Хто на Бердичівщині зацікавлений в реформах? — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Субота, 4 Грудня

Хто на Бердичівщині зацікавлений в реформах?

Судячи з наради, яка проходила 13 травня в конференц-залі Житомирського інституту медсестринства з дванадцятої години дня до вісімнадцятої години вечора, найбільш зацікавленим у проведенні реформ у Бердичівському краї є голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський.


Ця зустріч стала логічним продовженням процесу об’єднання територіальних громад, започаткованим урядом і президентом в процесі задекларованої децентралізації України. Формально, це було перше засідання робочої групи з формування перспективного плану цього об’єднання у складі 53 чоловік, з яких на початок наради було 33. Голова ОДА та голова облради теж на початок не прийшли, тому що проводили зустріч з активістами, які протестували проти недемократичного призначення головного міліціонера області.


Після вступного слова керівника апарату ОДА В’ячеслава Поліщука, на трибуну почали виходити по черзі голови райдержадміністрацій і представляти свої пропозиції щодо створення нових, об’єднаних територіальних громад. Чергу визначили так - спочатку райони, в яких немає неузгодженостей з громадами, а потім всі інші. В число інших попав і Бердичівський район.


Ще в першій частині наради стала зрозуміла тенденція - коли черговий голова РДА представляв проект з однієї, або максимум двох місцевих громад, губернатор і голова облради вітали його, дякували за виконану роботу, і ставили в приклад для інших. Коли ж керівник району представляв проект з чотирьох-шести громад, узгоджений з усіма сільрадами, прорахований і спланований, такому керівнику радили «попрацювати» з громадами краще, і до п’ятниці представити план з однієї, двох, ну максимум, трьох громад.


Коли врешті-решт, близько 16 години, дійшла черга до Бердичева, і на трибуну піднявся нинішній голова РДА Едуард Томашевський, губернатор тактовно і шанобливо поцікавився у мера Бердичева, чи не буде той співдоповідачем, на що Василь Мазур відповів, що подивиться по ходу дискусії.


З трибуни голова РДА озвучив рішення районної робочої групи про бажання створити одну територіальну громаду у складі нинішніх тридцяти сільських і однієї селищної ради, на що одразу отримав запитання від губернатора: «Чи був присутній на цій робочій групі міський голова Бенрдичева?». Відповідь була короткою: «Ні».


Кілька хвилин голови РДА і ОДА подискутували про доцільність і необхідність оптимізації шкіл району, і тоді в розмову все-таки вступив Василь Мазур: «До МЕНЕ, як міського голови ніхто не звертався...» Далі очільник Бердичева сказав, що в Польщі, на досвід якої часто посилаються ідеологи об’єднання громад, трохи не так створювались великі громади, там міста були і є окремо, а сільські райони, укрупнені - окремо.


Також він зазначив, що в районі проблем - море, і нехай вони спочатку їх повирішують, а потім вже йдуть до нас. Не був би Мазур мером Бердичева, щоб і в серйозній дискусії не вдався до жарту про те, що до весілля і жених, і наречена повинні бути готові, щоб потім не виявляти вади один одного, але губернатор теж швидко і з гумором відреагував: «То хто жених?».


Потім прозвучало ще кілька сентенцій про те, що в районі немає бажання об’єднуватись, мовляв, навіть на картинці з картою намалювали тільки герб району, а про герб міста забули, про те, що невідомо якою буде фінансова основа об’єднаної громади, хто буде «розгрібати» проблеми по оренді земель, які колишні адміністрації надавали незрозуміло як, а нині орендарі за них судяться...


Машковський знову тактовно і делікатно поцікавився чи означає це, що Бердичівський мер готовий до початку реформування, і у відповідь почув, що головним у цьому є згода всіх територіальних громад як сільських, так і міської.


Менш тактовним і обережним у дискусії з губернатором був мер Малина, до якого черга надійшла одразу після Бердичева. Він також не погоджувався об’єднуватись із селами району, мотивуючи це тим, що Малин - одне з двох недотаційних міст області, і «ділитися» з районом своїми коштами він не згоден.


Не менше дискусій було і на представленні своїх планів іншими головами РДА, де активно виступали в обговорення експерти з «офісу реформ» - громадської організації, яка за Швейцарські гроші дає поради щодо об’днання громад. Напористо виступали також голови деяких сільрад, які привезли на нараду альтернативні плани об’єднання навколо своїх громад кількох сусідів.


Не знаю, чи зажди так відбувається на обласних нарадах, але головуючі Сергій Машковський та Віталій Француз дуже уважно слідкували за всіма виступами, давали слово кожному, не перебивали, не підганяли. Я особисто був вперше на нараді під головуванням порівняно молодого очільника обладміністрації і був приємно вражений його ерудицією, гарною мовою, тактовністю, але, в той же час, наполегливістю і цілеспрямованістю.


Адже, після всіх дискусій присутнім вказали новий час «ч» -до п’ятниці очільники райадміністрацій повинні внести всі зміни в свої пропозиції для того, щоб узагальнену картину представити депутатам обласної ради, які вже в понеділок будуть проводити засідання своїх комісій. Потім прийняття (або відхилення) цього плану на сесії облради, потім з ним попрацюють чиновники мінрегіонбуду, і лише потім (в кращому випадку з 1 січня 2016 року) адміністративно-територіальна реформа в Україні стане реальністю. 

karta

Фотогалерея

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.