийшли активісти, запрошені відомим в місті борцем за екологію Олегом Козловським. Його в порядку поставили чотирнадцятим, але за наполяганням депутатів, почали розглядати першим.

Від міської ради послали «віддуватись» керівника муніципальної інспекції Олександра Суворова. Він прочитав підготовлений явно не ним текст, де перераховувались екологічні проблеми та як їх вирішує міська влада. Замовили прочистку зливового колектору, виявили незаконні врізки в нього, будемо їх штрафувати, будемо замовляти проект нових очисних споруд, будемо те, будемо се… …а риба дохне по всій Україні в такий період, а не тільки в Бердичеві.

Депутати картинно обурювались: «Як же так, скільки ж можна терпіти, що ж це робити, чому мовчать правоохоронці???». Але судячи з їх реплік та коментарів ні реальні обсяги проблеми, ні шляхи їх вирішення, їм абсолютно незрозумілі. В кінці дискусії Петро Яригін десь так і підсумував, мовляв, ця проблема давня, і ми самі її не в змозі вирішити, скільки б не обурювались.

Сам Олег Козловський запропонував створити робочу групу, до якої б увійшли представники екологічної служби, держпродслужби, і ще кількох таких же «дієвих» і «ефективних» органів. Але депутати по мудрому вирішили не створювати нової групи чи комісії, а запросити цих представників до вже існуючої. Одним словом, перефразовуючи Остапа Бендера вони вирішили: «Вдаримо старою комісією з новими членами по забрудненню річки, погіршенню екології та підлим відмазкам міського керівництва Бердичева»

Наступним питанням був звіт окружної прокуратури за минулий рік, і заступниця прокурора Олена Висоцька зачитувала сотні цифр, серед яких і ту, яка мала відношення до попереднього питання про забруднення річки. З 2017 року розслідувалась справа про забруднення Гнилоп’яті і в 2021 році ТОВ «КЕС» нарахували півмільйона гривень збитків, нанесених довкіллю, які пішли частково до бюджету Швайківської громади, частково до Бердичівської.

На таке повідомлення присутні в залі зреагували позитивно, але якби вони хоч трохи далі могли подумати, чи дало щось природі те, що «КЕС» вийняв зі свого обороту півмільйону і кинув до бездонних бюджетів. Це ті гроші, на які можна було б відремонтувати якесь обладнання, купити реагенти, тобто зробити реальні кроки для довкілля, а не галочку в прокурорському звіті. Якщо б дійсно хтось думав за екологію, то спитав би у «КЕС»: «А що вам потрібно, щоб підвищити якість очистки?».

А потрібно їм, щоб міський водоканал хоча б розрахувався з боргами більш як 4 мільйони, на які можна було б зробити ремонт другої лінії аеротенків, щоб збільшити час активної роботи мікробів по біоочистці стоків, зробити ремонт резервуарів для резервних партій біологічного матеріалу, щоб не чекати по кілька тижнів, поки він відновиться в основних аеротенках після залпових вкидів токсичних речовин, зробити ще кілька простих, але ефективних заходів для покращення водоочистки. Тоді не потрібно й буде гнати стоки на Агатівські відстійники, що зменшить собівартість послуг.

Але ж, ні. Це нікого не цікавить. Цікавить тільки щоб когось наказати, а краще посадити, а місцевим політикам взагалі ніякі ремонти не цікаві, їм подавай нові будівництва на сто-п’ятсот мільйонів гривень, на яких не стільки воду хочуть фільтрувати, як гроші.

Ну і третє питання, яке розглянула сесія районної ради, яке хоч трохи-трохи можна було б назвати корисним, якби не кілька але. Це питання про затвердження звіту про експертну грошову оцінку та продаж земельної ділянки. Мова йде про земельну ділянку в центрі Бердичева, біля магазину «Оптика» по вулиці Торговій. У тісному закапелку там ще з шістдесятих років минулого століття залишились забуті всіма два гаражі, які належали колишньому райвиконкому, а потім якось перейшли нинішній районній раді. Хоча за логікою законів і кодексів ця земельна ділянка мала б перейти до міської ради під час адміністративної реформи, але вона все ж залишилась у розпорядженні районної ради.

Районна рада спочатку довго і дорого продала саму нерухомість (старі гаражі) які купив за мільйон власник сусідньої «Оптики», а тепер за 229 тисяч він же й купив земельну ділянку. Може б цей було нормальним, але один з гаражів примикає впритул до сусіднього будинку, і відповідно, земельна ділянка, яку зараз викупає власник «Оптики» теж прилягає впритул до цього будинку. Фактично, через проблему з цим гаражем власник цієї будівлі багато років не може приступити до його реконструкції. Про проблему знають в місті, але землю продає район…

Дванадцять інших питань сесії стосувались змін до складу комісій в зв’язку з новими депутатами, продажу автомобіля «Волга», який якось затесався серед майна ради, нового начальника КРЕПу, яким став Олександр Бабій, зняття з контролю попередніх не менш «важливих» рішень, ну і ще однієї заяви на вибуття з депутатів. Її написав Олександр Майстренко, обраний від партії «Сила і честь». Чи знайдуть когось йому на заміну, побачимо згодом.

rayrada1

rayrada2

rayrada3

rayrada4

rayrada5

rayrada6

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Офіційна інформація

Справу директора міської лікарні буде розглядати Бердичівський суд

Справу директора міської лікарні буде розглядати Бердичівський суд

03 жовтня 2023

До Бердичівського міськрайонного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо директора КНП «Бердичівська міська лікарня».

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.